|

Bogna Świątkowska: chaos stwarza możliwości

Bogna Świątkowska: chaos stwarza możliwości
Bogna Świątkowska

Warszawa najpiękniejsza jest latem, kiedy miasto pustoszeje, wszyscy są na wakacjach i nagle robi się bardzo domowo.

Warszawa jest teraz…

Ciekawym miastem, gdzie zawsze jest mnóstwo problemów, czyli wyzwań. Nigdy niezaspokojona w swoich ambicjach i marzeniach jest jednym z najbardziej energicznych miast w Europie. Tu czas płynie szybciej, intensywniej, mocniej. Tu ludzie tworzą klimat miasta, które chce być coraz lepsze, gościnniejsze, wygodne.

Twoje ulubione miejsce w mieście?

Lubię to, że Warszawa jest pełna parków – małych, dużych, czasem są to po prostu skwery wśród domów. Warszawa najpiękniejsza jest latem, kiedy miasto pustoszeje, wszyscy są na wakacjach i nagle robi się bardzo domowo. Wtedy rower to najlepszy środek transportu, wtedy można odkrywać nowe ulubione miejsca.

Co byś pokazała przyjezdnym?

Warszawa przez tę swoją intensywność zawsze trochę drży w posadach. Ma to dobre strony, które należy docenić, wykorzystać, nie dać się zdominować. To trochę jak zaproszenie do tańca. Jej przestrzenny chaos stwarza możliwości przygody. Poradziłabym więc – odnajdź swoją, zanim miasto spełni swój sen o uporządkowaniu. Jeśli szukasz towarzystwa, znajdziesz je nad rzeką, w jednym z barów po zachodniej stronie, albo na plażach wśród dzikich chaszczy po stronie wschodniej.

Bogna Świątkowska – szefowa Fundacji Nowej Kultury „Bęc Zmiana”, www.beczmiana.pl

Sklep Wielobranżowy Fundacji Bęc Zmiana
Bogna Świątkowska
Bęc Zmiana

Dodaj komentarz