Search for content, post, videos

Krótka karta – lepsza karta. Czas bistro!

Mięsny

Warszawska scena gastronomiczna jest dość dynamiczna – coś się pojawia, coś znika. Ostatnio zauważalny trend to miejsca o luźnym charakterze, z krótkim menu i dopracowanymi szczegółami. Takie, gdzie można usiąść z przyjaciółmi, pójść na randkę i nie skrzywić się dostając rachunek. Do tego porozmawiać z właścicielami, którzy są na miejscu i chętnie opowiedzą „co, jak i dlaczego”. 

MIĘSNY

ul. Walecznych 64
To jednocześnie sklep mięsny i bistro. Krótkie, konkretne menu oparte na stekach i dodatkach do nich oraz kilka sezonowych dań głównych.  Ostatnio doszła też koncesja i znakomity wybór win. Za całość odpowiadają Piotr Szczęsny i Paweł Suwała. Ten ostatni był przez długi czas szefem kuchni w Butchery and Wine. Z ręką na sercu można powiedzieć, że jakość dla tej dwójki jest kluczowa. 

SUPPERLARDO 

ul. Chmielna 13a (obok Mąki i Wody)
Otwarte na razie od poniedziałku do piątku w godz. 11-16, miejsce, które hołduje kanapkom we włoskim stylu. Na miejscu wypiekane jest pieczywo i bułki, które są podstawą selekcji kanapek wypełnionych robionymi również na miejscu wędlinami i dodatkami. Niesamowita jest kanapka ze smażonym udkiem i wątróbką kurczaka – wytrawne i dostojne połączenie. Znakomita jest również ciabatta z porchettą i bulionem do jej maczania, co sprawia, że całość jest przyjemna i„gładka”.
Od niedawna w Supperlardo można kupić chleb i wędliny na wynos. Czekamy aż miejsce zacznie działać w pełnym wymiarze godzin!

YATTA RAMEN

ul. Bartoszewicza 3
Wchodząc znajdujemy się właściwie w kuchni, gdzie możemy od razu złożyć zamówienie. Do wyboru trzy rameny: Miso, Shoyu i Jiro. Ten ostatni warto spróbować, gdy dwa pierwsze ma się już za sobą – jest to nie lada gratka dla miłośników wieprzowiny, bo całość jest zwieńczona smakowitą słoniną. Wszystkie warianty są dopracowane. Gdy zamawiamy kimchi w lokalu unosi się zapach z otwartej właśnie beczki. Smacznie i autentycznie.

mass
zdjęcia: materiały promocyjne lokali

Mięsny
Mięsny
Mięsny
Mięsny
[/vc_column]
Mięsny
Mięsny
[/vc_column]
Yatta Ramen
Mięsny
Mięsny
Mięsny
Mięsny
Supperlardo
Supperlardo
Supperlardo
Supperlardo
Yatta Ramen
Yatta Ramen

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]