Search for content, post, videos
ALE WINO

TOP 10: Najlepsze knajpy Warszawy

Trudny wybór. Są oczywiście te z gwiazdkami, jak atelier Amaro* czy Senses. Ale to właśnie do tej dziesiątki wysyłamy naszych gości w ciemno. Cenimy tu kunszt szefów kuchni, wystrój i stosunek jakości do ceny.

1. ALEWINO

ul. Mokotowska 48, www.alewino.pl
Kuchnia w oparciu o to, co w sezonie. W świetnym wykonaniu Sebastiana Wełpy i urokliwej lokalizacji podwórka przy ulicy Mokotowskiej. Gospodarzami są tu Katarzyna Błońska i Tomasz Czudowski.

2. BIBENDA

ul. Nowogrodzka 10, www.bibenda.pl
Dobre składniki, ciekawe połączenia, w przystępnej cenie – niezmienny hit. Można tu też posiedzieć przy drinkach przy barze. Bezpretensjonalna atmosfera i świetnej jakości produkty. Szefową kuchni jest Agata Zięba, a gospodarzem Beniamin Bielecki.

3. BEZ GWIAZDEK

ul. Wiślana 8, www.bezgwiazdek.com.pl
Robert Trzópek jest prawdziwym mistrzem w swoim fachu. Kreuje tu też wyjątkową atmosferę, bo poza weekendami serwuje wyłącznie kolacje. Menu co miesiąc proponuje nowoczesne wariacje na temat dań poszczególnych regionów Polski.

4. OPASŁY TOM

ul. Wierzbowa 9, www.kregliccy.pl
Perła w koronie imperium Agnieszki i Marcina Kręglickich. Poza wspaniałą kuchnią Flavii Borawskiej i gościnnie zapraszanych szefów, Opasły może się pochwalić chyba najpiękniejszym restauracyjnym wnętrzem w Warszawie.

5. ROZBRAT 20

ul. Rozbrat 20, www.rozbrat20.com.pl
A to z kolei nasza ulubiona restauracja ze wszystkich, które prowadzi gastronomiczny potentat Daniel Pawełek. Lokal przeszedł niedawno remont, a szefem kuchni jest tu Bartosz Szymczak.

6. VEGAN RAMEN SHOP

ul. Finlandzka 12a, ul. Kazimierzowska 43
Tym lokalem chcielibyśmy się pochwalić każdemu przyjezdnemu. Wybitny wegański ramen, ciekawe architektonicznie wnętrza i przede wszystkim super ekipa gospodarzy.

7. DYLETANCI

ul. Rozbrat 44a, www.dyletanci.pl
Ciekawe, sezonowe połączenia, znakomity wybór win i rzut beretem na spacer nad Wisłą. Kuchni szefuje tu Rafał Hreczaniuk.

8. KUCHNIA KONFLIKTU

ul. Wilcza 60
Bardzo podoba nam się idea, że w Kuchni gotują nam wegańsko specjalności swoich kuchni uchodźcy mieszkający w Warszawie. Ale co najważniejsze – tu jest po prostu bardzo smacznie. Czyste dzielenie się dobrem.

9. MĄKA I WODA

ul. Chmielna 13
Świetna centralna lokalizacja, prawdziwy piec do pizzy i znakomite raviolo! Jeśli na włoską kuchnię, to właśnie tutaj.

10. LOKALNA BISTRONOMIA

ul. Nieporęcka 6
Jeśli chcecie spróbować dobrej polskiej kuchni w nowoczesnym wydaniu, to jedźcie na Pragę. Lokal, w którym za menu odpowiada Krzysztof Chełchowski, godziwie was ugości.

poleca: Agnieszka Kowalska
zdjęcia: Aga Bilska, Filip Klimaszewski oraz PION Fotografia (Vegan Ramen Shop Saska Kępa) i materiały Bibendy (zdjęcie główne)

Robert Trzópek
Robert Trzópek - szef kuchni Bez Gwiazdek
Bez Gwiazdek
BEZ GWIAZDEK
Beniamin Bielecki w Bibendzie
Beniamin Bielecki w Bibendzie
Bibenda na Nowogrodzkiej
BIBENDA
OPASŁY TOM
FLAVIA BORAWSKA, SZEFOWA KUCHNI OPASŁEGO TOMU
OPASŁY TOM
OPASŁY TOM
OPASŁY TOM
OPASŁY TOM
ALE WINO MOKOTOWSKA
ALE WINO
kuchnia konfliktu
KUCHNIA KONFLIKTU
Vegan Ramen Shop
VEGAN RAMEN SHOP SASKA KĘPA
Krzysztof Chełchowski, szef kuchni Lokalnej Bistronomii
KRZYSZTOF CHEŁCHOWSKI, SZEF KUCHNI LOKALNEJ BISTRONOMII
Lokalna Bistronomia
LOKALNA BISTRONOMIA

15 comments

 • iwonaiw

  Ja ze swej strony polecam Elladę Souvlaki Bar. Super grecka kuchnia. Koleżanka mnie tam kiedyś zaprosiła i aż się nie chciało wychodzić. Pyszne greckie jedzonko. Świeże i odpowiednio przyrządzone. No i przemiła obsługa.

 • Agnieszka

  Z vege, to nam tylko Mango Vegan. raz poszłam z przyjaciółką, ale zasmakowało mi bardzo muszę powiedzieć! Od czasu do czasu tam zaglądam!

 • Michał

  A probówał ktoś z Was jedzenia w Zachodnim Brzegu? Jak dla mnie mistrzostwo!

 • Idea “Kuchni konfliktu” przekonuje na 100%. To takie absolutnie na czasie! Oby więcej takich knajp!
  Przy kolejnej wizycie w Warszawie koniecznie odwiedzę!
  A dla osób zainspirowanych przez innych restauratorów do otwarcia swojej własnej pizzeri lub restauracji coś, co całkowicie ułatwi im start w tej ciężkiej gastronomicznej branży. 
  https://www.gastroexpert.com.pl/haccp.html
  Dobrze napisana dokumentacja HACCP, nie problematyczna i uszyta na miarę, pozwoli zarządzać restauracją szybko i bez większego wysiłku.
  Sprawdziłam na sobie, polecam! :))

 • Piotr

  Mąka i Woda jest overrated.
  Lepsze (i tańsze!) włoskie jedzenie jest przy Domaniewskiej.

 • Dominik

  Nie wiem, co braliście pod uwagę robiąc ten ranking, ale co z Pańską 85. Przecież to najlepsza kuchnia chińska w Warszawie, albo w całej Polsce? Zależy kogo spytać. Dziękuję za polecenie Kuchni Konfilktu , bo myślę, że to miejsce jedyne w swoim rodzaju.

 • Malwa

  Szkoda, że nie ma w zestawieniu Restauracji Literatka. Dla mnie serce gastronomicznej Warszawy. Jej lokalizacji nic nie przebije i nie umiem sobie wyobrazić piękniejszego otoczenia do spożywania posiłku. Zwłaszcza latem, gdy siedzi się w ogródku, a dookoła słychać ulicznych grajków i turystów z wielu regionów świata. Wiem, że specjalizują się typowo w polskiej kuchnia ale czuć w tym nowoczesne podejście.

 • Kisia

  halo, halo! a co z Fat Buddha z Mazowieckiej? 🙂 jak mogło ich tutaj zabraknąć? Przecież ich SIRLOIN STEAK to czysta poezja 🙂

 • Julka

  Jeszcze Amber Room, Winosfera i Sypka Mąka.

 • Osobiście bardzo polecam restauracje AleGloria na placu Trzech Krzyży.
  Jest tam bardzo smaczne jedzenie i można zorganizować tam fajne przyjęcia.

 • Aurelka

  Jeśli chodzi o sushi to ja jeszcze dorzuciłabym Sakanę na Moliera. pyszne, świeze , pieknie podane sushi. wyjątkowa obsługa i niepowtarzalny klimat

 • Karys

  tu po prostu trzeba dodać – Oberżę pod czerwonym Wieprzem, jedzenie stoi tu na najwyższym poziomie a do tego ten lokal jest tak fajnie zrobiony wewnątrz

 • Julia

  Ja bym jeszcze dodała Literatkę. Moja ulubiona knajpka. Smacznie, elegancko i po polsku 🙂

 • Artur

  A gdzie na białołęce?

 • Marta

  Ciekawe propozycje.

  Jest też fajna restauracja z dobrym jedzeniem “Akademia”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]