|

O JEJU! Koreańskie kosmetyki już u nas!

O JEJU! Koreańskie kosmetyki już u nas!
Jeju

Kultowy sklep dla fanów koreańskiej pielęgnacji i polskich naturalnych kosmetyków.

JEJU otworzyło swoją filię w Warszawie. Lokal duży, pięknie urządzony – w różach, czerwieniach i aksamitach, jak na JEJU przystało (jeśli znacie ich krakowską bombonierkę, to wiecie, o czym mówimy). Plac Trzech Krzyży z jednej, Bęc Zmiana z drugiej strony – nie może być lepiej.

Jest tu sporo przestrzeni. To bardzo istotne. Bo nie tylko mogą się tu pomieścić te dziesiątki koreańskich maseczek i polskich naturalnych kosmetyków. Ale jest też miejsce na warsztaty i spotkania. Cieszymy się z tego bardzo, bo chcemy dowiadywać się więcej i więcej o polskich markach. I zamierzamy testować ich produkty.

Na półkach JEJU uderza bogactwo tej oferty: kremy, olejki, sole do kąpieli, mgiełki do twarzy, szampony. Tu naprawdę można się dopieścić i zadbać o swoją skórę. Rytuał koreańskiej pielęgnacji temu sprzyja. Ale i polscy producenci – Phenomé, Alba 1913, Hagi, Purité, Yope, Mokosh, Naturativ, Simple As That – nie mają się czego wstydzić. Dodajmy, że jest ich tu trzy razy więcej. A neon na ścianie zachęca „I want it all” („Chcę to wszystko”).

Matki założycielki JEJU Roksana Patrzałek i Mania Bień poznały się w biurze architektonicznym (projekty wnętrz sklepów to ich dzieło) i wyruszyły na wspólną wyprawę po Azji. Był rok 2016, aż trudno uwierzyć, że tak niedawno. Nazwę JEJU wzięły od wyspy w Korei Południowej, słynącej z minerałów używanych do produkcji kosmetyków. Koreańską pielęgnacją zarażają nie tylko polskie dziewczyny. W Krakowie umieściły na drzwiach naklejkę „miejsce przyjazne chłopakom i psom”.

JEJU, ul. Oleandrów 4, www.jejustore.pl

 

Roksana Patrzałek i Mania Bień, gospodynie Jeju
Jeju
Jeju
Jeju
Jeju
Jeju