Search for content, post, videos

TOP 10: Jesienne piwko – nasze ulubione piwne lokale

Jesiennie klimaty już za pasem – niedługo zacznie się tak zwana “pogoda barowa”, dlatego warto przypomnieć sobie niektóre adresy piwiarni, albo poznać nowe!

Piwo to napój demokratyczny – w małej ilości nawadnia, jest odżywcze, szeroko dostępne i każdy znajdzie dla siebie rodzaj, który lubi najbardziej. Nie dziwi nas zatem pojawianie się kolejnych piw rzemieślniczych, nowych marek, a co za tym idzie również lokali zwanych “multitapami” czyli wielokranowymi barami oferującymi najróżniejsze piwa.

Poniżej nasze rekomendacje na wieczory barowe.

1. CUDA NA KIJU

ul. Nowy Świat 6/12
To już warszawski klasyk. Do piwa z kranu można dobrać pizzę, która w cieście ma dodatek właśnie… piwa. Smaczna opcja wegańskiej pizzy i lokalizacja w centrum Warszawy, tuż przy Palmie. Można zacząć tam wieczór.

2. CHMIELARNIA

ul. Marszałkowska 10/16
Piwo i kuchnia tajsko-nepalska. Nieoczywiste połączenie, a działa świetnie! To  jedno z tych miejsc, gdzie kuchnia jest pyszna i autentyczna, a piwo bardzo smaczne (Browar Stu Mostów z Wrocławia). Wystrój dość surowy, ale też niezobowiązujący.

3. MIKKELLER BAR WARSAW

ul. Chmielna 7/9
Ukryty bar w centrum Warszawy serwujący duńskie piwo z super etykietami (niestety w dość wysokich cenach), a do tego autorskie przekąski o dobrej proporcji tłuszczu i sera. Spędzicie tu miło czas.

4. DRUGIE DNO OCHOTA

ul. Tarczyńska 5/9
To młodsze dziecko Drugiego Dna na Nowogrodzkiej, tym razem na Ochocie. Super, że różne warszawskie dzielnice zaczynają mieć własne piwiarnie! W tej serwują pizze i jest już lokalny smaczek – tu znajdziecie pierwszą opcję wegańskiej pizzy na Ochocie!

5. KUFLE I KAPSLE

ul. Nowogrodzka 25
Podajemy kolejny centralny adres. Od niego się zaczęło – Kufle i Kapsle znajdziecie już też na Powiślu i na Żoliborzu. Dobry wybór piw i ciekawe przekąski: suszone ryby, kalmary i krewetki, snacki z alg morskich czy oscypki zapiekane z żurawiną.

6. ULICA OLEANDRÓW

Tu trudno wyróżnić jedno miejsce. Dlatego zajrzyjcie po prostu do jednego z wielu lokali piwnych prze tej urokliwej ulicy – Oleandrów 3 czy Małe Piwo. Skorzystajcie, póki można je jeszcze wypić na ulicy, zanim zrobi się za zimno.

7. KOSMOS – INNE BECZKI

ul. Poznańska 24
Kto lubi piwo ten wie, że nieprzypadkowo w nazwie są tu “Inne Beczki”. To zarówno browar, jak i – można już właściwie powiedzieć – sieć kameralnych lokali. W tym konkretnym serwowana jest również bardzo dobra pizza. Napijecie się tu nie tylko piwa.

8. PUB CZESKA BASZTA

Wieżyca Mostu Poniatowskiego przy ulicy Solec
To miejsce kultowe, z czeskimi piwami i innymi dobranymi pod piwo czeskimi przysmakami, tj. nakladany hermelin (marynowany ser) czy ser smażony. Fani autentycznych czeskich klimatów na pewno to docenią.

9. THE ALCHEMIST GASTROPUB

pl. Piłsudskiego 3
Zlokalizowany w Metropolitanie gastropub, gdzie można sobie samodzielnie nalać piwo ze… ściany. Dobry punkt na start zwiedzania Starego Miasta.

10. THE TAPS

ul. Sienkiewicza 4
Stosunkowo niedawno otwarty bar z piwem z kija i kilkoma pizzami. Bezpretensjonalne miejsce, gdzie można spotkać się po pracy i obejrzeć mecz.

Magda Assanowicz
zdjęcia: Aga Bilska i materiały promocyjne lokali

Mikkeller
Mikkeller
Cuda na Kiju w dawnym Domu Partii
Cuda na Kiju w dawnym Domu Partii
Kufle i Kapsle
Kufle i Kapsle
Cuda na Kiju w dawnym Domu Partii
Cuda na Kiju w dawnym Domu Partii
The Alchemist
The Alchemist
Oleandrów 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]