Search for content, post, videos

Piotr Polak

Piotr Polak

Aktor Nowego Teatru (www.nowyteatr.org)

Warszawa jest teraz…

Na etapie poszukiwania samej siebie. Jedną nogą stoi w nowoczesnej Europie, a drugą tkwi w trudnej przeszłości. Piękny moment dojrzewania. Coraz silniej się buntuje i szuka swojego oryginalnego image’u. Jeszcze nie jest gotowa na przyjęcie z otwartymi rękami wszystkich dziwaków tego świata, którzy na razie czekają w ukryciu. Ale łamanie pewnych konwencji już ma miejsce. Pulsuje.

Twoje ulubione miejsce w mieście?

Nie mam pojedynczego miejsca. Nie chcę mieć takiego. Uwielbiam Pragę. Mam bardzo romantyczne zboczenie jeżdżenia samochodem przez miasto z bardzo precyzyjnie dobraną muzyką. I najbardziej lubię jeździć przez małe ulice starej, niewyremontowanej Pragi. Nie jest to do końca przyjazne miejsce. Nie jest też nadzwyczaj piękne. Tu jest dawna Warszawa. Bardziej pierwotna. W jakimś sensie prawdziwsza. Nie ma tu dla mnie miejsca. Nie pasuję tu. Ale czuję to miejsce i szanuję je. Jeżeli istnieje coś takiego jak polski blues, to właśnie tu mógłby mieć swoje korzenie.

Dlaczego warto odwiedzić Nowy Teatr?

Dlatego, że to jest piękny budynek. Dlatego, że jest dosłownie dla każdego. Jest bardzo aktywnym centrum kultury, gdzie oprócz spektakli repertuarowych są też koncerty, wystawy, happeningi, gościnne przedstawienia świetnych artystów z kraju i ze świata. Można też po prostu usiąść, napić się kawy, zjeść coś pysznego i nie myśleć o niczym. W lecie można nawet się opalać na leżaku. Wspaniałe miejsce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]