|

W składzie polskiej porcelany

W składzie polskiej porcelany
PORCELANOWA

Kibicujemy Porcelanowej, bo to ambitny projekt. Niech przybywa takich sklepów!

Bardzo brakowało takiego jednego miejsca, w którym moglibyśmy kupić najlepszą współczesną porcelanę, projektu polskich artystów. Dlatego kibicujemy Porcelanowej. Bo to ambitny projekt.

Selekcja jest tu naprawdę dobra. Są nasze ulubione serwisy studia Modus Marka Cecuły dla Ćmielowa, Doroty Koziary dla Bolesławca. Są wielkie wazony Malwiny Konopackiej i Moniki Patuszyńskiej, ostatnie sztuki setów projektowanych dla Kristoffa m.in. przez Marię Jeglińską. Swoje osobne półki mają unikatowe naczynia Fenka i August Design Studio. Dużą popularnością wśród klientów cieszy się porcelana Kalvy, Ende, MLY Studio.

Niektórzy artyści działają w pojedynkę, wypalając naczynia we własnych piecach. Inni – jak na przykład Grynasz Studio przy projekcie „Zaczyn” – współpracują z dużymi, uznanymi fabrykami porcelany, tj. „Karolina”.

W Porcelanowej można się dowiedzieć, jak w Polsce rozwija się ta dziedzina projektowania. Właścicielka Izabela Czyżak jest na miejscu i chętnie dzieli się swoją pasją. Zostawiła pracę w branży informatycznej, żeby robić coś własnego. Porcelanowa to rodzinna firma, czuć tu wkładane w nią serce.

Porcelanowa, ul. Kredytowa 2, sklep internetowy: www.porcelanowa.com.

Gospodyni Porcelanowej Izabela Czyżak
Porcelanowa, serwis Circus Kristoffa
PORCELANOWA, serwis Marii Jeglińskiej dla Kristoffa
August Design Studio w Porcelanowej
Serwis Marka Cecuły dla Ćmielowa
Sklep Porcelanowa
Sklep Porcelanowa
Fenek Studio w Porcelanowej
Wazon Malwiny Konopackiej w Porcelanowej
Sklep Porcelanowa