Search for content, post, videos
Służewski Dom Kultury

TOP 10: Co zrobić z dzieckiem?

Poza standardowym wyjściem do kina czy ZOO, mamy dla was kilka propozycji.

1. OGNISKO NAD RZEKĄ

Prawy brzeg Wisły to jest najlepszy plac zabaw. Można powłóczyć się po nadwiślańskich chaszczach, pojeździć na rowerze przyrodniczą ścieżką, zrobić ognisko na plaży, przepłynąć się promem, pobawić na rzecznym placu zabaw przy Poniatówce. A jeśli chcecie poeksplorować rzekę z profesjonalnym przewodnikiem, to nieustająco polecamy Przemka Paska, który ostatnio w cyklu Mała Wisła proponuje właśnie wyprawy dla rodziców z dzieciakami. Może dlatego, że sam został tatą. Szczegóły tutaj.

2. MAJSTERNIA W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, www.kopernik.org.pl
Kopernik to już klasyk, wielkie eksploratorium dla maluchów, z kosmicznym ogrodem na dachu i planetarium. W przestrzeni Majsterni mogą dodatkowo pomajsterkować. Zajmują miejsce przy stole warsztatowym i mają swobodę kreacji.

3. LODY, PIZZA, KOLOROWE BURGERY

Lody to zawsze jest dobry pomysł. Nasze ulubione lodziarnie to Tłusty Kotek (ul. Hoża 51, tu można po sąsiedzku zajrzeć też na ściankę wspinaczkową CRUX), Jednorożec (ul. Narbutta 38), Lukullus w St. Tropez (ul. Rozbrat 22/24) i Pallone (ul. Brzeska 29/31).
A jeśli najdzie was ochota na pizzę, to w sezonie letnim polecamy tę serwowaną przez ekipę Dwa Osiem przy Placu Zabaw (skwer Tadeusza Kahla nad Wisłą). Dlatego, że sąsiaduje z rowerowym pumptruckiem, na którym dzieciaki mogą się przed jedzeniem wyszaleć. Warto też wybrać się na kolorowe wegańskie burgery do Vege Małpy (ul. Racławiska 7, ul. Poznańska 3).

4. KOZY W SŁUŻEWSKIM DOMU KULTURY

www.sdk.waw.pl, www.wck-wola.pl, www.bemowskie.pl
Doceniamy nowoczesne i świetnie działające domy kultury. Zapisujemy dzieciaki na zajęcia do Służewskiego Domu Kultury (nie tylko ciekawie jest zaprojektowany, ale też promuje ekologię, dzieci mogą tworzyć ogród warzywny i dokarmiać mieszkające tu kozy), Wolskiego Centrum Kultury czy Bemowskiego Centrum Kultury. Doskonałą lekcją ekologii będzie też wizyta na Otwartym Jazdowie, w wielu domkach prowadzone są bardzo ciekawe zajęcia, znajdziecie tu ule i warzywne grządki.

5. MUZEUM DLA DZIECI W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

ul. Kredytowa 1, www.muzeumdladzieci.pl
W specjalnie zaprojektowanej przestrzeni kilku sal dzieci mogą odkrywać cały świat, poznać kultury – tradycyjne i współczesne, przedmioty i zjawiska z różnych kontynentów. Dowiadują się też czym jest muzeum.

6. U KRÓLA MACIUSIA W POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, www.polin.pl
W POLIN na co dzień działa kolorowa i nowoczesna przestrzeń U Króla Maciusia, w której dzieci uczą się i bawią. Sprawdzajcie program wydarzeń.

7. BASEN I PARK LINOWY W POWSINIE

Park Kultury w Powsinie to doskonały pomysł na jednodniową mikrowyprawę (dojeżdża tam z centrum autobus 509). Miasto właśnie oddało do użytku odnowiony otwarty basen i boiska, atrakcją dla dzieciaków będzie też tamtejszy park linowy.

7. TRAMPOLINY W HANGARZE

ul. Domaniewska 37a, ul. Wał Miedzeszyński 646, ul. Dalanowska 29 www.hangar646.pl
To doskonałe miejsce, żeby wymęczyć dzieciaki. I nabrać przy okazji formy. Hangar 646 działa już w trzech lokalizacjach: w dawnym lotniczym hangarze na Gocławiu, na Targówku i na Mokotowie. Trampoliny, batuty, poducha powietrzna, basen z gąbkami, rampa, na której mogą ćwiczyć deskorolkowcy, narciarze i snowboardziści – to tylko część atrakcji Hangaru.

8. Z LUPĄ W MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK

Pałac Kultury i Nauki, www.muzeumdomkow.pl
Atrakcja wielka, nie tylko dla dziewczynek. Ponad 120 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek. Dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące detali do odkrycia.

9. KSIĄŻKI U DWÓCH SIÓSTR

Księgarnia Dwóch Sióstr, al. 3 Maja 2, www.wydawnictwodwiesiostry.pl
Magiczna księgarnia. Rodzice mogą napić się kawy, a dzieciaki buszować po półkach z pięknie wydanymi książkami. Często odbywają się tu czytania i warsztaty dla maluchów.

10. DINOZAURY W MUZEUM GEOLOGICZNYM I NA PLACU ZABAW

ul. Rakowiecka 4, zwróćcie uwagę na nietypowe godziny zwiedzania…
Szkielety dinozaurów są najlepsze! Dzieciaki uwielbiają to muzeum, tak jak my kochaliśmy je w dzieciństwie. Oldskulowe, pełne minerałów i plansz o początkach życia na naszej planecie. A w plenerze dinozaury znajdziecie na placu zabaw na Ursynowie, przy ul. Puszczyka 18.

tekst: Agnieszka Kowalska
zdjęcia: Aga Bilska, Filip Klimaszewski i materiały organizatorów

Prawy brzeg Wisły w Warszawie
Służewski Dom Kultury
Służewski Dom Kultury
LUKULLUS ST. TROPEZ
LUKULLUS ST. TROPEZ
Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik
Księgarnia Dwie Siostry
KSIĘGARNIA DWIE SIOSTRY
Księgarnia Dwie Siostry
Księgarnia Dwie Siostry
Muzeum Geologiczne
Muzeum Geologiczne
DINOZAUROWY PLAC ZABAW NA URSYNOWIE
DINOZAUROWY PLAC ZABAW NA URSYNOWIE
Hangar Gocław
Hangar Gocław, fot. Wojtek Biały
Hangar Targówek
Hangar Targówek, fot. Wojtek Biały
Muzeum Domków dla Lalek
Muzeum Domków dla Lalek
Muzeum Domków dla Lalek
Muzeum Domków dla Lalek
Pizza w Dwa Osiem
Pizza w Dwa Osiem
Pallone
Pallone
VEGE MALPA CENTRUM
VEGE MALPA POZNAŃSKA

3 comments

  • Kasia

    Ciekawe miejsce dla dzieci w Warszawie to także Muzeum Świat Iluzji na Rynku Starego Miasta. Fajna zabawa dla dzieci, ale i dla dorosłych.

  • Kochani, malutka informacja. Na Służewiu kóz karmić nie wolno. Jest stosowny obrazek. Poza tem wszytstkie propozycje przemiłe i sensowne, howgh!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]