Search for content, post, videos
Grzegorz Lewandowski

Grzegorz Lewandowski – gospodarz Placu Defilad

Gospodarz Baru Studio, współtwórca projektu Plac Defilad (www.barstudio.pl)

Warszawa jest teraz…

W momencie przełomu. Możliwe, że za chwilę zmieni się władza i być może dotychczasowe priorytety. Chciałbym, żeby rozwój, który tu widzieliśmy przez ostatnią dekadę, się nie zatrzymał. Żeby to było miasto otwarte na ludzi z pomysłami, żeby stwarzało wciąż nowe możliwości.

Chciałbym, żeby Warszawa chciała się uczyć. I potrafiła lepiej wykorzystać to, że tak wiele rzeczy jest tu jeszcze do zrobienia, poprawienia. Chciałbym, żeby Warszawa każdego dnia robiła wszystko odrobinę lepiej.

Twoje ulubione miejsce w mieście?

W zależności od pory roku, ilości słońca lub chmur na niebie, poziomu satysfakcji lub frustracji w głowie inne miejsce jest ulubione i zbliża do pożądanego poziomu szczęścia.

W ostatnich miesiącach moim ulubionym miejscem było uratowane przez grupę pasjonatów od zakusów żądnych zysku deweloperów osiedle domków fińskich na Jazdowie. W samym centrum miasta możesz ułożyć się na trawie, między starymi, drewnianymi domkami i patrzeć w gwiazdy. W co drugim domku mieści się siedziba jakieś ciekawej bandy pełnej pomysłów na lepsze miasto i życie w nim.

Co byś pokazał przyjezdnym, gdyby poprosili o wskazanie jednego tylko miejsca?

Skarpa Warszawska jest takim JEDNYM MIEJSCEM i wydaje mi się dobrym pomysłem na weekend. Można w niej zobaczyć różne odcienie miasta. Zaczynasz od Cytadeli, potem przez wielką fontannę, obok Starego Miasta i Zamku Królewskiego, idziesz przez Mariensztat, park Kazimierzowski, Powiśle (z widokiem na piękny ogród Szarytek), mijasz park na Książęcem i park Rydza-Śmigłego, a potem już Jazdów i Agrykola, i rajski Ogród Botaniczny, i prezydencki Belweder, i na wszystko dobre Łazienki.

Na deser Morskie Oko i cały Górny Mokotów. Tam się inaczej oddycha. Zrób to jedno przynajmniej.

Plac Defilad nocą

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]