|

CN Kopernik – raj dla odkrywców

CN Kopernik – raj dla odkrywców
W sezonie letnim ożywa Park Odkrywców CN Kopernik

Kopernik świętuje 10-lecie i planuje nową ekspozycję stałą o wyzwaniach przyszłości. 

Centrum Nauki „Kopernik” to miejsce nie tylko dla dzieci i młodzieży. W tym wielkim eksploratorium doskonale spędzą czas całe wielopokoleniowe rodziny. Jest tu kawiarnia, planetarium, dostępny bez biletów ogród na dachu, Park Odkrywców z dźwiękowymi instalacjami. Co roku w Koperniku odbywa się też łączący elementy nauki i kultury festiwal Przemiany, a Planetarium bywa scenerią koncertów gwiazd polskiej sceny. 

Stojący tuż nad Wisłą budynek (rocznik 2010) zaprojektowała pracownia z Rudy Śląskiej RAr-2 Laboratorium Architektury Gilner + Kubec. Jan Kubec wymyślił nie tylko ciekawą bryłę, pasującą do rzecznego nadbrzeża, ale również zaprojektował przestrzeń publiczną, która dała zaczątek myśleniu o tym, jak mogłyby wyglądać nowe wiślane bulwary. Dziś w sezonie letnim to miejsce, w którym warszawiacy i przyjezdni najchętniej spędzają czas. 

W 2020 roku Centrum Nauki „Kopernik” świętuje swoje 10-lecie. Śledźcie kalendarium urodzinowych wydarzeń. My czekamy szczególnie na nową ekspozycję stałą o wyzwaniach przyszłości. 

Centrum Nauki „Kopernik”, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, www.kopernik.org.pl

CN Kopernik i wiślane bulwary
CN Kopernik
Ekspozycja CN Kopernik
Ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik
CN Kopernik