Search for content, post, videos

Spółdzielnia Krzak i Synergia dla Puszczy

Spółdzielnia Krzak na Jazdowie

Z jednej zielonej enklawy do drugiej – z Jazdowa do Puszczy Białowieskiej – popłynie sygnał wsparcia. Bo Obóz dla Puszczy to niestety nie jest zamknięty rozdział. Aktywiści wciąż potrzebują naszej pomocy, walcząc w sądach i prowadząc działalność edukacyjną.

Inicjatywa benefitowej imprezy narodziła się w Spółdzielni Krzak. Sielankowe miejsce. Zresztą jak całe osiedle fińskich domków na Jazdowie. Bramy otwarte, można zaglądać. Znajdziecie na tym terenie pasieki, ogrody społecznościowe, posłuchacie muzyki na żywo, obejrzycie wystawę, nauczycie się stolarki. Każdy, kto tu bywa, może dodać coś od siebie. Warto korzystać z tej atmosfery wolności w samym centrum miasta.

Spółdzielnię Krzak od dwóch lat w domku numer 10/6 (obok przedszkola) tworzy grupa przyjaciół – głównie studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. Jest tu ogród, jak przy większości drewnianych domków na Jazdowie, ale jest też dużo sztuki.

Poznacie ich w sobotę, 28 lipca, podczas imprezy „Rozkwit: Synergia w Krzakach dla Puszczy”, którą finansowo wsparła ASP. Dzień zaczniemy wspólnym śniadaniem o godz. 11. Następnie kilka tematycznych spacerów przyrodniczych przeprowadzi nas do głównej lokalizacji imprezy – Ogrodu Botanicznego UW (Al. Ujazdowskie 4). Tego dnia bilety do ogrodu będą tańsze (6 zł), po to, żebyśmy dorzucili też parę złotych do puszek na rzecz Obozu dla Puszczy. Wesprzemy ich też kupując na miejscu jedzenie, napoje, kwiaty doniczkowe. W ogrodzie i szklarni rozbrzmiewać będzie muzyka (to zasługa kolektywu Synergia), a bramy będą otwarte dłużej niż zwykle, do godz. 22.

My na pewno wybieramy się na dyskusję o godz. 17, w której udział wezmą przedstawiciele Inicjatywy Dzikie Karpaty, Obozu dla Puszczy, ROD Siekierki, Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze i Obozu dla Klimatu. Tu dowiemy się więcej, jak możemy pomóc ruchom działającym na rzecz przyrody i klimatu w Polsce.

Więcej o imprezie „Rozkwit” na bieżąco tutaj…

zdjęcia: Julia Mafalda i Spółdzielnia Krzak

Spółdzielnia Krzak na Jazdowie
Spółdzielnia Krzak na Jazdowie
Spółdzielnia Krzak na Jazdowie
Spółdzielnia Krzak na Jazdowie
Spółdzielnia Krzak na Jazdowie
Spółdzielnia Krzak na Jazdowie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]