Search for content, post, videos

Mustache Yard Sale – tu dowiecie się, co jest modne

To czas okrągłych rocznic. Konrad Ozdowy i Patrick Deba, znają się od 15 lat, targi organizują od 10 lat, a sklep internetowy Mustache.pl prowadzą od lat 5. To znak, że czas na zmiany. Jeśli nie na rewolucję, to na pewno ewolucję. Czują oddech konkurencji, zwłaszcza w grudniu, kiedy kilka dużych imprez targowych odbywa się w ten sam przedświąteczny weekend. Na frekwencję na Mustache Yard Sale nie narzekają. Zawsze są tłumy, a Pałac Kultury – jedna z największych przestrzeni na tego typu imprezy w Warszawie – zdaje się już dla nich niewystarczająca. Ale zawsze można chcieć więcej i lepiej – obudować targi wydarzeniami, strefą relaksu, specjalnymi premierami marek. Punktem odniesienia są dla nich berlińskie targi Bread & Butter i w tym kierunku chcą konsekwentnie podążać.

Pierwszy Yard Sale zorganizowali w Obiekcie Znalezionym w podziemiach Zachęty (15 wystawców), potem były przestrzenie klubu 1500, Soho Factory, wreszcie Pałac Kultury. I inne miasta: Poznań, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Płock. Konrad i Patrick postawili głównie na modę. Młode polskie marki rosły wraz z nimi. W sumie przez wszystkie targi przewinęło się ok. 3400 wystawców.

Odnieśli sukces, bo podnieśli się po porażce. Dwa lata temu, kiedy inwestorzy odeszli od negocjacyjnego stołu, a duże firmy spóźniały się z płatnościami, wydawało się, że to koniec Mustache. Ale krok po kroku Konrad i Patrick wychodzili z impasu i dziś znów są na fali.

W ten weekend w Pałacu Kultury odbędzie się już 28 edycja targów. Znajdziemy tam 250 modowych marek, poza tym stoiska z dizajnem, kosmetykami, jedzeniem, książkami, winylami, grafikami. Po raz pierwszy też Mustache Yard Sale będzie gościł reprezentację kilkunastu najzdolniejszych projektantów z Litwy. Na targach szukajcie też toreb Warszawawarsaw i naszego albumu w specjalnej, promocyjnej cenie. Będziemy na stoisku Art Street Kiosk (nr 166).

21-22 kwietnia, Pałac Kultury i Nauki, targi czynne w godz. 11-19, wstęp wolny. Afterparty w sobotę o godz. 22 w kinie Luna, wejściówki uprawniające do 50 proc. zniżki do odbioru na targach, www.mustache.pl.

foto: Filip Klimaszewski (portret) i mat. Mustache.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]