Search for content, post, videos

Najlepsze wypieki i pierogi z sezonowymi owocami

Bistro Schabowy

Przełom lipca i sierpnia to kolorowe bogactwo na straganach – borówki, jagody, maliny, jeżyny, wiśnie, śliwki czy morele. Nie sposób się im oprzeć!
Warto więc sięgnąć po nie w postaci wypieków czy pierogów, które większość zna wspomina z nostalgią z czasów dzieciństwa. Gdzie traficie najlepiej? 

WYPEKI

CUKIERNIA PAWŁOWICZ,, ul. Chmielna 13
To miejsce, które czuć z daleka – wszystko wypiekane na miejscu, jeszcze ciepłe, niedroga, możnaby powiedzieć “streetfoodowa” opcja jagodziankowa. Dobry stosunek ciasta do jagód.

MISS MELLOW, ul. Wilcza 62
Niedawno otwarta wspaniała cukiernia, gdzie właściciele dbają o najmniejszy szczegół. Sięgajcie po sezonowe tarteletki czy jagodzianki – oprócz nich znajdziecie też wiele innych kuszących opcji: tost na opiekanej brioszce z sezonowymi owocami (aktualnie brzoskwinie na śmietanie z miętą), placek z morelami i kruszonką i galette z różnymi sezonowymi owocami. Bogactwo!

HALA MIROWSKA, stoisko nr. 49 obok Holly Bread – mały pasaż z zadaszeniem za pierwszą halą.
Nie ma nic lepszego jak zjedzenie czegoś sezonowego w najbliższej okolicy źródła surowców – nieduże jagodzianki czy bułeczki z malinami na wagę. Nie sposób poprzestać na jednej! (teraz mają krótki urlop do 8 sierpnia).

PIEROGI I KNEDLE

PRZEGRYŹ, ul. Mokotowska 52
To bistro od zawsze znane z dobrych pierogów. Teraz możecie spróbować tych z jagodami ze śmietaną. Rano złapiecie też jagodziankę!

SCHABOWY, ul. Obrzeżna 1
Bistro specjalizujące się w polskiej kuchni. Traficie tu teraz na pierogi z jagodami (zdjęcie powyżej) czy wiśniami, knedle (nie tylko ze śliwką!), oraz to, co niektórzy z nas pamiętają z dzieciństwa, czyli zupy owocowe.

LE’PIĘ, ul. Topiel 12
Miejsce, które pierogami stoi – połączenie tradycji z nowoczesnością i oryginalne smaki, w tym również owocowa opcja. Warto spróbować!

mass
zdjęcia: Filip Klimaszewski i materiały promocyjne

Bistro Schabowy
Knedle w Bistro Schabowy
Hala Mirowska
Hala Mirowska
Owoce na Hali Mirowskiej
Owoce na Hali Mirowskiej
Hala Mirowska
Hala Mirowska
Jagodzianki w Miss Mellow
Miss Mellow
Miss Mellow
Miss Mellow

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]