|

Na krawędzi, czyli finał trasy PRO8L3M

Na krawędzi, czyli finał trasy PRO8L3M
PRO8L3M, fot Michał Klusek

PRO8L3M nagrał najlepszy album w swojej historii. Teraz czas na największy koncert, na Torwarze.

Nie dziwi nas to, że finałowy koncert trasy „Widmo” trzeba było przenieść do większej przestrzeni i że mimo to tak szybko się wyprzedał. PRO8L3M nagrał najlepszy album w swojej historii.

„Widmo” to płyta dojrzała muzycznie i tekstowo, nie pozostawiająca w słuchaczach zbyt wiele nadziei. Szczególnie kawałek „VI katastrofa”, który powstał na podstawie raportu BGC „2050 Polska Dla Pokoleń”, przygotowanego we współpracy z organizacją WWF (szósta katastrofa to potoczne określenie współczesnego zjawiska wymierania gatunków na Ziemi, powodowanego wpływem i działalnością człowieka).

PRO8L3M I WWF połączyli siły, żeby mocno nami potrząsnąć. Udało się to szczególnie podczas premierowego odsłuchu płyty, który przybrał formę niezwykłej VR-owej instalacji, przygotowanej we współpracy ze studiem MELT. 4 tysiące widzów przeniosło się dzięki niej w mroki roku 2050.

Raport „2050 Polska Dla Pokoleń” zawiera dwa scenariusze – lepszy i gorszy. Każdy z nich zależy od działań, które podejmiemy, a które mają wpływ na środowisko naturalne. Średnia globalna temperatura rośnie w niespotykanym tempie. Powietrze w wielu polskich miastach jest mocno zanieczyszczone, co przyczynia się do śmierci ponad 40 tysięcy osób rocznie. Czy da się zapobiec rozwojowi tej ekologicznej katastrofy na naszym lokalnym podwórku?

Oskar: „Mimo, że raport na pierwszy rzut oka nie roztacza specjalnie drastycznych wizji, to po głębszej analizie można się przerazić! Co gorsza, część tych zmian jest nieodwracalna”.

Steez: „Jeżeli chodzi o środowisko naturalne – jestem niestety pesymistą. Nawet jeżeli uda się zatrzymać jego postępującą degradację, to czuję, że wciąż będziemy balansowali na krawędzi”.

Finał trasy PRO8L3M – 17 kwietnia na Torwarze. POD NASZYM PATRONATEM. fot. Michał Klusek

UWAGA! NASZ KONKURS ZAKOŃCZONY, BILETY ROZDANE! DZIĘKUJEMY