|

Kwiatostan Warszawski – dobra kwiaciarnia

Kwiatostan Warszawski – dobra kwiaciarnia
Kasia Jachna, gospodyni Kwiatostanu Warszawskiego

Możemy już przestać zazdrościć Poznaniowi, że ma Kwiaty&Miut.

W malutkim lokalu na Przemysłowej kwiaciarnia działa od listopada. Ale my dopiero ją odkryliśmy, przygotowując przewodnik po Powiślu i Solcu.

To bardzo ciekawa okolica, dobra do życia. Jest ulica Rozbrat, ale też sąsiednie – Fabryczna i Przemysłowa – z tym wszystkim co na Solcu najlepsze: unikalną zbitką przedwojennej i powojennej architektury, niską zabudową, kameralnymi kawiarniami i knajpkami, lokalikami rzemieślniczymi. Mniej tu turystów, więcej zwykłego życia. Siedząc w niedzielę w kawiarni Fabryczna w otoczeniu zarówno młodych, jak i seniorów, którzy przychodzą tu poczytać gazety, napić się kawy i zjeść ciastko, poczuliśmy się naprawdę dobrze.

Skromna, ale elegancka pracownia florystyczna wpisuje się tu idealnie. Gospodyni Kwiatostanu Warszawskiego Kasia Jachna ma dobry gust, wnętrze urządziła sama. Meble i dekoracyjne drobiazgi już od jakiegoś czasu zbierała z myślą o własnym miejscu. Duży drewniany stół od sąsiadów, industrialna lampa czy retro komoda może nie koniecznie sprawdziłyby się w mieszkaniu, a tu pasują idealnie. Dodają wnętrzu przytulności, domowego klimatu. Podobnie jak starannie dobrane butle, wazony, doniczki.

Kasia wcześniej pracowała jako menadżerka, animatorka imprez, kwiaty były jej pasją. Szkoliła się, terminowała w kwiaciarniach. Kończyła się organizowana przez nią w Regeneracji impreza i zaraz po niej jechała o 2 w nocy na giełdę kwiatową na Bakalarską. I się wciągnęła.

Mało jest w Warszawie miejsc, w których zrobimy tak subtelne bukiety. Teraz w kwiaciarni wiosnę zapowiadają żonkile, anemony, jaskry, goździki, jaśminy w doniczkach. Warto tu zajrzeć, poprawa nastroju gwarantowana.

KWIATOSTAN WARSZAWSKI, ul. Przemysłowa 31/33, www.kwiatostanwarszawski.pl

Kwiatostan Warszawski
Kwiatostan Warszawski
Kwiatostan Warszawski
Kwiatostan Warszawski
Kwiatostan Warszawski
Kwiatostan Warszawski
Kasia Jachna, gospodyni Kwiatostanu Warszawskiego