Search for content, post, videos

Miss Mellow – bar kawowy XXI wieku

Miss Mellow

Wilcza to jedna z naszych ulubionych ulic w Warszawie. Z piękną, eklektyczną mieszanką przedwojennej i powojennej modernistycznej architektury, nieco podniszczona, ale dzięki temu jeszcze nie tak mocno zgentryfikowana. Z charakterem.

Swoją siedzibę i kawiarnię Kryzys ma tu anarchistyczny kolektyw Syrena, tu mieści się wietnamska knajpka Oh My Pho i Kuchnia Konfliktu, klub Znajomi Znajomych, galeria Lokal_30 i od niedawna znakomita cukiernia Miss Mellow.

Stworzyli ją Ala Gabillaud i Krzysztof Kowalski, twórcy księgarni Super Salon. Ala miłość do słodyczy wyniosła ze swojej francuskiej rodziny, od kilku lat prowadzi własną pracownię cukierniczą. Nie udziwnia, proponuje nam klasyczne smaki, w nieco odświeżonym wydaniu. Można tu zjeść słodkie i słone śniadanie (hitem są wypiekane codziennie rano brioszki, tosty peaches & cream, kanapki na ciepło z pastą jajeczną), napić się domowej sody i świetnej kawy, zamówić tort.

Elegancki, minimalistyczny wystrój wnętrza przywodzi na myśl podobne cukiernie w Barcelonie czy Nowym Jorku. Ale jest swojsko, nostalgicznie. Dzięki smakom z dzieciństwa i takim detalom, jak napis „bar kawowy”, zachowany na witrynie.

PRZECZYTAJCIE RÓWNIEŻ wywiad z Alą Gabillaud

ul. Wilcza 62

tekst: Agnieszka Kowalska
zdjęcia: Aga Bilska

Miss Mellow
Ala Gabillaud w Miss Mellow
Ala Gabillaud
Miss Mellow
Miss Mellow
Miss Mellow
Miss Mellow

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]