Search for content, post, videos
Regina

Regina – królestwo kobiet

Patrycja Jaskólska i Kamila Mroczkowska znają się od 14 lat, od czasów gimnazjum. Ich przyjaźń przetrwała nawet pracę w jednej z najtrudniejszych stołecznych branż – w gastronomii.

Są jak siostry, choć fizycznie do siebie niepodobne. Dobrze im się razem pracuje, uzupełniają się, wzajemnie inspirują.

Na ich drodze – z małej miejscowości, przez Kraków, Nowy Jork do Warszawy – stanęło mnóstwo silnych kobiet, które pomagały im rosnąć. Trudno się dziwić, że ich najnowsze dziecko również jest kobietą.

Regina Bar, bo o nim mowa, nazwę wziął od jednej z tych kobiet-przewodniczek. Regina to ortodoksyjna Żydówka, kobieta-instytucja, która pomogła dziewczynom znaleźć pracę, gdy wyjechały do Nowego Jorku. Bardzo chciały tam zamieszkać na dłużej, ale zupełnie nie miały pomysłu, co chciałyby robić.

Jeszcze wówczas nie myślały w ogóle o gastronomii. Ale potrzeba jest matką wynalazku. Gdy po przyjeździe do Warszawy zatęskniły za smakiem amerykańskich pączków z dziurką, same zaczęły wypiekać donuty. Przyjaciele zgodnie orzekli, że to jest hit i tak się zaczęło.

Znalazły lokal przy Oleandrów 8, połączyły siły z Trisno Hamidem – specem od azjatyckiej kuchni i tak powstał MOD – azjatycki lokal z ich domowej roboty donutami. Egzotyczne połączenie, ale zaskoczyło.

Podobnie jest z Reginą. Łączą się tu dwa światy – dobre jedzenie i drinki, a w menu kuchnia azjatycka w nowoczesnym wydaniu i… pizza. Zupełnie jak na nowojorskiej ulicy.

Można tu przyjść w ciągu dnia na lunch, można wieczorem na tańce i drinki, serwowane również przez kobiety – barmanki. Za gramofonami najczęściej staje Sheily Pepper, krórej samej zdarza się wyskoczyć na parkiet.

Zaledwie dwa lata minęły od otwarcia MOD, dziewczyny idą jak burza. Ich sukcesy niech będą zachętą dla kolejnych kobiet w tej branży.

Regina Bar, ul. Koszykowa 1

Foto: Aga Bilska i materiały Regina Bar.

Regina
Regina
Regina
Regina
Regina
Regina
Regina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]