|   |

TOP 10: Najbardziej klimatyczne ogródki 2018

TOP 10: Najbardziej klimatyczne ogródki 2018
Wozownia

To miejsca, do których najczęściej wracamy tego lata.

1. Wozownia

plac Trzech Krzyży 16

Nie mamy wątpliwości, który ogródek jest numerem jeden tego sezonu. Sami zagłosowaliście, bywając tam tłumnie. Gratulujemy twórcom Wozowni, którzy odkryli tę perełkę w samym centrum miasta – podwórko, o którym niewielu z nas w ogóle wiedziało. Kiedyś tworzyli bar Koszyki i bez wątpienia mają rękę do ciekawych miejsc. Jest tu smaczny grill, rośliny ogrodowe i balkonowe do kupienia. I co najważniejsze, są perspektywy. Wewnątrz budynku wozowni buduje się długi bar, przy którym już wkrótce będziemy mogli siedzieć od samego rana. Jeśli to, co jest teraz, to etap pt. „piwo na budowie”, to co będzie potem!

Wozownia
Wozownia
Wozownia
Wozownia
Wozownia
Wozownia

2. Kwiatkarnia

ul. Zakopiańska 24

Miejsce zupełnie wyjątkowe. Czujemy się tu jak na agroturystycznych wakacjach. Piękny dom na Saskiej Kępie, kilka stolików w ogrodzie i pyszne, domowe jedzenie. Chłodnik i lemoniada – na nie warto tu wpadać regularnie. Można zabrać tu rodziców, dziadków. Ogród zaaranżowany jest mistrzowsko. To wielka przyjemność śledzić jak zmienia się z tygodnia na tydzień i wyławiać tu wzrokiem dekoracyjne perełki – lustra, doniczki, bibeloty.

Kwiatkarnia
Kwiatkarnia
Kwiatkarnia
Kwiatkarnia

3. Plac Zabaw

skwer T. Kahla

Tu po prostu chcemy w lecie przebywać – nad Wisłą! Plac Zabaw ma ciekawą roślinną aranżację od Grąbczewskich, klimatyczne oświetlenie po zmroku, kilka barów z piciem i jedzeniem, leżaki i stoliki, muzykę ze sceny lub z sąsiedniej BarKi, nocne Slow Markety. Nie mamy więcej potrzeb!

Plac Zabaw
Plac Zabaw
Plac Zabaw
Plac Zabaw

4. Biała - Zjedz i Wypij

ul. Francuska 2

Tu wybieramy się raczej po zmierzchu, bo wtedy ciekawie podświetlona jest ta jedna z najpiękniejszych willi na Saskiej Kępie. Świecą też na elewacji neony Maurycego Gomulickiego. Mamy tu do dyspozycji spory kawałek terenu, więc możemy ze znajomymi stworzyć sobie swój własny zakątek wśród drzew. Na leżakach lub przy stolikach, pod girlandami z lampek. Klimat jak na przedłużonych wakacjach.

Biała - Zjedz i Wypij
Biała - Zjedz i Wypij

5. VegeMałpa

ul. Racławicka 7

Tu jest przede wszystkim smacznie. A to jednak jest najważniejsze kryterium, gdy wybieramy ogródek, w którym chcemy się zrelaksować. Gospodarze stworzyli tu świetne podwórko, w luźnym, mokotowskim stylu, z dodatkowym wieczornym barem, muzyką, piaskownicą, kolorowymi retro meblami. Dobrze się tu czują zarówno dorośli, jak i dzieci (psy również). Rodzinny, wakacyjny klimat.

VegeMałpa Mokotów
VegeMałpa Mokotów
VegeMałpa
VegeMałpa

6. The Cool Cat TR

ul. Marszałkowska 8

No bardzo smacznie! Jakoś tak się składa, że tego lata najczęściej tu kierujemy swoje kroki, zarówno w porze lunchu, jak i wieczorem. Również mięsożercy będą usatysfakcjonowani. Klimat ogródka niejako zrobił się sam. Jego głównym atutem jest wielka ściana zieleni – bluszczu porastającego kamienicę, w której mieści się TR Warszawa.

The Cool Cat TR
The Cool Cat TR
The Cool Cat TR
The Cool Cat TR

7. Eden

ul. Jakubowska 16

Nowe bistro na gastronomicznej mapie Warszawy od razu zdobyło serca warszawiaków. Nic dziwnego. Gospodarzami Edenu są twórcy magazynu „USTA” – ludzie z dobrym gustem. Kwintesencja klimatu Saskiej Kępy – piękna, modernistyczna kamienica, w której mieszczą się galerie sztuki, kameralne podwórko, szklarnia z sukulentami, w której można kupować rośliny i zarezerwować długi stół. Elegancko, idealnie na randkę.

Eden
Eden
Eden
Eden
Eden

8. DZiK

ul. Belwederska 44a

To nawet nie jest ogródek, to jest ogród. I my to szanujemy. Jedna z najpiękniejszych roślinna aranżacja ze wszystkich miejsc w naszej dziesiątce. Doskonałe miejsce na wesela, wieczory panieńskie, imprezy urodzinowe. Luźna atmosfera (w końcu to Dom Zabawy i Kultury). Dzieci mają gdzie się bawić, a i psiaki nie siedzą tu sobie na głowach.

DZIK
DZIK
DZIK
DZIK

9. SPATIF

Al. Ujazdowskie 45

Może samo podwórko nie jest najpiękniejsze, ale lokalizacja doskonała i ogródek bardzo estetyczny. Widać, że ktoś to miejsce zaprojektował i dał nam coś więcej niż meble z palet, piwne parasole czy krzesła Henryka Sztaby (lubimy je, ale bardziej na nie patrzeć, niż na nich siedzieć, więc tapicerowane meble SPATiF-u nasze pośladki przyjęły z ulgą). Odbywają się tu potańcówki, można zjeść lunch i napić się nocnego drinka.

SPATIF
SPATIF
SPATIF
SPATIF

10. Raj w Niebie

ul. Nowy Świat 21 (w podwórku)

Nie lubimy otoczenia tego budynku, tego zaśmieconego i rozkopanego zaplecza Nowego Światu. Więc do Raju chodzimy „z zamkniętymi oczami”. Ale sam budynek jest wyjątkowy. Wieczorami wśród palm i girland z lampek czujemy się tu elegancko i egzotycznie, jak przy oranżeriach w królewskich ogrodach. No i to hawajskie jedzenie na stołach! Dobre miejsce na randkę.

Raj w Niebie
Raj w Niebie
Raj w Niebie
Raj w Niebie