|   |

TOP 10: Co zrobić z dzieckiem?

TOP 10: Co zrobić z dzieckiem?

Poza standardowym wyjściem do kina, ZOO, czy na plac zabaw w parku Ujazdowskim.

1. Ognisko nad rzeką

Plaża Saska

Poniatówka

Plaża Praska

Prawy brzeg Wisły to jest najlepszy plac zabaw. Można powłóczyć się po nadwiślańskich chaszczach, pojeździć na rowerze przyrodniczą ścieżką, zrobić ognisko na plaży, przepłynąć się promem, pobawić na rzecznym placu zabaw przy Poniatówce. A jeśli chcecie poeksplorować rzekę z profesjonalnym przewodnikiem, to nieustająco polecamy Przemka Paska z fundacji Ja Wisła, który często proponuje nadwiślańskie wyprawy dla rodziców z dzieciakami.

Plac zabaw w sąsiedztwie Plaży Praskiej
Na praski brzeg Wisły można bezpiecznie przejechać kładką pod mostem Łazienkowskim
Plaża z widokiem na Starówkę? Wybierzcie Plażę Praską
Plaża to najlepszy naturalny plac zabaw

2. Majsternia w Centrum Nauki Kopernik

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

www.kopernik.org.pl

Kopernik to już klasyk, wielkie eksploratorium dla maluchów, z kosmicznym ogrodem na dachu i planetarium. W przestrzeni Majsterni mogą dodatkowo pomajsterkować. Zajmują miejsce przy stole warsztatowym i mają swobodę kreacji [w czasie pandemii wiele warsztatów online, ogród na dachu jest otwarty]

CN Kopernik
Ekspozycja CN Kopernik
W sezonie letnim ożywa Park Odkrywców CN Kopernik

3. Lody, pizza i kolorowe burgery

Lukullus w St. Tropez

ul. Rozbrat 22/24

Tłusty Kotek

ul. Hoża 51

Jednorożec

ul. Narbutta 38

Pallone

ul. Brzeska 29/31

Dwa Osiem

Skwer T. Kahla

Lody to zawsze jest dobry pomysł. Nasze ulubione lodziarnie to Tłusty Kotek (tu można po sąsiedzku zajrzeć też na ściankę wspinaczkową CRUX), Jednorożec, Lukullus w St. Tropez i Pallone. A jeśli najdzie was ochota na pizzę, to w sezonie letnim polecamy tę serwowaną przez ekipę Dwa Osiem przy Placu Zabaw nad Wisłą. Dlatego, że sąsiaduje z rowerowym pumptruckiem, na którym dzieciaki mogą się przed jedzeniem wyszaleć. 

VegeMałpa Poznańska
Pumptruck przy pizzerii Dwa Osiem nad Wisłą
Lody Pallone na Brzeskiej
Lodziarnia Lukullus w St. Tropez

4. Kozy w Służewskim Domu Kultury

ul. Jana Sebastiana Bacha 15

www.sdk.waw.pl

Doceniamy nowoczesne i świetnie działające domy kultury. Zapisujemy dzieciaki na zajęcia do Służewskiego Domu Kultury (nie tylko ciekawie jest zaprojektowany, ale też promuje ekologię, dzieci mogą tworzyć ogród warzywny i dokarmiać mieszkające tu kozy), Wolskiego Centrum Kultury czy Bemowskiego Centrum Kultury. Doskonałą lekcją ekologii będzie też wizyta na Otwartym Jazdowie, w wielu domkach prowadzone są bardzo ciekawe zajęcia, znajdziecie tu ule i warzywne grządki.

Służewski Dom Kultury (fot. WWAA)
Służewski Dom Kultury
Ogród Motyka i Słońce na Jazdowie

5. Muzeum dla Dzieci w Muzeum Etnograficznym

ul. Kredytowa 1

www.muzeumdladzieci.pl

W specjalnie zaprojektowanej przestrzeni kilku sal dzieci mogą odkrywać cały świat, poznać kultury – tradycyjne i współczesne, przedmioty i zjawiska z różnych kontynentów. Dowiadują się też czym jest muzeum.

Muzeum dla Dzieci

6. U Króla Maciusia w Polin

Muzeum Historii Żydów Polskich

ul. Anielewicza 6

www.polin.pl

W POLIN na co dzień działa kolorowa i nowoczesna przestrzeń U Króla Maciusia, w której dzieci uczą się i bawią. Sprawdzajcie program wydarzeń [w czasie pandemii wiele propozycji dla dzieci online]

U Króla Maciusia w POLIN

7. Basen i park linowy w Powsinie

Park Kultury w Powsinie

Park Kultury w Powsinie to doskonały pomysł na jednodniową mikrowyprawę (dojeżdża tam z centrum autobus 509). Miasto właśnie oddało do użytku odnowiony otwarty basen i boiska, atrakcją dla dzieciaków będzie też tamtejszy park linowy. Warto też przejść się kawałek przez las do sąsiedniego Ogrodu Botanicznego PAN, gdzie dzieciaki zobaczą mnóstwo roślin, również tych egzotycznych oraz wyjątkowy wybieg dla świnek morskich [w czasie pandemii szklarnie są nieczynne, ale ogród działa, w tygodniu w godz. 15-20].

Park Kultury w Powsinie
Ogród Botaniczny PAN w Powsinie

8. Trampoliny w Hangarze

ul. Domaniewska 37a

ul. Wał Miedzeszyński 646

ul. Dalanowska 29

www.hangar646.pl

 

To doskonałe miejsce, żeby wymęczyć dzieciaki. I nabrać przy okazji formy. Hangar 646 działa już w trzech lokalizacjach: w dawnym lotniczym hangarze na Gocławiu, na Targówku i na Mokotowie. Trampoliny, batuty, poducha powietrzna, basen z gąbkami, rampa, na której mogą ćwiczyć deskorolkowcy, narciarze i snowboardziści – to tylko część atrakcji Hangaru.

 

Hangar Targówek
Hangar 646
Hangar Targówek

9. Książki u Dwóch Sióstr

Księgarnia Dwie Siostry

al. 3 Maja 2

www.wydawnictwodwiesiostry.pl

Magiczna księgarnia. Rodzice mogą napić się kawy, a dzieciaki buszować po półkach z pięknie wydanymi książkami. Często odbywają się tu czytania i warsztaty dla maluchów.

Księgarnia Dwie Siostry
Księgarnia Dwie Siostry

10. Dinozaury w muzeum i na placu zabaw

Muzeum Geologiczne

ul. Rakowiecka 4

ul. Puszczyka 18

Szkielety dinozaurów są najlepsze! Dzieciaki uwielbiają to muzeum, tak jak my kochaliśmy je w dzieciństwie. Oldskulowe, pełne minerałów i plansz o początkach życia na naszej planecie. A w plenerze dinozaury znajdziecie na placu zabaw na Ursynowie, przy ul. Puszczyka 18 [tu będzie można wybrać się dopiero po pandemii].

Muzeum Geologiczne
Dinozaurowy plac zabaw na Ursynowie