Search for content, post, videos
Vegan Ramen Shop

Stolica wegańskich knajp

Vegan Ramen Shop może byłby ewenementem w Japonii. Ale nie w Warszawie, gdzie powstaje coraz więcej stricte wegańskich lokali.

Ten fenomen docenił ostatnio blog Happycow.net umieszczając Warszawę na trzecim miejscu w rankingu miast najbardziej przyjaznych weganom w 2017 roku (po Berlinie i Los Angeles).

Dlatego twórcy lokalu Vegan Ramen Shop – Maja Święcicka, Basia Walento i Krzysztof Lesiecki – nie mieli się czego obawiać. Wskoczyli na tę wznoszącą falę. I już odnieśli sukces, sądząc po frekwencji w ich małym lokaliku na Saskiej Kępie, gdzie często brakuje wolnych stolików. Dobrze, że architektom z pracowni MFRMGR, którzy projektowali wnętrze, udało się wycisnąć z niego jak najwięcej.

Skąd ten wysyp wegańskich knajp? Maja: – W naszym przypadku wzięło się to z braku bezmięsnych dań w menu restauracji, do których chodziliśmy. Dlatego z Krzyśkiem zaczęliśmy eksperymentować w kuchni i myśleć o własnym lokalu. Kochamy zwierzęta i nie chcemy zarabiać na ich cierpieniu. A przecież w Polsce mamy tyle wspaniałych warzyw. Moja siostra, która mieszka w Nowym Jorku, gdy przechodzi u nas koło warzywniaka, zachwyca się, jak one pachną!

Ramen to było Majki i Krzyśka marzenie o Azji. Jeszcze do niej nie dotarli, a już zaczęli z przepisów gotować tamtejsze dania. Znajomy znawca kuchni, Japończyk Kohei Yagi, gdy usłyszał o ich, laików, planach otwarcia restauracji z wegańskim ramenem, zareagował krótko: „Are you crazy?!” Jednak pomógł udoskonalać przepisy i się udało. W Japonii lokale wyłącznie z bezmięsnym ramenem to wciąż rzadkość, jednak klasyczny bulion przygotowuje się tam z mięsa. Ale wegańska rewolucja dociera również tam.

Menu Vegan Ramen Shopu jest krótkie i starannie dopracowane. Gdy zastanawiamy się co zamówić Maja podpowiada: – Weźcie Spicy Miso Ramen – jeśli lubicie zjeść coś pikantnego. Clear Shoyu Ramen przezroczysty bulion z sześciu rodzajów grzybów jest głęboki, ale łagodny w smaku. A Creamy Shio Ramen – bardziej kremowy, grzybowy, leśny. Japończycy powiedzą, że to jest taki ramen jak w domu. Ten właśnie polecam na pierwszy raz.

Vegan Ramen Shop, ul. Finlandzka 12a, czynne od godz. 1. Zdjęcia: Aga Bilska i studio PION

Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]