Search for content, post, videos
Plaża nad Wisłą w Warszawie

TOP 10: Rzeczy, które trzeba zrobić w Warszawie

Relaks nad Wisłą, zabawa na Placu Defilad, świetne jedzenie. Czego jeszcze powinniście spróbować w Warszawie?

1. OGNISKO NA PLAŻY

Jeśli macie w Warszawie tylko kilka godzin, to jest to, co musicie zobaczyć: prawy i lewy brzeg Wisły. Prawy – dziki brzeg, to jest prawdziwy fenomen. Bo pokażcie nam inne metropolie, w których są takie plaże nad rzeką! Polecamy opalanie, wieczorne ognisko, spacery i jazdy na rowerze ścieżką rekreacyjną, która ciągnie się wzdłuż brzegu. Na lewy brzeg możecie przepłynąć w sezonie letnim promami. Nasz przewodnik po prawym brzegu Wisły TUTAJ…

2. SPACER BULWARAMI DO MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ

Lewy brzeg Wisły jest bardziej imprezowy. Można po prostu napić się piwa na betonowych schodach. Ale lepiej przemieszczać się od Mostu Łazienkowskiego do Śląsko-Dąbrowskiego bulwarami  i próbować jedzenia i napitków w kilkunastu zlokalizowanych tam klubach. Wieczorami w każdym z nich rozbrzmiewa też muzyka. Koniecznie odwiedźcie zlokalizowany obok Centrum Nauki Kopernik tymczasowy pawilon Muzeum Sztuki Nowoczesnej z doskonałymi wystawami (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22). Nasz przewodnik po lewym brzegu Wisły TUTAJ…

3. WIECZÓR NA PLACU DEFILAD

To nasze największe kulturalno-imprezowe podwórko. Koalicja zlokalizowanych tu instytucji i klubów wraz z miastem podjęła próbę ożywienia tej trudnej, betonowej przestrzeni, obciążonej historią wojskowych i komunistycznych parad. Wieczór w barzeStudio i przed nim mocno rekomendowany.

4. WŁÓCZĘGA PO DZIAŁKACH

To kolejny warszawski fenomen – ogródki w środku miasta, dzierżawione i pielęgnowane przez mieszkańców. Ogrodnictwo to w ogóle nasza mocna strona. Polecamy więc na przykład spacer po parku Skaryszewskim i sąsiadującym z nim wielkim kompleksie działek przy ul. Kinowej.

5. DOBRE SEZONOWE POLSKIE JEDZENIE

Niedawno przygotowywaliśmy dla miasta album o kulinarnej Warszawie i jesteśmy zachwyceni tym, co dzieje się w stołecznej gastronomii. Warszawa nie tylko jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o wegańskie knajpy, ale też karmi doskonale najlepszymi, sezonowymi produktami. Polecamy szczególnie nasze ulubione restauracje: Alewino, Bibendę, Bez Gwiazdek, Vegan Ramen Shop i Opasły Tom.

6. ŻYDOWSKA HISTORIA

Zwiedzanie Warszawy bez poznania jej żydowskiej tradycji będzie niepełne. To jest wyrwa, jak fragment serca wyrwany nam w czasie II wojny światowej. Tę historię poznacie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które samo w sobie jest ciekawym przykładem nowoczesnej architektury (ul. Anielewicza 6). Nasz przewodnik po Muranowie znajdziecie TUTAJ…

7. ŚNIADANIE NA PLACU ZBAWICIELA

To jeden z najpiękniejszych placów Warszawy. Idealny zarówno na śniadanie (to w bistro Charlotte), jak i wieczór (to sąsiedni Plan b).

8. ZAKUPY NA MOKOTOWSKIEJ

Mokotowska to doskonały adres na zakupy: książkę i pamiątkę z Warszawy znajdziecie w Bęc Zmianie, ciastka w pięknych pudełkach u Lukullusa, spersonalizowane perfumy w MO61, a ubrania u Ani Kuczyńskiej. Na Mokotowskiej jest też restauracja Alewino, bardzo praktycznie.

9. RELAKS NA JAZDOWIE

Osiedle drewnianych fińskich domków, postawionych tu na potrzeby budowniczych Pałacu Kultury, dziś tętni kulturalnym życiem. To piękny teren na spacery. Odbywają się tu też warsztaty ogrodnicze, stolarskie, pszczelarskie, koncerty i garażówki. Jeśli będziecie tu latem w niedzielę, zajrzyjcie koniecznie do ulokowanego nieopodal parku Łazienki Królewskie o godz. 12 lub o 16 na darmowe plenerowe Koncerty Chopinowskie.

10. SPEKTAKL W NOWYM TEATRZE

Wspaniały zespół teatralny pod wodzą Krzysztofa Warlikowskiego, ale też wyjątkowa przestrzeń w sercu Mokotowa – jednej z najpiękniejszych dzielnic Warszawy (ul. Madalińskiego 10/16). Działa tu knajpka Wars i Sawa, jest podwórko z fontanną i placem zabaw. I przede wszystkim bogaty program. Prawdziwe centrum kultury. Nasz przewodnik po Mokotowie TUTAJ…

poleca: Agnieszka Kowalska
foto: Aga Bilska i Filip Marek Klimaszewski

Bulwary Wiślane
Dziki prawy brzeg Wisły
Plac Defilad
Otwarta Pracownia Jazdów - osiedle fińskich domków
OPASŁY TOM
Opasły Tom
BIbenda
BIbenda
Vegan Ramen Shop Mokotów
Vegan Ramen Shop Mokotów
Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą
Ogródki działkowe przy Kinowej
OGRÓDKI DZIAŁKOWE WASZYNGTONA
Nowy Teatr
Nowy Teatr
PLAC DEFILAD
PLAC DEFILAD
Sklepik Bęc Zmiany na Mokotowskiej
Sklepik Bęc Zmiany na Mokotowskiej
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Charlotte na pl. Zbawiciela
Charlotte na pl. Zbawiciela
Koncerty Chopinowskie w Łazienkach
Koncerty Chopinowskie w Łazienkach

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]