|

Komu Komu lokalne bistro?

Komu Komu lokalne bistro?
Komu Komu

Komu Komu może być wzorem dla kolejnych dzielnicowych knajpek.

Obserwujemy ostatnio rozwój lokalnych patriotyzmów. Żoliborz, Saska Kępa – wiadomo, ale też prężnie działają Ochocianie czy Stary Mokotów Gang, który na przykład wzrusza nas organizowaną co roku wielką sąsiedzką Wigilią dla samotnych sąsiadów.

Podobnie jak berlińczycy lubimy mieć dobrą kawiarnię za rogiem, własny pchli targ, jedzeniowy bazarek, plac zabaw, knajpkę, pub z kraftowymi piwami.

W ten trend doskonale wpisuje się nowe miejsce na Kamionku – Komu Komu. Restauracja zaczęła niedawno działalność w Soho Factory, w ciekawym poprzemysłowym budynku, w którym wcześniej mieściła się Szklarnia.

To był strzał w dziesiątkę. Okazało się, że nie trzeba się silić od razu na podbój całej Warszawy. Wystarczy zdobyć serca sąsiadów. A tu tacy są, spragnieni dobrych codziennych obiadów w przystępnych cenach, wieczornego piwa i weekendowych śniadań. Tuż obok jest uczelnia – SWPS, w samym Soho intensywnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe.

Komu Komu otworzyli ludzie stąd – Marta Leśniewska i Marcin Kwapik (BRC Vintage) oraz Witek Grzybowski (Hydrozagadka, Chmury, Rejs). Zaprosili do współpracy Tadeusza Mullera – twórcę formuł gastronomicznych Aioli czy Orzo, które odniosły w Warszawie spektakularny sukces. Tadeusz wie, jak to robić. I również tutaj jego propozycja sycących dań z rejonów Bliskiego Wschodu i Meksyku doskonale się sprawdziła.

Komu Komu najpierw otworzyło drzwi dla sąsiadów. Gospodarze zapytali ich o zdanie: czego oczekują, czego potrzebują. Jest ciepła kolorystyka wnętrza (projektu Magdy Zabierzowskiej), kącik dla dzieci, duży stół na rodzinne biesiady, ogromny taras, a nawet przeniesiona tu z Rejsu nad Wisłą sauna.

Komu Komu może być wzorem dla kolejnych dzielnicowych knajpek. Życzymy wam takich w waszym sąsiedztwie.

Komu Komu, Soho Factory, ul. Mińska 25

Komu Komu, Marta Leśniewska
Komu Komu
Komu Komu
Komu Komu
Komu Komu
Komu Komu
Komu Komu
Komu Komu