Search for content, post, videos
Yope

YOPE: Natura w dobrej cenie

Nie trzeba zaglądać do tabelek sprzedaży, żeby stwierdzić, że ta marka była jednym z absolutnych hitów prezentowych ostatnich świąt. Ich kosmetyki i środki czystości znikały z półek firmowego sklepu w Hali Gwardii i dużych sieciowych drogerii, do których wstawiają swoje produkty. To wielka przyjemność obserwować, jak coraz wyżej na półkach w tych sieciach awansują polskie, naturalne kosmetyki. Klienci chcą je kupować, bo mają dobrą jakość i dobrą cenę.

Szczególnie YOPE udało się uzyskać to idealne połączenie: jakość produktów, praktyczne opakowania, nowoczesny dizajn etykiet ze zwierzakami w rolach głównych (autorstwa Pawła Przybyła), subtelne zapachy i niską cenę.

YOPE to rodzinny biznes, prowadzony przez Karolinę Kuklińską-Kosowicz i Pawła Kosowicza. Spotykamy się w Hali Gwardii z Karoliną. I pierwsze, o co pytamy, to jak czyta się tę nazwę – z angielska czy po polsku. – To jest bardzo zabawne, bo ja czytałam w wersji polskiej, a Paweł, mój mąż, angielskiej. I dopiero niedawno ustaliliśmy, że skoro wchodzimy na rynki zagraniczne, to czytajmy już z angielska – śmieje się Karolina.

Przyznaje, że trzy lata temu, gdy zaczynali robić pierwsze mydło, nie mieli jeszcze koncepcji tej marki. Dlatego nazwa pojawiła się spontanicznie, była czystą słowną zabawą. Karolina od wielu lat pracowała jako stylistka i potrzebowała zmiany. Wspomina: – Zadałam sobie pytanie, gdzie widzę siebie za trzy, cztery lata. I już nie mogłam tak tego zostawić. Dzieci też bardzo zmieniają myślenie o tym, co jemy, co wsmarowujemy w nasze ciało. I tak zaczęłam się interesować naturalnymi kosmetykami.

Pełną parą YOPE działa od półtora roku. Karolina i Paweł świetnie się uzupełniają. On zajmuje się finansami, strategią sprzedaży, promocji. Ona – kreacją nowych produktów.

Transparentnie na etykietach pokazują, ile procent składników jest pochodzenia naturalnego, z bezpiecznych źródeł. I zawsze jest to ponad 90 procent. Teraz sprzedają kremy do rąk, balsamy, mydła w płynie, żele pod prysznic, świece zapachowe i środki czystości: płyny do naczyń, mydła kuchenne, płyny do czyszczenia, do mycia podłóg. Ale wciąż wprowadzają nowe produkty. W 2018 roku będą to m.in. szampony, mydła dla dzieci, pomadki do ust. Ceny chcą utrzymać na tym samym poziomie. I zdobywać serca coraz szerszych rzesz klientów. Jesteśmy przekonani, że im się to uda.

YOPE, sklep firmowy w Hali Gwardii, www.yope.me

Foto: Aga Bilska

Karolina Kuklińska-Kosowicz, Yope
Karolina Kuklińska-Kosowicz, Yope
Yope
Yope
Yope
Yope
Yope
Yope
Yope
Yope
Yope
Yope
Yope
Karolina Kuklińska-Kosowicz w sklepie firmowym YOPE w Hali Gwardii
Karolina Kuklińska-Kosowicz w sklepie firmowym YOPE w Hali Gwardii

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]