Search for content, post, videos

Najgorętsze miejsca lata – TOP 10

Wisła, parki, plenerowe knajpki, targowiska, nowe muzea – tych miejsc nie możesz przegapić tego lata w Warszawie.

1. MUZEUM WARSZAWY – Rynek Starego Miasta 28-42, www.muzeumwarszawy.pl
Muzeum właśnie otwarte po gruntownej modernizacji, w samym sercu Starego Miasta. W nowoczesny sposób opowiada historię Warszawy. To pierwsze miejsce, w które powinien udać się każdy odwiedzający stolicę.

2. MUZEUM NAD WISŁĄ – ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, www.artmuseum.pl
Tymczasowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w doskonałej lokalizacji nad samą rzeką, w sąsiedztwie Biblioteki Uniwersyteckiej, Centrum Nauki Kopernik i nowego odcinka wyremontowanych bulwarów. Pawilon, zaprojektowany przez Adolfa Krischanitza, przyjechał do nas z Berlina. Mieści się w nim również kawiarnia i księgarnia artystyczna. Zacznijcie tam wieczór nad Wisłą.

3. NOCNY MARKET – ul. Kolejowa 8/10a, czynny w piątek i sobotę w godz. 17-1 oraz w niedzielę w godz. 16-23
Magiczne miejsce. Targ jedzeniowy na peronie nieczynnej stacji kolejowej. Najlepsze uliczne jedzenie w mieście. Najedzcie się tam koniecznie przed nocnymi weekendowymi hulankami.

4. OTWARTY JAZDÓW, ul. Jazdów 3/6, www.jazdow.pl
Powłóczcie się koniecznie po naszej ukochanej wsi w środku miasta, czyli po osiedlu drewnianych fińskich domków na Jazdowie. Część z nich, w ramach projektu Otwarty Jazdów, zajęły kulturalne stowarzyszenia, więc z pewnością natraficie tam na piknik, warsztaty albo plenerowy koncert. Więcej o osiedlu tutaj…

5. OGRÓD BOTANICZNY UW, Al. Ujazdowskie 4, www.garden.eu.edu.pl
To jedno z piękniejszych miejsc na spacer w Warszawie – wielki ogród, pełen zróżnicowanej roślinności. Polecamy w niedzielę w południe koncert chopinowski w sąsiednich Łazienkach, pod pomnikiem Chopina, a potem włóczęgę po ogrodzie botanicznym.

6. PLAC DEFILAD, pl. Defilad 1, www.placdefilad.org
Projekt teatru i baru Studio, ożywiający jeden z najwiekszych i najsmutniejszych warszawskich placów. W lecie w cieniu Pałacu Kultury można usiąść pod drzewem, przy wielkim stole, zjeść coś pysznego, odpocząć. Odbywają się tu imprezy taneczne, koncerty, pokazy filmów. Więcej o tym naszym największym podwórku tutaj…

7. POKÓJ NA LATO, ul. Grzybowska 79, www.1944.pl
Sezonowy pawilon, pełen roślin, zaprojektowany przez Marlenę i Marka Happachów, w którym odbywają się koncerty, warsztaty. Ale przede wszystkim jest to ogólnodostępna przestrzeń, w której można się zrelaksować po wizycie w sąsiednim Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

8. PARK KULTURY W POWSINIE, ul. Maślaków 1, www.parkpowsin.pl
Można spędzić cały dzień w Powsinie, czując się jak na wczasach w PRL-owskim ośrodku. Znajdziecie tu: baseny, muszlę koncertową, drewniane domki z wypożyczalniami sprzętu sportowego, boiska do siatkówki, stoliki do gry w szachy, leśne ścieżki rowerowe, park linowy, grill, kawiarenkę. Dojazd z centrum miejskim autobusem 519.

9. FEST PORT CZERNIAKOWSKI, ul. Zaruskiego 8
Pyszne jedzenie nad Wisłą zapewnią Wam twórcy knajpki Bibenda. Na Cyplu Czerniakowskim mają grill i wędzarnię, więc jeśli macie ochotę na BBQ, to właśnie tam. Ale karmią od śniadania do kolacji. Psy też mile widziane.

10. PARK RZEŹBY NA BRÓDNIE, park Bródnowski, www.artmuseum.pl
K
oniecznie zróbcie sobie wycieczkę do parku Bródnowskiego, który poza plenerową galerią dzieł sztuki najwyższej klasy, ma po prostu wyjątkowy klimat. Więcej o Parku Rzeźby tutaj…

Park Rzeźby na Bródnie
OSIEDLE JAZDÓW - KONCERT W LADOMU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]