|   |

TOP 10: Najbardziej klimatyczne miejsca lata 2019

TOP 10: Najbardziej klimatyczne miejsca lata 2019

Tu bywaliśmy tego lata. Będziemy tęsknić za siedzeniem na zewnątrz!

1. Praska

ul. Brzeska 23

Za to kochamy Pragę! Praska ma niezwykle oryginalne wnętrze. Ale dopiero latem rozkwitła wraz z ogródkiem, a w zasadzie ogrodem na terenie Bazaru Różyckiego. Trudno opisać klimat tego miejsca, trzeba go poczuć. Bezmięsna kuchnia, social media w postaci kolaży na ścianach, muzyka z winyli, mnóstwo roślin. Ale przede wszystkim ludzie. Pamiętajcie o Praskiej również jesienią i zimą.
Więcej o Praskiej tutaj…

Praska
Praska
Praska
Praska

2. Havana

ul. Słowackiego 16/18

Na to miejsce Żoliborz czekał z utęsknieniem, bo bardzo brakowało tu takiej dużej towarzyskiej świetlicy. No i jest tu ten wybitny taras! Spodobał nam się oszczędny wystrój Havany, zasmakowaliśmy w wegańskich potrawach Marii Przybyszewskiej i bywaliśmy tu często. Miło jest zanurzyć się w ten dekadencki klimat kulturalnego Żoliborza. 

Havana
Maria Przybyszewska, szefowa kuchni w barze Havana
Havana
Havana
Havana

3. Paloma

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22

Muzeum nad Wisłą

Paloma ma doskonałą lokalizację. W tym ogródku nad Wisłą po prostu przyjemnie się siedzi (do tego tuż obok można obejrzeć doskonałe wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej). Lokal tworzy ekipa Pacyfiku, dlatego wiadomo było, że pomyłek kulinarnych też tutaj nie będzie.

Paloma nad Wisłą, fot. mat. Palomy
Paloma
Paloma nad Wisłą, fot. mat. Palomy

4. Fala

Płyta Desantu nad Wisłą

Nie jest to może najbardziej klimatyczny wystrój, jaki moglibyśmy sobie wymarzyć. Ale są przede wszystkim ludzie (ekipa Pogłosu) i doskonałe koncerty. Piesapolex też był strzałem w dziesiątkę. Pieski zrobiły klimat.

FALA, fot. mat. Fali

5. Letnia

Nowy Teatr

ul. Madalińskiego 10/16

Plac przed Nowym Teatrem to już jest najbardziej klimatyczne podwórko Mokotowa (no może tuż za tym VegeMałpy). Więc teoretycznie Letnia bar był skazany na sukces. Tym większy plus za starania w kreowaniu aranżacji przestrzeni i przyjemnej atmosfery.

Letnia Bar
Letnia Bar

6. Lunapark

ul. Wał Miedzeszyński 407

Twórcy tego miejsca mogli poprzestać na imprezach klubowych. A stworzyli przestrzeń, w której miło spędzało się czas również w ciągu dnia. Nie nudziły się tu dzieciaki, a dorosłych cieszyła mini wersja Nocnego Marketu. Mamy nadzieję, że hałas nie zepsuł klimatu Saskiej Kępie.

Klub Lunapark
Klub Lunapark
Klub Hocki Klocki w Lunaparku
Lunapark
Mini Market, Lunapark

7. Otwarty Jazdów

ul. Jazdów 3/6

To nam się nigdy nie znudzi. Z roku na rok na Jazdowie jest coraz lepiej. Koncerty w Ladomku i Otwartej Pracowni, wspólne pielęgnowanie ogrodu Motyka i Słońce, festiwal Laba, zaangażowane ekologiczne działania Spółdzielni Krzak. I to, że domki są otwarte, można w nich pracować, odpoczywać, włączyć się w tworzenie ich programu.

Otwarty Jazdów
Koncert w Ladomku na Jazdowie
Otwarty Jazdów
Ogród Motyka i Słońce na Jazdowie

8. Prochownia Żoliborz

ul. Czarnieckiego 51

park Żeromskiego

Może fakt, że jej istnienie w tym kształcie było zagrożone, doceniliśmy Prochownię jeszcze bardziej. Takie miejsca powinny być w każdym parku.

PROCHOWNIA ŻOLIBORZ FOT. PIOTR BARTOSZEK

9. BarStudio

Pałac Kultury i Nauki

pl. Defilad 1

Mistrzowie dobrego klimatu, którzy rok w rok potwierdzają swoją klasę. Tłumy na dyskotekach na placu, pyszne niedzielne śniadania w otoczeniu zieleni, zaaranżowanej przez Grąbczewskich i eleganckie kolacje Sen Nocy Letniej. Na niemal wszystkie wydarzenia wstęp jest tu bezpłatny, za co duży szacunek.

Kolacja Sen Nocy Letniej na Placu Defilad
Kolacja Sen Nocy Letniej na Placu Defilad

10. Cuda na Kiju

Dom Partii

ul. Nowy Świat 6/12

Ten ogródek jest wciąż nie do pobicia. Taki budynek, z takim widokiem, z dobrym piwem i smaczną pizzą – czego chcieć więcej?! Korzystajmy, póki jest w miarę ciepło.

Cuda na Kiju
Cuda na Kiju
Cuda na Kiju