Search for content, post, videos

Ilustrowany atlas architektury

Książki o miastach mają w naszych domowych bibliotekach specjalne półki. Stoi już na nich cała seria ilustrowanych atlasów, wydawanych przez fundację Centrum Architektury. Dołączyła do niej właśnie kolejna książka – „POW”.

Wcześniej był już „SAS”, „MOK”, „ŻOL” i „OCH”. To skróty nazw dzielnic Warszawy, które lokalni patrioci mogliby umieszczać na tablicach rejestracyjnych swoich samochodów.

Pomysł na te przewodniki jest genialny w swojej prostocie. Mamy tu wybrane najbardziej charakterystyczne budynki i rzeźby w przestrzeni publicznej poszczególnych dzielnic. Czarno-białe rysunki architektonicznych brył wyabstrahowanych z otoczenia tak, by widoczne były w pełnej krasie (projekt serii to dzieło Magdaleny Piwowar) plus opisy budynków (w przypadku „POW” autorstwa Małgorzaty Omilanowskiej i Katarzyny Uchowicz).

To coś zarówno dla warszawiaków, którzy chcą znać historię swojego miasta, jak i dla turystów, którzy szukają niebanalnych ścieżek zwiedzania Warszawy. Serię ilustrowanych atlasów architektury można kupić m.in. w sklepie Bęc Zmiany (ul. Mokotowska 65) i Super Salonie (ul. Chmielna 10).

Powiśle jest latem najgorętszą dzielnicą Warszawy, bo wszyscy idziemy nad rzekę. I zabieramy ze sobą „POW”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]