Search for content, post, videos

Co zrobić z dzieckiem – TOP 10

Poza standardowym wyjściem do kina czy na spacer do parku, mamy dla Was kilka propozycji.

1. OGNISKO NAD WISŁĄ i KĄPIEL W ŚWIDRZE

Polecamy plaże na wysokości Saskiej Kępy albo obok La Playi. Są tam place zabaw z drewna, są miejsca na ognisko. No i sama plaża jest super atrakcją – największą piaskownicą w mieście, na której można zbudować swój własny zamek albo puszczać latawce. Jednak nie ma to, jak kąpiel w rzece – najlepsza będzie wycieczka nad Świder.

2. EKSPERYMENTY W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, www.kopernik.org.pl
To już klasyk, wielkie eksploratorium dla maluchów, z kosmicznym ogrodem na dachu i planetarium. Kopernik szykuje się do rozbudowy i zmiany ekspozycji, będzie jeszcze ciekawiej.

3. KOZY W SŁUŻEWSKIM DOMU KULTURY

ul. Jana Sebastiana Bacha 15, www.sdk.waw.pl
Warto tam właśnie zapisać dziecko na zajęcia, bo to przepiękna, ekologiczna architektura, otoczona zielenią. Ale można też po prostu wpaść tu na plac zabaw, popielić w ogródku warzywnym, czy nakarmić kozy, które tu mieszkają.

4. LODY W JEDNOROŻCU

ul. Narbutta 38, www.lodyjednorozec.pl
To niezawodna propozycja, bo kto nie kocha lodów. Ważne, żeby były naturalne i pyszne, a takie są właśnie w mokotowskim Jednorożcu.

5. TRAMPOLINY W HANGARZE

ul. Domaniewska 37a, ul. Wał Miedzeszyński 646, www.hangar646.pl
Jeśli nie możesz dzieci uspokoić, wrzuć je na trampoliny do Hangaru 646. Instruktorzy na pewno je zmęczą. A maluchy będą zachwycone.

6. Z LUPĄ W MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK

Pałac Kultury i Nauki, www.muzeumdomkow.pl
Atrakcja wielka, nie tylko dla dziewczynek. Ponad 120 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek. Dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące detali do odkrycia.

7. KSIĄŻKI U DWÓCH SIÓSTR

Księgarnia Dwóch Sióstr, al. 3 Maja 2, www.wydawnictwodwiesiostry.pl
Magiczna księgarnia. Rodzice mogą napić się kawy, a dzieciaki buszować po półkach z pięknie wydanymi książkami. Często odbywają się tu czytania i warsztaty dla maluchów.

8. DINOZAURY W MUZEUM GEOLOGICZNYM

ul. Rakowiecka 4, zwróćcie uwagę na nietypowe godziny zwiedzania…
Szkielety dinozaurów są najlepsze! Dzieciaki uwielbiają to muzeum, tak jak my kochaliśmy je w dzieciństwie. Oldskulowe, pełne minerałów i plansz o początkach życia na naszej planecie.

9. SŁONIE W ZOO

ul. Ratuszowa 1/3, www.zoo.waw.pl
ZOO to dla wielu z nas miejsce kontrowersyjne, ale dzieciaki je uwielbiają. Można tak poprowadzić ten spacer, żeby zobaczyły na własne oczy słonie i żyrafi, ale też nauczyły się przy okazji sporo o ochronie przyrody i ginących gatunkach.

10. SPACER Z PSEM ZE SCHRONISKA

Informacje o wolontariacie m.in. tutaj…
W Korabiewicach czy na Paluchu mnóstwo psiaków spragnionych jest kontaktu z człowiekiem. Nie trzeba adoptować, można wyprowadzać je w weekendy na spacer. To dla dzieciaków będzie wspaniała lekcja wrażliwości.

kov

Służewski Dom Kultury
Jednorożec
Centrum Nauki Kopernik
Hangar 646
Księgarnia Dwie Siostry
Księgarnia Dwie Siostry
Muzeum Geologiczne
Muzeum Geologiczne
Służewski Dom Kultury

2 comments

  • Kochani, malutka informacja. Na Służewiu kóz karmić nie wolno. Jest stosowny obrazek. Poza tem wszytstkie propozycje przemiłe i sensowne, howgh!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]