Search for content, post, videos

Bliskowschodnie knajpy – TOP 10

Nasyceni azjatyckimi smakami z czułością wybieramy się w bliskowschodnią i środkowowschodnią podróż. To kuchnia zróżnicowana, kolorowa, dosmaczona i przyjazna tym bezmięsnym (ale nie tylko). Przypomnijcie sobie albo poznajcie te adresy!

1. MAHO

al. Krakowska 240/242, www.maho.com.pl
To chyba jedyna tego typu turecka restauracja w Warszawie – nie tak blisko centrum (ale da się dojechać tramwajem!). Prawdziwy turecki grill i sklepik z tureckimi specjałami. Propozycja raczej dla tych mięsożernych.

2. SHUK

ul. Grójecka 107
A to z kolei opcja wegetariańska w klimacie bliskowschodnim – świetne weekendowe śniadania, bardzo różnorodny wybór dań, przyjemny wystrój. Restauracja popularna zarówno wśród rodzin, jak i grup znajomych.

3. BEKEF

ul. Hoża 40, www.bekef.pl
To prawdziwie koszerna kantyna ze świetnym, ale gęsto-tahinowym hummusem, falafelem i barem sałatkowym z różnymi kolorowymi opcjami. Dobre na szybki lunch w nieformalnej atmosferze (zdjęcie powyżej).

4. SYRYJKA

ul. Puławska 20, www.syryjka.pl
Klimat bliski Bekefowi – opcja dla wegetarian i wegan z przystępnymi cenami. Syryjka ma już swoje rzesze fanów.

5. FALAFEL BEJRUT

ul. Nowolipki 15
Choć wystrój lokalu jest dość eklektyczny, to kanapka z falafelem jest tu znakomita! Druga, typowo streetfoodowa lokalizacja (bo tylko okienko) jest przy placu Konstytucji. Coś dla wegan.

6. LE CEDRE

ul. Grzybowska 5A, www.lecedre.pl
Trzecia już restauracja Le Cedre, tym razem najbardziej centralna. Równie eklektyczny wystrój, mezze i koktajle, które zapewnią dobry początek wieczoru.

7. FALAFEL ŻUDI

Rondo Waszyngtona
Jeśli będziecie po „drugiej stronie Wisły” zajrzyjcie w podziemia przy Stadionie Narodowym – czeka na was świetny wegański falafel.

8. MEZZE HUMMUS & FALAFEL

ul. Różana 1
Starsza siostra Shuk’a na Mokotowie – mała przestrzeń, szczególnie miło jest tam w ciepłych miesiącach, kiedy można skorzystać z pobliskiego skwerku.

9. BEIRUT HUMMUS & MUSIC BAR

ul. Poznańska 12
Kolejna odsłona hummusu – tym razem wersja bardziej barowa, polecana na wieczór razem z drinkiem.

10. TEL AVIV FOOD & WINE

ul. Poznańska 11, www.restauracjatelaviv.pl
To początki bliskowschodniej, wegetariańskiej kuchni w Warszawie. Zarówno przestrzeń, jak i kuchnia przechodziły ewolucje. Teraz jest bardziej restauracyjnie, duży wybór dań.

mass

Maho
Beirut
Beirut
Tel Aviv Urban Food
Tel Aviv Urban Food
Beirut na Poznańskiej

3 comments

  • Jagoda

    Jak dla mnie najlepszy jest Zachodni Brzeg pod względem smaków kuchni bliskowschodniej. A bardzo ją lubię. W Zachodnim Brzegu zauroczył mnie klimat miejsca i wyśmienite, niecodzienne smaki

  • A gdzie Zachodni Brzeg i ich wspaniała kuchnia? Szakszuka z kozim serem, albo bakłażan Maghmour to coś czego nie jałam nigdzie indziej i jest po prostu rewelacyjne!

  • Paula

    Ja bardzo lubię restaurację z kuchnią bliskowschodnią Zachodni Brzeg. Mają super menu. Dania są naprawdę pyszne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]