Search for content, post, videos

Purite – naturalnie bezkompromisowo

PURITE

Na drzwiach sklepu wypisane kredo: „Tak, robimy tylko naturalne kosmetyki. Ale robimy je bardzo dobrze”. W sąsiedztwie małe sklepiki i zakłady rzemieślnicze. Mnóstwo turystów. Lepszej lokalizacji niż plac Grzybowski Purite nie mogło dla siebie znaleźć.

To historia o tym, że bezkompromisowość popłaca. Twórcy marki Sebastian Kubiak i Szymon Kaźmierczak od początku wiedzieli czego chcą i się nie złamali. Chcieli produkować kosmetyki naturalne, najwyższej jakości, bez sztucznych wypełniaczy, w nadających się do recyklingu, eleganckich opakowaniach, bez oleju palmowego, w Polsce.

Zaczęli od mydeł. Mnie przekonali, że mydło i tonik wystarczą do demakijażu. Przekonali też wiele bliskich osób. Mama Sebastiana do dziś używa mydła i oleum z nagietka lekarskiego, które „wyleczyły” jej poważne problemy ze skórą dłoni. Ola i Bogusia, które pracują teraz w firmie, też najpierw zakochały się w tych kosmetykach.

Na opakowaniach widnieje znak jakości „handmade by dr”. To ukłon w stronę lekarzy różnych specjalności, którzy współpracują z firmą, korzystając z wiedzy z zakresu medycyny, zielarstwa i nowoczesnej kosmetologii. Dzięki temu produkty Purite są w stanie uporać się z wieloma skórnymi problemami.

Szymon i Sebastian mieszkają i pracują we Wrocławiu. Sklep przy placu Grzybowskim jest ich pierwszym, flagowym salonem. Będzie tu można nie tylko kupować kosmetyki, ale też w poniedziałki korzystać z masaży czy kosmetycznych zabiegów.

Już pierwszego dnia działalności, piętnaście minut przed otwarciem, do sklepu weszła starsza klientka i zdecydowanym ruchem pobrała z półek kilka kosmetyków. Tak, Purite robi tylko naturalne kosmetyki i ma już swoich wiernych fanów.

tekst: Agnieszka Kowalska
zdjęcia: Aga Bilska

Purite, pl. Grzybowski 10/7A, www.purite.pl

PURITE
PURITE
Szymon Kaźmierczak i Sebastian Kubiak - twórcy marki
Szymon Kaźmierczak i Sebastian Kubiak - twórcy marki Purite
PURITE
PURITE
PURITE
PURITE
Sebastian Kubiak podczas otwarcia sklepu
Sebastian Kubiak podczas otwarcia sklepu
PURITE
PURITE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]