|

Ciastka z Kremem – neonowe szaleństwo

Ciastka z Kremem – neonowe szaleństwo
CIASTKA Z KREMEM – EWA WÓJCIK

Cukiernicze pop-upy Ewy Wójcik to prawdziwe deserowe szaleństwo!

Nie będziemy ukrywać, że na dobre ciastko zawsze uda się nas namówić. Kiedy słyszymy o sobotnim cukierniczym pop-upie o wdzięcznej nazwie „Ciastka z Kremem” postanawiamy to koniecznie sprawdzić.

Jest sobota, tuż przed godziną 13, swoje drzwi właścicielka Ewa Wójcik otworzyła w południe. Okolica o tej porze jest spokojna i pusta, ale przed drzwiami lokalu przy ulicy Solec 103 wije się kolejka.

Wchodzimy do niewielkiej przestrzeni, gdzie na pierwszym planie widać ladę z lodówką i charakterystyczną, dekoracyjną różową ścianę. Ewa serwuje specjalnie przygotowane na pop-up: ciastka, fudge, makaroniki i donaty.

Na co dzień pracownia nie jest otwarta dla gości. Ewa przygotowuje w niej torty na zamówienie. Żeby mieć kontakt z klientem, ale też wzbudzić w nim większy apetyt, co dwa tygodnie organizuje pop-upy.

Z Ewą udaje nam się zamienić kilka słów, bo sama obsługuje klientów i jest w tym dniu rozchwytywana. Słodkości to spełnienie jej dziecięcych marzeń i fantazji – piękne, kolorowe, apetyczne ciastka, czasem udekorowane bardziej awangardowo i neonowo. Zjadamy pomarańczowego donata polanego naturalną różowo czekoladą z dodatkiem strzelającego cukru, makaroniki z yuzu i mango oraz cookie – chip. Wszystko jest bezbłędne.

We wstępie swojego bloga „Ciastka z kremem” Ewa pisze: „Rzuciłam pracę, żeby robić ciastka. Niektórzy mówią, że oszalałam. Sprawdzam, czy mają rację”. Zapytana o inspiracje mówi, że stara się po prostu sięgać do swojej głowy i nie wtórować pomysłom innym. Masy cukrowej unika – najważniejszy jest tytułowy krem, co widzimy na przygotowanym na zamówienie torcie.

W tle słyszymy hip-hop, na stoliczku Aperol Spritz serwowany przez Rasa z Rasmentalism. Dla niektórych to idealna sytuacja po ciężkim piątkowym wieczorze.

Kolejny pop-up 9 lutego. Przyjdźcie wcześnie, bo ciastka znikają w mgnieniu oka!

Ciastka z Kremem, ul. Solec 103

CIASTKA Z KREMEM
CIASTKA Z KREMEM
CIASTKA Z KREMEM, EWA WOJCIK
CIASTKA Z KREMEM
CIASTKA Z KREMEM
CIASTKA Z KREMEM, EWA WOJCIK