|

Jedzenie zamawiamy na Wspieramgastro.warszawa.pl

Jedzenie zamawiamy na Wspieramgastro.warszawa.pl
The Cool Cat TR

Dlaczego? Bo stąd cały zysk trafia do restauracji.

Z dumą i niemałym wzruszeniem obserwujemy, jak nasze ulubione lokale gastronomiczne walczą o przetrwanie. Jest szansa, że nie wrócimy do opustoszałego miasta.

Są takie, które zawiesiły działalność, nie chcąc narażać pracowników na niebezpieczeństwo zarażenia wirusem. Być może mając własne lokale, jak kultowa cukiernia Kozak w Falenicy, zdołają przetrwać bez kontynuowania produkcji.

Ale znamienita większość działa. Testują menu na wynos, dowożą do domów z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nawet lodziarnie! Pojawiły się oferty wielkanocne i vouchery, które również mogą być formą wsparcia.

Są też restauracje, które stały się punktami przerzutowymi jedzenia z ekologicznych gospodarstw. Tak jest zwłaszcza na obrzeżach Warszawy, gdzie można odebrać w knajpie swoją paczkę od Lokalnego Rolnika.

Miasto deklaruje obniżkę czynszów do 90 procent na okres trzech miesięcy. Wielu prywatnych właścicieli lokali, wynajmowanych przez knajpy, też zdało test na człowieczeństwo.

Restauracjom zależy na tym, by przetrwać ten trudny czas, nie zwalniając pracowników. I choć zyski z „wynosów” to zaledwie ok. 30-40 procent dotychczasowych przychodów, wierzą (i my wierzymy), że to ma sens.

Najwygodniej zamawiać jedzenie przez aplikacje. Niestety te, które działają na rynku, nie zrezygnowały ze swoich 30-procentowych prowizji. Podczas gdy knajpy nie mogą sobie pozwolić na stratę chociażby złotówki. Dlatego lokale wzięły sprawy w swoje ręce i stworzyły własną platformę: www.wspieramgastro.warszawa.pl.

Na początek dziewięć restauracji i barów: AleWino, Restauracja Forty, OH, Przegryź, Beirut, Havana, Pełną Parą, Kieliszki na Próżnej, The Cool Cat TR. Ale za chwilę ma się tu pojawić kilkanaście kolejnych, m.in. Tel Aviv, Kubek w Kubek, Charlotte czy Bibenda. Twórcy deklarują, że chętnie podzielą się doświadczeniami w tworzeniu takiej platformy z innymi miastami.

Wiecie, co robić. Te posiłki na pewno umilą Wam czas odosobnienia, a przy okazji zrobicie coś dobrego. Razem to przetrwamy!

Havana
Beirut
AleWino
Charlotte Bouillon
BIbenda
Tel Aviv Urban Food