Search for content, post, videos

Prezenty do 50 zł – TOP 10!

Jak kupić bliskiej osobie piękną rzecz i nie zbankrutować? Spieszymy z pomocą. Cena naszych prezentów nie przekracza 50 zł.

1. SEZONOWNIK

45 zł, do kupienia m.in. w Super Salonie (ul. Chmielna 10) i Bęc Zmianie (ul. Mokotowska 65) oraz tutaj…
Kalendarz najbardziej uniwersalnym prezentem jest. I dla niej i dla niego polecamy Sezonownik, który ma co roku ciekawe treści oraz praktyczną gumkę, która pomaga gromadzić w nim różne szpargałki. Nam Sezonownik 2017 służy nie tylko jako kalendarz, ale również jako notatnik ogrodniczy. Z edycji 2018 dowiemy się co nieco o makro i mikrokosmosie.

2. GRZANIEC WIŚNIOWY OD CHERRY TREE

33 zł, do kupienia co środę w Fortecy Kręglickich lub tutaj…
Zachwyca nas bogactwo dobrego polskiego jedzenia od lokalnych producentów. Na prezent polecamy ten pięknie opakowany grzaniec z rodzinnej firmy z Południowej Wielkopolski.

3. PORCELANA FENKA

45 zł, do kupienia m.in. w Porcelanowej (ul. Kredytowa 2) i Cloudmine (ul. Paryska 17) oraz tutaj…
Chyba nigdy nam się nie znudzą porcelanowe naczynia i ozdoby studia Fenek, prowadzonego przez Tosię Kiliś i Agatę Klimkowską. Pewnie dlatego, że każde jest inne, unikatowe. W cenie do 50 zł dostaniecie u nich m.in. małe japońskie czarki, w których można się napić herbaty, zasadzić sukulent albo przechowywać pierścionki.

4. PINY MARCELINY JARNUSZKIEWICZ

50 zł, do kupienia m.in. w Cloudmine (ul. Paryska 17) oraz tutaj…
Po prostu urzekły nas te przypinki i poprawiają nam humor w jesienne słoty. Można je kupować pojedynczo, niektóre są w parach. A na nich atlas polskiej przyrody, m.in.: bocian biały, perliczka, raniuszek, róża, kozica tatrzańska, sielawa, sowa pójdźka, mucha, złotooka i liść dębu.

5. PŁYTA JETLAGZ “WSK8OFMND”

35 zł, do kupienia tutaj…
Tego się słucha! Najwyższa liga hip-hopu z warszawskich podwórek. Kosi, Łajzol, Falcon1 i wielu innych utalentowanych muzyków plus świetna oprawa graficzna Full Metal Jacket.

6. KSIĄŻKA “BAŁWAN W LODÓWCE”

40 zł, do kupienia m.in. w Rastrze (ul. Wspólna 63)
O sztuce współczesnej dla dzieci, ale nie tylko. Napisał Łukasz Gorczyca z Galerii Raster, zilustrował Krzysztof Gawronkiewicz. Z dziećmi, których tata pracuje w galerii sztuki, zaglądamy m.in. do pracowni Anety Grzeszykowskiej, Oskara Dawickiego i Julity Wójcik. Książkę wydała Fundacja Sztuki Polskiej ING.

7. ZIMOWE MYDŁO W PŁYNIE YOPE

36 zł za dwa, do kupienia m.in. w Hali Gwardii oraz tutaj…
92 procent składników tych kosmetyków jest pochodzenia naturalnego, o niskim stopniu przetworzenia, pięknie są opakowane i mają korzystne ceny. Czego chcieć więcej? W sklepiku Yope w Hali Gwardii wszystko sobie spokojnie powąchacie i przetestujecie.

8. KALENDARZ ŚCIENNY WYTWÓRNI

35 zł, do kupienia w księgarni Wytwórni (ul. Chmielna 10) oraz tutaj …
Ze ściennych kalendarzy na razie najbardziej spodobał nam się ten wydawnictwa Wytwórnia. Poszczególne miesiące zilustrowali w nim: Ada Buchholc, Piotr Młodożeniec, Marta Kopyt, Anna Niemierko, Monika Hanulak, Małgorzata Gurowska, Małgorzata Nowak, Patryk Mogilnicki, Agata Królak, Edgar Bąk, Robert Czajka i Grażka Lange.

9. PŁYTA JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI

35 zł, do kupienia tutaj…
Zachwycił nas ich koncert w Hali Gwardii podczas festiwalu Niewinni Czarodzieje. Płytę “Noc w wielkim mieście” sami byśmy chcieli dostać pod choinkę.

10. ILUSTROWANY ATLAS ARCHITEKTURY “POW”

45 zł, do kupienia w Bęc Zmianie (ul. Mokotowska 65) oraz tutaj…
Kolejny z serii kultowych już przewodników po dzielnicach Warszawy, wydawanych przez Centrum Architektury. Po Powiślu śladami architektury i sztuki oprowadzają nas Małgorzata Omilanowska i Katarzyna Uchowicz.

SPRAWDŹCIE TEŻ:
Prezenty powyżej 100 zł – TOP 10
Książki na prezent – TOP 10

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Kalendarz Wytwórni
Kalendarz Wytwórni
Czarka Fenka
Sezonownik
Grzane wino Cherry Tree

2 comments

  • Bartosz

    Kogo znamy tego polecamy, co? 😀 jest miliard lepszych pomyslow tak szczerze mowiac

    • Agnieszka

      Pewnie, każdy ułoży inną dziesiątkę. To nasza, subiektywna. Wszystkiego dobrego!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]