Search for content, post, videos
Lodziarnia Tłusty Kotek

Tłusty Kotek: Chodź na lody!

Grubo, na wypasie, na bogato – te wszystkie określenia ze słownika dzieciaków doskonale pasują do lodów od Tłustego Kotka.

I prawidłowo, w końcu to one są tu najczęstszymi klientami.

Tłusty Kotek ma charakterek, zmierzwioną sierść i nieco szalone spojrzenie. Nie jest różowym Hello Kitty, to raczej typ Garfielda (twórcą identyfikacji wizualnej lokalu jest Patryk Janowski). Wychyla się z bramy przedwojennej ceglanej fabryki przy Hożej (dawnego Serwaru) i zachęca: „Chodź na lody!”. Trudno mu się oprzeć.

Historia tego lodziarskiego biznesu też nie była usłana płatkami różowych róż. Właściciel Jacek Dalke dużo mógłby opowiadać o swoich wzlotach i upadkach. Wciąż wygląda na wycieńczonego, mimo że już mógłby odetchnąć – sukces jest, warszawiacy pokochali jego lody. Ale jest to typ perfekcjonisty, sam przez kilkanaście godzin dziennie non stop przygotowuje lody. Do tego chce być dobrym tatą i mężem. Lekko nie jest, ale wysiłek się opłaca – właśnie po roku działalności Tłustego Kotka otwiera kolejny lokal na Ursynowie, w swojej dzielnicy.

W czym tkwi sekret smaku i jakości lodów Tłustego Kotka? To jak tłumaczy Jacek ice creams, nie gelati: – Na czym polega różnica? Gellato to włoska szkoła, która zdominowała rynek w całej Europie. Te lody są zazwyczaj słodkie, nakładane packą, jako główny składnik mają mleko. Ice cream – śmietankę. To jest stara szkoła lodziarska, gdzie jest śmietanka, mleko, żółtko, cukry i smak – tzw. just five. To święty graal lodziarstwa – zrobić dobre lody tylko z pięciu składników.

Takie, jak u Tłustego Kotka, są dziś już więc rzadkością, bo są trudniejsze i droższe w produkcji. Niektórym mogą się wydać za mało słodkie, ale warto spróbować. My zakochaliśmy się w smaku pistacjowym i bananowym. W chłodniejsze dni późnego lata musicie też zamówić do nich kawę, bo Tłusty Kotek ma jedną z lepszych w Warszawie. W tej dziedzinie też musi być u nich grubo.

Tłusty Kotek, ul. Hoża 51 oraz ul. ZWM 9

SPRAWDŹCIE INNE NASZE ULUBIONE LODZIARNIE…

Foto: Filip Klimaszewski

Lodziarnia Tłusty Kotek
Lodziarnia Tłusty Kotek
Lodziarnia Tłusty Kotek
Lodziarnia Tłusty Kotek
Lodziarnia Tłusty Kotek
Lodziarnia Tłusty Kotek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]