|   |

TOP 10: Na wieczornego drinka

TOP 10: Na wieczornego drinka
Paloma nad Wisłą, fot. mat. Palomy

Gdzie wieczór zacząć od wina i dobrej przekąski?

1. Paloma

Muzeum nad Wisłą

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22

To hit tegorocznego lata, mieści się w pawilonie Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą. Ugoszczą was selekcją kolorowych drinków (szprycerki fantastycznie orzeźwiają!) oraz menu wegetariańskim wzbogaconym o ryby i owoce morza. Polecamy vegan tacos oraz bangkok fava.

Paloma nad Wisłą, fot. mat. Palomy
Paloma nad Wisłą
Paloma nad Wisłą

2. Warmut

ul. Marszałkowska 45/49

Świetna lokalizacja na MDM-ie; podcienia, gdy pada deszcz; efektowne wnętrza, gdzie wypijecie koktajle na bazie wermutu albo piwa kraftowe. Do tego nowe menu. Gospodarzami są twórcy Nocnego Marketu, więc znają się na rzeczy.

Warmut
Warmut

3. Bar Pacyfik

ul. Hoża 61

Bardzo ciekawe, kolorowe i smaczne propozycje inspirowane rejonami Pacyfiku – frytki okonomiyaki, totoposy i pikantne salsy albo kalafior w tempurze. A do tego bogata oferta drinków w bezpretensjonalnej atmosferze.

Bar Pacyfik

4. Bibenda

ul. Nowogrodzka 10

www.bibenda.pl

To już klasyk: restauracja, ale też bar. Warto usiąść przy kontuarze, napić się czegoś dobrego, zjeść treściwą przekąskę i iść dalej w miasto.

Bibenda
Bibenda, fot. mat. Bibendy

5. Regina

ul. Koszykowa 1

Kolorowe drinki, kolorowe dania, czasami trochę chińskie, czasami trochę włoskie, czasami chińsko-włoskie – daj się zaskoczyć.

Regina
Regina
Regina
Regina
Regina
Kamila Mroczkowska i Patrycja Jaskólska, gospodynie Reginy

6. Mozaika

ul. Puławska 53

www.restauracjamozaika.pl

Można skorzystać z ofert tak zwanej „starej Mozaiki”, czyli klasycznych polskich smaków, albo wybrać „nową mozaikę” o bliskowschodniej nucie. Do Tego pełna gama trunków – wybierasz w jakim stylu chcesz się bawić.

Cafe Mozaika, ul. Puławska 53

7. Lotos

ul. Belwederska 2

www.restauracjalotos.pl

To jest ukłon w stronę nostalgii i tradycji – proste polskie smaki i polskie trunki. Nie zapominajmy o nich. A dla spragnionych stricte lokalnych smaków – za rogiem jest bar, a na jego ścianach galeria rozmaitych sportowych wlepek.

Lotos

8. Woda Ognista

ul. Wilcza 8

www.wodaognista.com

Zajrzyjcie tu i dajcie się zaskoczyć, zarówno kartą drinków jak i barowych przekąsek nawiązujących do tradycyjnych warszawskich smaków.

9. Bez Tytułu (Bar)

ul. Poznańska 16

Tutaj kierujcie się od razu do schodów (tył restauracji ) i schodźcie do podziemi, gdzie działa koktajl bar (oprócz karty koktajli barmani przygotują na pewno coś ciekawego zgodnie z preferencjami klienta), z tapasowymi przekąskami (chorizo, kalmary).

10. Havana

ul. Słowackiego 16/18

 

Miejsce jest świeżutkie, więc jeszcze będziemy obserwować, ale już pielgrzymuje tam cała Warszawa. Lokal w DT Merkury, więc klimat lat 60., 70. Czynny od godz. 9 do 3 w nocy, więc można tam wpadać już na śniadanie. Ale my najchętniej bywamy tam popołudniami i wieczorami, oprócz drinków autorskie dania koordynowane przez szefową kuchni Marię Przybyszewską. Dobrego lata w mieście!

Maria Przybyszewska, szefowa kuchni w barze Havana
Havana
Havana
Havana
Havana