|

Z Mafaldą w Międzynarodowy Dzień Kobiet

Z Mafaldą w Międzynarodowy Dzień Kobiet
Mafalda w Autor Rooms

W Warszawie jest po raz pierwszy. Zatrzymała się w naszym Autor Rooms, zagra w Kulturalnej.

Muzyka Pokoju w Kuchni Konfliktu ma klimat kameralnej domówki. To cykl imprez podczas których muzycy, didżeje, wydawcy grają z winyli swoje ulubione kawałki i o nich opowiadają. W uruchomionej niedawno piwnicznej przestrzeni – Pokoju – można zdjąć buty, usiąść na dywanie i całkowicie się zrelaksować. Sprzyjała też temu muzyka wybrana na ten wieczór przez Mafaldę. Nie ta, którą gra zwykle na imprezach, raczej ta, do której nuci sobie w domu. Jazz, hip hop, r’n’b – o miłości, pokoju, z pozytywnym przekazem i społecznym zaangażowaniem. Taka jest Mafalda i taka jest muzyka, której słucha.

Wśród jej ulubionych płyt 2018 roku znalazły się: Maca Millera „Swimming”, „Negro Swan” Blood Orange, „Isolation” Kali Uchis czy wydane w ubiegłym roku nagrania Prince’a „Piano & Microphone 1983”. Szczególnie przejmujący był krótki utwór Nikki Giovanni, który zaprezentowała. W zasadzie melorecytacja, zatytułowana „Ego Tripping”. – To jest to, czego potrzebujemy w Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ja również. Tej pewności siebie – przyznaje Mafalda. Mac Miller też zachęcał tego wieczoru: „Jeśli potrzebujesz bohatera, spójrz w lustro”.

Pytamy ją, czego życzy sobie i innym kobietom w Dniu Kobiet: – Każdego dnia życzę nam równych praw i możliwości, równego traktowania i szacunku. Chciałabym widzieć więcej kobiet na wysokich stanowiskach, bo mamy niezwykłą siłę. Nie ma tej równowagi teraz, za dużo jest yin, a za mało yang – mówi.

Mafalda pochodzi z Portugalii, od kilku lat mieszka w Londynie. Gra imprezy w najlepszych klubach, z przyjacielem prowadzi wytwórnię Melodies International, ma cykliczną audycję w londyńskim NTS Radio, a także autorski cykl podcastów Tropic of Love w Red Bull Music Academy Radio.

8 marca zagra podczas benefitowej imprezy na rzecz pierwszego festiwalu kobiecego kina dokumentalnego HERdocs, który odbędzie się we wrześniu 2019 roku. W Kulturalnej pojawią się również Girls to the Front, Eduarda Bones, Facheroia, Yana i Morgiana. Początek imprezy o godz. 22, wstęp: 15 zł. 

Mafalda w Autor Rooms
Mafalda w Autor Rooms
Mafalda w Autor Rooms
Mafalda w Autor Rooms
Mafalda w Autor Rooms