Search for content, post, videos
Beniamin Bielecki w Bibendzie

Warszawiacy: Beniamin Bielecki – jego Bibenda ma cztery lata

Bibenda obchodzi właśnie czwarte urodziny. Z tej okazji zmieniło się menu. To, co się nie zmienia, to ciepła atmosfera i cudowna sunia Buba, która wita gości lokalu na Nowogrodzkiej.

Nowe menu. Jakie zmiany?
– Bardzo chciałem wrócić do tego, co było moim założeniem na początku – że będziemy podawać jedzenie na środek stołu, tak jak w domu. W karcie więcej jest teraz mniejszych dań, którymi warto się dzielić.

To już cztery lata. Jaka była twoja droga do Bibendy?
– Studiowałem w Londynie ekonomię i geografię. Trafiłem na staż do banku i już wiedziałem, że nie kręcą mnie biura.

Po studiach wróciłem do Warszawy. Poszedłem do państwa Kręglickich i zacząłem jako kelner w Opasłym Tomie, który się wtedy otwierał. Lepiej nie mogłem trafić. Spotkałem tam wspaniałą szefową kuchni Agatę Wojdę i mogłem uczyć się od najlepszych. Wtedy już świadomie zbierałem doświadczenia – te dobre i te złe – z myślą, że kiedyś otworzę własne miejsce.

W tym czasie zająłem się też projektem cateringowym. Robiłem w mieszkaniu kolacje, a na mieście między innymi brunche w kawiarni w MSN i galerii Raster czy weekendowe grille w Miasto Cypel. Teraz zresztą wracamy z niedzielnym brunchem w Bibendzie oraz weekendowym BBQ w naszym lokalu Fest w Porcie Czerniakowskim.

Jak wyobrażałeś sobie własne miejsce?
– Myślałem o lokalu, w którym będzie duży bar i otwarta kuchnia. Dobra obsługa i bezpretensjonalna atmosfera. Brakowało mi takich miejsc w Warszawie. Przed nami powstał Bejrut i to był dobry punkt odniesienia – choć zdecydowanie bardziej barowy.

Wszędzie, gdzie byłem na wakacjach, notowałem pomysły i obserwowałem restauracje, które mi się podobały.

A co się zmieniło po tych czterech latach w twojej wizji?
– Raczej upewniam się w słuszności początkowych założeń i intuicji. Wracamy do korzeni – jakość i prostota jest najważniejsza. Produkt jest dla nas podstawą, zamawiamy w sezonie u Majlertów, Pana Ziółko i innych lokalnych dostawców. To super, że warszawiacy są coraz bardziej świadomi tego, co jedzą i doceniają nas. Nie przestaniemy ich zaskakiwać.

kov
foto: Aga Bilska i materiały Bibendy

BIbenda
BIbenda
BIbenda
Szefowa kuchni Bibendy Agata Zięba
Szefowa kuchni Bibendy Agata Zięba
BIbenda
BIbenda
Beniamin Bielecki w Bibendzie
Beniamin Bielecki w Bibendzie
BIbenda
Buba
BIbenda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]