|

Drożdż: pizza, piwo i pieczywo

Drożdż: pizza, piwo i pieczywo
Drożdż

W nowym muranowskim lokalu świat kręci się wokół drożdży.

Są takie miejsca, które rozświetlają dzielnice – miejsca sąsiedzkie, do których wpadamy, jak do domu; miejsca, gdzie umawiamy się ze znajomymi na bezpretensjonalne spotkania. Taki jest właśnie muranowski Drożdż. 

Idąc tam wieczorem znajdziecie go bez problemu: świecąca kula na fasadzie wskaże wam, gdzie macie się kierować. Po otwarciu drzwi, tuż za kotarą przywita was świetlna instalacja z kolorowych kul, która nadaje przestrzeni miejski, ale też bardzo przytulny charakter. No i do tego ten zapach… Już wiecie, że pieczone jest coś dobrego!

Drożdż to rodzinna historia. Na pomysł lokalu serwującego pizzę wpadł Mateusz Czuban, który wcześniej zdobywał doświadczenie w Mące i Wodzie oraz Sexy Duck. Wystrój zaprojektował jego brat Tomasz i Zofia Kurczych. Oboje na co dzień pracują jako architekci. Identyfikację miejsca stworzyła Marta Czuban, wykorzystując ideę pączkujących drożdży, a cały projekt zrealizowali Mateusz i Tomasz, razem z ich tatą. 

Co zjecie w Drożdżu? Mottem miejsca jest „pizza, piwo i pieczywo” i tak to wygląda od rana do wieczora – świat kręci się tu wokół drożdży.

Na śniadanie możecie wpaść od ósmej i zjeść kanapkę panuzzo w różnych wersjach, czy pizzettę z ricottą na słodko. W porze lunchowej pojawiają się zestawy mniejszej pizzy i zupy, a wieczorem dajcie się ponieść większemu głodowi i zjedzcie klasyczną pizzę z różnymi dodatkami i popijcie piwkiem (to już wkrótce, lokal czeka na koncesję). W menu są także sałatki (wygląda na to, że opcja z ziemniakami i truflą wojuje serca) i domowe desery.

Wszystko jest tu proste, smaczne i nieprzekombinowane. Sąsiedzi już lokal docenili, ale warto do Drożdża się wybrać nawet jeśli nie mieszka się w okolicy.

Oby więcej takich miejsc rozświetlało zapomniane fasady!

Drożdż, ul. Andersa 22

Drożdż
Drożdż
Drożdż
Od lewej: Tomasz Czuban, Mateusz Czuban, Marta Czuban i Zofia Kurczych
Drożdż
Drożdż
Drożdż
Drożdż
Drożdż
Drożdż
Drożdż
Drożdż
Drożdż
Drożdż
Drożdż
Drożdż
Drożdż