|   |

TOP 10: Rzeczy, które trzeba zrobić w Warszawie

TOP 10: Rzeczy, które trzeba zrobić w Warszawie
Plaża Poniatówka

Relaks nad Wisłą, zabawa na Placu Defilad, świetne jedzenie.

1. Ognisko na plaży

Plaża Saska

Poniatówka

Plaża Praska

Jeśli macie w Warszawie tylko kilka godzin, to jest to, co musicie zobaczyć: prawy i lewy brzeg Wisły. Prawy, zielony brzeg, to jest prawdziwy fenomen. Bo pokażcie nam inne metropolie, w których są takie plaże nad rzeką w centrum miasta! Polecamy opalanie, wieczorne ognisko, spacery i jazdy na rowerze ścieżką rekreacyjną, która ciągnie się wzdłuż brzegu. Na lewy brzeg możecie przepłynąć w sezonie letnim promami. Nasz przewodnik po prawym brzegu Wisły TUTAJ…

Widok na prawy brzeg Wisły, w tle Stadion Narodowy
Wyznaczone miejsce na ognisko
Prawy brzeg Wisły
Ścieżka rekreacyjna na prawym brzegu Wisły

2. Spacer bulwarami do Muzeum Sztuki Nowoczesnej

bulwar Pattona

Lewy brzeg Wisły jest bardziej imprezowy. Można po prostu napić się piwa na betonowych schodach. Ale lepiej przemieszczać się od Mostu Łazienkowskiego do Śląsko-Dąbrowskiego bulwarami  i próbować jedzenia i napitków w kilkunastu zlokalizowanych tam klubach. Wieczorami w każdym z nich rozbrzmiewa też muzyka. Koniecznie odwiedźcie zlokalizowany obok Centrum Nauki Kopernik tymczasowy pawilon Muzeum Sztuki Nowoczesnej z doskonałymi wystawami i lokalem Paloma.

Bulwary przy CN Kopernik
Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Klub Plac Zabaw nad Wisłą
Klub BarKa na Wiśle
Klub Grunt i Woda nad Wisłą

3. Wieczór na Placu Defilad

pl. Defilad 1

To nasze największe kulturalno-imprezowe podwórko. Koalicja zlokalizowanych tu instytucji i klubów wraz z miastem podjęła próbę ożywienia tej trudnej, betonowej przestrzeni, obciążonej historią wojskowych i komunistycznych parad. Wieczór w barzeStudio i przy długim stole przed nim mocno rekomendowany.

Kolacja Sen Nocy Letniej na Placu Defilad
Plac Defilad
Plac Defilad
Plac Defilad
barStudio

4. Włóczęga po działkach

ul. Kinowa

ul. Promyka

To kolejny warszawski fenomen – ogródki w środku miasta, dzierżawione i pielęgnowane przez mieszkańców. Ogrodnictwo to w ogóle nasza mocna strona. Polecamy więc na przykład spacer po parku Skaryszewskim i sąsiadującym z nim wielkim kompleksie działek przy ul. Kinowej.

Ogródki działkowe przy Kinowej
Ogródki działkowe przy Kinowej
Ogródki działkowe przy Kinowej

5. Dobre sezonowe jedzenie

AleWino

ul. Mokotowska 48

Bibenda

ul. Nowogrodzka 10

Niedawno przygotowywaliśmy dla miasta album o kulinarnej Warszawie i jesteśmy zachwyceni tym, co dzieje się w stołecznej gastronomii. Warszawa nie tylko jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o wegańskie knajpy, ale też karmi doskonale najlepszymi, sezonowymi produktami. Polecamy szczególnie nasze ulubione restauracje: Alewino, Bibendę, Bez Gwiazdek, Vegan Ramen Shop i Opasły Tom.

Opasły Tom
Vegan Ramen Shop
AleWino

6. Żydowska Warszawa

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

ul. Anielewicza 6

www.polin.pl

Zwiedzanie Warszawy bez poznania jej żydowskiej tradycji będzie niepełne. To jest wyrwa, jak fragment serca wyrwany nam w czasie II wojny światowej. Tę historię poznacie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które samo w sobie jest ciekawym przykładem nowoczesnej architektury (ul. Anielewicza 6). Nasz przewodnik po Muranowie znajdziecie TUTAJ…

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Pomnik Bohaterów Getta przed wejściem do muzeum POLIN

7. Śniadanie na placu Zbawiciela

Charlotte

pl. Zbawiciela

To jeden z najpiękniejszych placów Warszawy. Idealny zarówno na śniadanie (to w bistro Charlotte), jak i wieczór (to sąsiedni Plan b).

Charlotte

8. Zakupy na Mokotowskiej

ul. Mokotowska

Mokotowska to doskonały adres na zakupy: książkę i pamiątkę z Warszawy znajdziecie w Bęc Zmianie, kwiaty i dekoracyjne dodatki w Plantarium, kosmetyki w MO61 i Annabelle Minerals, ubrania u Ani Kuczyńskiej. Pyszne ciastka zjecie u Lukullusa i w Kukułce, a  sezonowe jedzenie najwyższej jakości w AleWino i Przegryź. Warto też pójść dalej, na ulicę Koszykową, bo tam ten ciąg zakupowo-jedzeniowy ma swoją kontynuację. 

Perfumeria Mo61
Annabelle Minerals
Cukiernia Kukułka
Plantarium
Butik Ani Kuczyńskiej
Ania Kuczyńska
Sklep Wielobranżowy Fundacji Bęc Zmiana

9. Relaks na Jazdowie

ul. Jazdów 3/6

Osiedle drewnianych fińskich domków, postawionych tu na potrzeby budowniczych Pałacu Kultury, dziś tętni kulturalnym życiem. To piękny teren na spacery. Odbywają się tu też warsztaty ogrodnicze, stolarskie, pszczelarskie, koncerty i garażówki. Jeśli będziecie tu latem w niedzielę, zajrzyjcie koniecznie do ulokowanego nieopodal parku Łazienki Królewskie o godz. 12 lub o 16 na darmowe plenerowe Koncerty Chopinowskie.

Otwarty Jazdów
Otwarty Jazdów
Koncert w Ladomku na Jazdowie

10. Spektakl w Nowym Teatrze

ul. Madalińskiego 10/16

www.nowyteatr.org

Wspaniały zespół teatralny pod wodzą Krzysztofa Warlikowskiego, ale też wyjątkowa przestrzeń w sercu Mokotowa – jednej z najpiękniejszych dzielnic Warszawy. Działa tu knajpka Wars i Sawa, jest podwórko z fontanną i placem zabaw. I przede wszystkim bogaty program. Prawdziwe centrum kultury. Nasz przewodnik po Mokotowie TUTAJ…

Nowy Teatr