Search for content, post, videos
Sarah Neufeld

Mixtape Misi Furtak: Sarah Neufeld i Resina w Powidokach

Podziwiam mnogość muzyki, która powstaje w obozie i okolicach zespołu Arcade Fire. Członkowie zespołu, którzy wcześniej grali razem przemieszani w różnych montrealskich składach, nadal wzajemnie wspierają swoje projekty. A poza tym działają solowo.

I o ile koncertu Arcade Fire w Polsce póki co nie ma w planach, o tyle solowe koncerty członków zespołu możemy w Polsce oglądać regularnie. Jeremy Gara zagrał w maju koncert w ramach krakowskiego festiwalu OFF Camera, a w niedzielę (3 czerwca) w warszawskich Powidokach wystąpi Sarah Neufeld.

Skrzypaczka ma w dyskografii cztery płyty z grupą Arcade Fire, dwie długogrające płyty solowe, duet z Colinem Stetsonem, a także wcześniejsze wydawnictwa m.in. z Bell Orchestre. Jej ostatnia płyta solowa z 2016 roku – „The Ridge” – to minimalistyczne połączenie głosu i skrzypiec. W nagraniach brał udział również Jeremy Gara.

Podczas niedzielnego koncertu obok Sary Neufeld wystąpi Resina – talent, wyłowiony dwa lata temu przez FatCat Records. Na swojej stronie internetowej wytwórnia informuje, że podpisała kontrakt z wiolonczelistką na podstawie „robiącego ogromne wrażenie demo”.  We wrześniu 2016 r., w „post-klasycznym” oddziale FatCat Recods – 130701 – Resina wydała świetny debiut, a premiera nowej płyty zaplanowana jest na lipiec tego roku.

Określenie tych dwóch pań mianem „muzycznie dobrana para” to niedopowiedzenie, ale ponieważ uważam, że lepiej powiedzieć za mało niż za dużo, zostawiam Państwa z mixtape’em z muzyką Sary Neufeld i Resiny oraz projektów, w których nagraniach brały udział.

Misia Furtak

Powidoki, Muzeum nad Wisłą, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, niedziela, 3 czerwca, godz. 21, bilety: 30 zł.

 

 

TRACKLISTA:
Belle Orchestre – Stripes
Resina – Afterimage
Sarah Neufeld – Where The Light comes In
Michał Biela – One summer night
Snailhouse – Who We Are
Belle Orchestre – Elephants
Resina – Flock

Resina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]