Search for content, post, videos

Nasz przewodnik „Warszawa Warsaw 2” już jest!

Przewodnik Warszawa Warsaw 2

Lubimy być w ciągłym ruchu. I nie chodzi tu wcale o dalekie podróże. Często są to mikrowyprawy w obrębie miasta. Ciągle jest tu coś do odkrycia. Otwierają się kolejne miejsca, wystawy, trzeba spróbować nowych smaków, kupić książkę, poszperać w szpargałach na bazarze, sprawdzić co zakwitło w ogrodzie botanicznym.

Dlatego tak spodobała nam się książka Olgi Tokarczuk „Bieguni”. To jest dopiero alternatywny przewodnik! Książka bardziej o samym ruchu niż o konkretnych miejscach. Zresztą bezlitosna wobec tradycyjnych przewodników. Olga Tokarczuk pisze wręcz, że „bedekery zniszczyły większą część planety na zawsze (…), osłabiły miejsca, przyszpiliły je, nazwały i zatarły kontury”. Musimy więc bardzo uważać, żeby nie być zbyt dosłownym, zostawić pole do samodzielnej eksploracji.

Bardziej chcemy inspirować niż definiować. Dalecy też jesteśmy od idealizowania Warszawy. Ale gdy wychodzi słońce, gdy wsiadamy na rower, częściej bywamy w parkach, nad rzeką, na plenerowych koncertach, na działkach, wtedy czujemy, że naprawdę kochamy to miasto.

Trzymamy rękę na pulsie, bo na bieżąco opisujemy miasto w naszym dwujęzycznym serwisie Warszawawarsaw.com. Dwa lata temu wydaliśmy pierwszy album „Warszawa Warsaw”. Czas na aktualizację. Zmieniamy format na bardziej praktyczny, pokazujemy nowe miejsca i ludzi.

To najlepszy i jedyny tak obszerny przewodnik po Warszawie. W języku polskim i angielskim. 384 strony, ponad 500 zdjęć. Polecamy gdzie zjeść, zrobić zakupy, zobaczyć wystawę, potańczyć w klubie, odpocząć na łonie natury. Zabieramy też na spacery po dzielnicach. To książka zarówno dla turystów, jak i warszawskich lokalnych patriotów.

Kup nasz przewodnik i chodź z nami na miasto!
PONIŻEJ ZNAJDZIESZ MAPĘ WSZYSTKICH MIEJSC Z NASZEGO PRZEWODNIKA.

a tu lista miejsc, w których stacjonarnie kupisz nasz przewodnik w Warszawie…

Agnieszka Kowalska, zespół Warszawawarsaw.com i Mamastudio
fot. Szymon Sawicki/Mamastudio

2 comments

  • Czy można kupić gdzieś stacjonarnie w Warszawie?

    • Agnieszka

      Dziś (11.12) jesteśmy od godz. 19 w Wozowni (pl. Trzech Krzyży 16) i tam sprzedajemy książki, w weekend 15-16.12 na targach Mustache w Pałacu Kultury. Do końca tygodnia będziemy już sukcesywnie rozwozić do naszych zaprzyjaźnionych miejsc, m.in. Super Salonu (oni powinni mieć kilka sztuk już teraz), Bęc Zmiany, Cloudmine, Resetu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]