Search for content, post, videos
Grynasz Studio

Marta Niemywska i Dawid Grynasz

Projektanci, twórcy Grynasz Studio (www.grynaszstudio.com)

Warszawa jest teraz…

Dynamiczna, zmieniająca się, chłonna. Energia tego miasta inspiruje do działania. Dla nas – projektantów – miasto z kreatywnym potencjałem, gdzie wciąż dużo miejsc i rzeczy jest do zaprojektowania.

Wasze ulubione miejsce w Warszawie?

Uwielbiamy Żoliborz. Dzielnica ta w niezwykły sposób łączy tkankę miejską z naturą. Przedwojenne założenie urbanistyczne czyni z Żoliborza miejsce dobre do życia i pracy. Obok perełek modernizmu takich jak dom pary architektów Brukalskich czy realizacji Lacherta i Szanajcy znajdziecie dobre restauracje (nasza ulubiona to Ósma Kolonia), kawiarnie, gdzie w świetnej atmosferze zaczniecie dzień (polecamy szczególnie Fawory), sklep ze skandynawskim vintage designem Komplet czy klimatyczne kino Elektronik. Dodatkowo duża ilość zieleni i starodrzewia działa kojąco, więc po intensywnym dniu jest przestrzeń do biegania lub pójścia na spacer.

Gdzie byście wysłali przyjezdnych?

Przyjmijmy jednostkę jednego rowerowego spaceru. Zaczynając od kawy w naszej pracowni przy Świętojerskiej, poprzez odwiedzenie w niedalekim sąsiedztwie muzeum POLIN, polecilibyśmy przejażdżkę po praskiej stronie Wisły zakończoną powrotem do centrum i kolacją w Bibendzie. Coś dla ciała i dla ducha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]