|   |

TOP 10: Bez mięsa

TOP 10: Bez mięsa
VegeMałpa Poznańska

Warszawa znajduje się w czołówce światowej jeśli chodzi o ilość wegańskich i wegetariańskich knajp.

1. Wegeguru

ul. Marszałkowska 28

www.wegeguru.pl

szefowie kuchni: Piotr Ważyński i Grzegorz Dereń

Ta kuchnia, oparta na smakach Dalekiego Wschodu, przygotowywana również na bazie regionalnych bioproduktów, zadowala większość mięsożerców. Lubimy też bezpretensjonalny wystrój wnętrza. Często wpadamy tu na lunch.

Wegeguru

2. Lokal Vegan Bistro

ul. Krucza 23/31

www.lokalveganshop.com

Tym miejscem zarządza spółdzielnia, czuć tu punkowego ducha. Najlepszy wegański schabowy w mieście i luźna atmosfera. Bardzo lubimy to miejsce.

Lokal Vegan Bistro
Lokal Vegan Bistro

3. Vegan Ramen Shop

ul. Finlandzka 12a

ul. Kazimierzowska 43

Jak na porządny ramen przystało, zawsze stoją tu kolejki. Japończykom pospadałyby kapcie, gdyby spróbowali tego bezmięsnego ramenu. Hit! Więcej tutaj…

Vegan Ramen Shop Saska Kępa, fot. PION Fotografia
Ekipa Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop Mokotów

4. Ósma Kolonia

ul. Słowackiego 15/19

Żoliborz ma szczęście do świetnych bezmięsnych lokali: Jaskółka, Havana, Ósma Kolonia. Bazują na sezonowych składnikach i komponują je tak, by wszystko było smaczne, kolorowe i sycące. Szef kuchni Zbyszek Gawron niedawno opuścił Ósmą Kolonię i wyjechał do Kopenhagi, ale lokal wciąż trzyma wysoki poziom.

Ósma Kolonia
Ósma Kolonia
Ósma Kolonia
Ósma Kolonia

5. Jaskółka

pl. Wilsona 4/103

Jaskółka w swoim malutkim lokalu na Żoliborzu udowodniła, że potrafi doskonale karmić. Codziennie inne lunchowe dania, domowa atmosfera, talerze Fenka na ścianach – to nas do nich przyciąga.

Jaskółka
Jaskółka
Jaskółka
Jaskółka
Jaskółka

6. VegeMałpa

ul. Racławicka 7

ul. Poznańska 3

U szalonej małpki czujemy się doskonale. Świetnie karmią i tworzą niepowtarzalny klimat na swoim mokotowskim podwórku. Ostatnio otworzyła się kolejna VegeMałpa – w Śródmieściu, na Poznańskiej. Tu zjemy szalone, kolorowe wegańskie burgery. Mniam! Więcej o Małpie tutaj…

VegeMałpa Mokotów
Kuba Bauman, gospodarz VegeMałpy
VegeMałpa Mokotów
VegeMałpa Mokotów

7. Kuchnia Konfliktu

ul. Wilcza 60

Dania przygotowują tu uchodźcy mieszkających w Warszawie. Dzięki temu możemy posmakować domowego jedzenia z Tadżykistanu czy Syrii. To coś znacznie więcej niż tylko knajpa. Warto to miejsce i tych ludzi wspierać. Więcej tutaj…

Kuchnia Konfliktu

8. Uki Green

ul. Koszykowa 49a

Ramen ramenowi nierówny. Możecie się o tym przekonać w nowym lokalu Uki Green, który właśnie rozpoczął działalność na tyłach placu Konstytucji. Szefem kuchni jest tu mistrz Kohei Yagi, którego dania znamy już m.in. z Uki Uki. Więcej tutaj…

Kohei Yagi, szef kuchni Uki Green
Uki Green
Uki Green

9. Youmiko Vegan Sushi

ul. Hoża 62

www.youmiko.vg

Początkowo wielu gości było sceptycznych: Sushi bez ryby? Czy to ma sens? Pomysłodawca Youmiko Paweł Gnatowski też nie był pewien, jak daleko może się posunąć. Dziś to mekka smakoszy sushi.

Youmiko Vegan Sushi
Youmiko Vegan Sushi
Youmiko Vegan Sushi

10. Tel Aviv Urban Food

ul. Poznańska 11

www.telaviv.pl

To jeden z pierwszych lokali w Warszawie promujący kuchnię roślinną, założony przez Malkę Kafkę. Telawiwski klimat, dobre śniadania i wina. Jedno z ulubionych miejsc zagranicznych turystów, przyjeżdżających do Warszawy.

Tel Aviv Urban Food