Search for content, post, videos

Lokalna Bistronomia – najlepsza warsiaska knajpa

Krzysztof Chełchowski, szef kuchni Lokalnej Bistronomii

Oj, jak my tęskniliśmy za miejscem, które w bezpretensjonalny sposób dobrze nas przyjmie, nakarmi i napoi! Lokalna Bistronomia to miejsce, gdzie odnajdziecie się zupełnie bez problemu: drewniane stoły, lekko przydymione lampy, otwarta kuchnia i miła obsługa. A to wszystko na tyłach Centrum Praskiego Koneser, przy uroczej ulicy Nieporęckiej, niedaleko znanej i lubianej Skamiejki. Co wam tam zaserwują?

No i to jest najlepsze: ogólnie pojęte warszawskie przysmaki, co dobitnie odczujecie czytając kartę skomponowaną z wykorzystaniem gwary warszawskiej. Jest tu śledź zwany Katolikiem (z marynowanymi burakami, cebulką, chrupkami chlebowymi – dawno takiego dobrego nie jedliśmy!), żur na wędzonce, czy flaki po różycku, sekcja mączna – od pyz, po śluski kląskie (oj, spróbujcie, niebo w gębie), a na danie główne schabowy czyli Poniatoszczak, gołąbek czy udo kaczki. Brzmi znajomo? No właśnie, kompletnie znajomo, a zrobione jest z lekkim twistem. Gdzieniegdzie zaskoczy was jakiś dodatek, czasami posypka (popcorn z kaszy gryczanej). I co tu dużo mówić – jest to pyszne, a stosunek jakości do ceny znakomity. Do tego wszystkiego możecie się napić wina, rzecz jasna wódeczki, albo kraftowego piwa Maryensztadt.

Całości szefuje Krzysztof Chełchowski, który z gastronomią związany jest od 20 lat i sam pochodzi z Pragi. – Zamarzyło nam się takie swojskie miejsce z dobrą warszawską kuchnią, nie myśleliśmy konkretnie o Pradze, ale to tutaj znaleźliśmy idealny lokal. Od razu poczuliśmy, że to jest to! – wspomina. 

Teraz myśli już o kolejnym kroku – budowie ogródka. – No i spodziewajcie się już bardziej letnich smaków: sałatki, chłodniki – zapowiada Krzysztof. – Marzy mi się też powrót do dzieciństwa, na przykład mortadela w panierce, ale najpierw zobaczymy jak przyjmie się obecna karta i będziemy kombinować – deklaruje.

Wpadajcie do Lokalnej Bistronomii na kolację ze znajomymi, randkę, a już koniecznie zaproście zagranicznych gości. To obecnie najfajniejsza, wyluzowana destynacja z polską kuchnią w klasycznej odsłonie!

tekst: Magda Assanowicz
zdjęcia: Filip Klimaszewski i materiały lokalu (danie)

Lokalna Bistronomia, ul. Nieporęcka 6

Lokalna Bistronomia
Lokalna Bistronomia na Nięporęckiej
Lokalna Bistronomia
Lokalna Bistronomia
Krzysztof Chełchowski, szef kuchni Lokalnej Bistronomii
Krzysztof Chełchowski, szef kuchni Lokalnej Bistronomii
Lokalna Bistronomia
Lokalna Bistronomia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]