|   |

TOP 10: Najlepsze knajpy

TOP 10: Najlepsze knajpy
AleWino

Trudny wybór. Ale to właśnie do tej dziesiątki wysyłamy naszych gości w ciemno.

1. AleWino

ul. Mokotowska 48

www.alewino.pl

Kuchnia w oparciu o to, co w sezonie. W świetnym wykonaniu Sebastiana Wełpy i urokliwej lokalizacji podwórka przy ulicy Mokotowskiej. Gospodarzami są tu Katarzyna Błońska i Tomasz Czudowski. To, że zaczynali od wina, też ma kluczowe znaczenie.

AleWino
AleWino

2. Bibenda

ul. Nowogrodzka 10

www.bibenda.pl

Dobre składniki, ciekawe połączenia, w przystępnej cenie – niezmienny hit. Można tu też posiedzieć przy drinkach przy barze. Bezpretensjonalna atmosfera i świetnej jakości produkty. Szefową kuchni jest Agata Zięba, a gospodarzem Beniamin Bielecki.

Bibenda
Beniamin Bielecki w Bibendzie

3. Bez Gwiazdek

ul. Wiślana 8

www.bezgwiazdek.com.pl

Robert Trzópek jest prawdziwym mistrzem w swoim fachu. Kreuje tu też wyjątkową atmosferę, bo poza weekendami serwuje wyłącznie kolacje. Menu co miesiąc proponuje nowoczesne wariacje na temat dań poszczególnych regionów Polski.

Robert Trzópek - szef kuchni Bez Gwiazdek
Bez Gwiazdek

4. Opasły Tom

ul. Wierzbowa 9

www.kregliccy.pl

Perła w koronie imperium Agnieszki i Marcina Kręglickich. Poza wspaniałą kuchnią Flavii Borawskiej i gościnnie zapraszanych szefów, Opasły może się pochwalić chyba najpiękniejszym restauracyjnym wnętrzem w Warszawie.

Flavia Borawska, szefowa kuchni Opasłego Tomu
Opasły Tom
Opasły Tom

5. Rozbrat 20

ul. Rozbrat 20

www.rozbrat20.com.pl

A to z kolei nasza ulubiona restauracja ze wszystkich, które prowadzi gastronomiczny potentat Daniel Pawełek. Lokal przeszedł niedawno remont, a szefem kuchni jest tu Bartosz Szymczak.

Rozbrat 20

6. Vegan Ramen Shop

ul. Finlandzka 12a

ul. Kazimierzowska 43

Tym lokalem chcielibyśmy się pochwalić każdemu przyjezdnemu. Wybitny wegański ramen, ciekawe architektonicznie wnętrza i przede wszystkim super ekipa gospodarzy.

Vegan Ramen Shop Saska Kępa, fot. PION
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop Mokotów

7. Dyletanci

ul. Rozbrat 44a

www.dyletanci.pl

Ciekawe, sezonowe połączenia, znakomity wybór win i rzut beretem na spacer nad Wisłą. Kuchni szefuje tu Rafał Hreczaniuk.

Dyletanci

8. Kuchnia Konfliktu

ul. Wilcza 60

Bardzo podoba nam się idea, że w Kuchni gotują nam wegańsko specjalności swoich kuchni uchodźcy mieszkający w Warszawie. Ale co najważniejsze – tu jest po prostu bardzo smacznie. Czyste dzielenie się dobrem.

Kuchnia Konfliktu

9. Mąka i Woda

ul. Chmielna 13

Świetna centralna lokalizacja, prawdziwy piec do pizzy i znakomite raviolo! Jeśli na włoską kuchnię, to właśnie tutaj.

10. Lokalna Bistronomia

ul. Nieporęcka 6

Jeśli chcecie spróbować dobrej polskiej kuchni w nowoczesnym wydaniu, to jedźcie na Pragę. Lokal, w którym za menu odpowiada Krzysztof Chełchowski, godziwie was ugości.

Lokalna Bistronomia
Krzysztof Chełchowski, szef kuchni Lokalnej Bistronomii