Search for content, post, videos

Lodziarnia Pallone na Pradze

Pallone

Wystarczy posiedzieć tu tak jak my godzinę w słoneczne popołudnie, żeby wiedzieć, jak jest. Klient za klientem, a zachwytom nie ma końca. Usłyszeć od dziecka: „to najlepsze lody, jakie w życiu jadłem” to największy komplement. Co prawda życie nie za długie, kilka lat zaledwie, ale taki klient jest najbardziej wybredny. Dzieciaki dosłownie oblegają gospodarza – Artura Klana. Wydają tu pewnie całe kieszonkowe.

Tak wyobrażamy sobie najlepszą lodziarnię w małym włoskim miasteczku: wszyscy się znają, witają serdecznie, pozdrawiają gospodarza, przysiadają na dłuższe pogawędki i espresso po porcji ulubionego deseru.

Lody wzięły się u Artura właśnie z miłości do Włoch. Od 20 lat ze swoim wspólnikiem Dagmarem Czerniawskim sprowadza stamtąd tkaniny. Podczas jednej z takich wizyt w Toskanii zachwycili się lodami, wdali w rozmowę z właścicielem i poszło. Sprowadzili Włocha do Warszawy, popróbował polskich produktów i wszystkiego ich nauczył.

W lokalu na Brzeskiej Artur codziennie rano zabiera się za produkcję. Otwiera o 9. Od A do Z wszystko robi sam, kontrolując proporcje i najlepszą jakość wszystkich składników.

Lody z Toskanii charakteryzuje lekkość. Smaki na tablicy zmieniają się jak w kalejdoskopie, chociaż klienci najczęściej pytają o pistację, śmietankę i truskawkę. Owoce są w tym roku tak smaczne, że trzeba korzystać. Artur już mrozi truskawki na kolejne miesiące.

Nazwę Pallone wymyślił przez przypadek. Nie ma nic wspólnego z lodami. To po prostu dobrze brzmiące włoskie słowo, oznaczające piłkę.

Przyjemnie, że nie jest to tylko okienko z lodami, ale lodziarnia z prawdziwego zdarzenia ze stolikami, przy których można przysiąść, z toaletą. To kolejny zwiastun zmian na Brzeskiej. Tuż obok działają popularne Pyzy, flaki gorące, za rogiem jest już Ząbkowska, która za chwilę po raz kolejny zamieni się w pełen atrakcji deptak. W Koneserze działa Muzeum Polskiej Wódki, jest już kilka knajp, a co weekend odbywają się targi. Warto zajrzeć na Pragę!

Pallone – Naturalne Lody z Toskanii, ul. Brzeska 29/31, czynne w godz. 9-19.

tekst: Agnieszka Kowalska
zdjęcia: Aga Bilska

SPRAWDŹCIE NASZ PRZEWODNIK PO PRADZE

ZAJRZYJCIE DO NAJLEPSZEJ WARSIASKIEJ KNAJPY – LOKALNEJ BISTRONOMII

Pallone
Pallone
Pallone
Pallone
Pallone
Pallone
Pallone
Artur Klan w swojej lodziarni Pallone
Artur Klan w swojej lodziarni Pallone

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]