|   |

TOP 10: Najlepsze pieczywo

TOP 10: Najlepsze pieczywo
Cała w Mące

Doceniamy ciężką pracę ludzi tego fachu. Ranking zaktualizowany w 2019 roku.

1. Cała w Mące

ul. Krasińskiego 18c

 

Wielu z was Moniki Waleckiej nie trzeba przedstawiać. Zawładnęła sercami piekąc znakomity chleb tradycyjnymi metodami i sprzedając go co środę w Fortecy Kręglickich. Niedawno na Żoliborzu zaczęła działać jej piekarnia – a właściwie pracownia. Bo Monika robi też świetne warsztaty!

Cała w Mące

2. RANO Piekarnia Rzemieślnicza

ul. Stalowa 47

Założona przez grupę znajomych, którzy zapałali miłością do chleba. Lokalizacja jest też świetna – ulica Stalowa na Pradze, w lokalu duży drewniany stół, gdzie możecie spałaszować to, co właśnie kupiliście. Oprócz chlebów, znakomita jest maślana bułka i chałka. Spróbujcie koniecznie!

Rano
Rano

3. Holi Bread

Hala Mirowska

stoisko 49

To moje ulubione stoisko chlebowe w Hali Mirowskiej. Znajdziecie tu najrozmaitsze chleby, w tym chleb bezglutenowy. To, co za każdym razem tu powala, to sezonowe owocowe bułeczki – kupcie od razu kilka, bo na jednej nie poprzestaniecie.

Hala Mirowska

4. Aromat

ul. Hoża 42

ul. Sienna 39

ul. Koszykowa 63

www.aromatpiekarnia.pl

To już, można powiedzieć, sieciówka! W centrum Aromat znajdziecie w trzech lokalizacjach – możecie się też tu napić dobrej kawy. Do polecenia są chleby i francuskie słodkie wypieki, natomiast są oni wybitni jeśli chodzi o kanapki na wynos. Niezawodne!

Aromat

5. Ormiańsko - Gruzińska Piekarnia

Hala Mirowska

To jest w ogóle niesamowity warszawski trend – coraz więcej pojawia się kaukaskich i gruzińskich piekarni, które mają te charakterystyczne okrągłe, pieczarowe piece. Dostaniecie tu ciepłe wypieki i takie chyba najfajniej zjeść. Dla mnie hitem jest chaczapuri ze szpinakiem i serem.

6. Pochlebnie

Solec 81b (Arkady)

lok. A-20, 1 piętro

Mała piekarnia na Powiślu. Można wpaść i kupić na miejscu, albo zamówić, żeby mieć pewność, że dostanie się ulubiony wypiek. Polecamy chleby, szczególnie żytni z ziemniakami.

Pochlebnie

7. Brodzik Naturalnie

Kooperatywa Dobrze

ul. Wilcza 29a

ul. Andersa 27

W Kooperatywie na Wilczej i na Andersa znajdziecie kilka rodzajów chleba (w tym np. od Pochlebnie), ale tutaj polecimy wam chleby od Brodzik Naturalnie – takie tradycyjne, bardziej „polskie” bochenki. No i przy okazji możecie zaopatrzyć się w różne specjały w sklepie.

Kooperatywa Dobrze

8. SAM

ul. Lipowa 7a

ul. Rydygiera 9C

plac Grzybowski

Samu nie trzeba wam chyba przedstawiać – świetne miejsce na śniadanie i bardzo dobrze zaopatrzony sklepik (choć czasami ceny potrafią lekko powalić). Tutaj też zgarniecie super chleby, są też pasteis de nata (portugalskie słodkie klasyki), no i bardzo zacny chleb bezglutenowy.

SAM

9. Vincent

ul. Chmielna 21

ul. Nowy Świat 64

To propozycja dla zabieganych i tych, którzy bywają w centrach handlowych, bo tam Vincent miewa swoje wyspy, znajdziecie go też w Hali Gwardii. Francuski sznyt, bagietki, bochenki i słodkości.

Vincent

10. Piekarnia Piwoński

ul. Jana Pawła II 38

www.tradycyjnapiekarnia.pl

Tradycyjne pieczywo z rodzinnymi tradycjami. Dzięki kolejnym pokoleniom piekarnia rozwija się nadal oferując klasyczne wypieki. Moim ulubionym chlebem jest pytlowy z czarnuszką, ale każdy tu znajdzie coś dla siebie.

Piekarnia Piwońscy, fot. materiały firmy
Piekarnia Piwońscy, fot. materiały firmy
Piekarnia Piwońscy, fot. materiały firmy
Piekarnia Piwońscy, fot. materiały firmy
Piekarnia Piwońscy, fot. materiały firmy
Piekarnia Piwońscy, fot. materiały firmy