|   |

TOP 10: Bazary

TOP 10: Bazary
Hala Mirowska

Bazary z jedzeniem i targi staroci - tradycyjne, osiedlowe i te nowoczesne.

1. Hala Mirowska

pl. Mirowski 1

Największy wybór owoców i warzyw w mieście, w dodatku w centrum miasta. Inne artykuły spożywcze również. Codziennie oprócz niedziel, najlepiej w sobotę. Tu można kupić też w sezonie sadzonki ziół i warzyw, przed halą stoją do późnych godzin wieczornych sprzedawcy kwiatów ciętych. Tuż obok Hala Gwardii.

Hala Mirowska
Hala Mirowska
Hala Mirowska
Owoce na Hali Mirowskiej
Hala Mirowska

2. Forteca Kręgliccy - Targ

ul. Zakroczymska 12

środy od rana do godz. 16

www.kregliccy.pl

Raj dla koneserów dobrej żywności. Co środę zjeżdżają tu najlepsi producenci z całej Polski. Jest Pan Ziółko, Pan Sandacz i wielu wielu innych. Są sery, wędliny, warzywa, pieczywo, miody, wszystko co Polska ma najlepszego.

Forteca Kręglickich
Forteca Kręglickich
Forteca Kręgliccy

3. Bazar w Falenicy

ul. Trocinowa 1

Najlepiej przyjechać tu w sobotę. Bazar działa w bliskim sąsiedztwie stacji PKP Falenica, dojeżdża tam też m.in. autobus 521 z centrum (to wciąż 1 strefa biletowa). To klasyczny bazar, taki jak ten pod Halą Mirowską. Są więc warzywa i owoce, wędliny, ryby, są ciuchy i domowe graty, jest też dużo sadzonek roślin na balkon i do ogrodu.

4. Olimpia

ul. Górczewska 56/60

niedz. 8-15

To z kolei raj dla kolekcjonerów. Nie ma chyba takiej rzeczy, której by się na Olimpii nie kupiło. Można tam upolować piękne szkło czy porcelanę, zabawki, książki, płyty, co tylko dusza zapragnie. Uwielbiamy tak spędzać niedzielne poranki.

5. BioBazar

ul. Wołoska 3

śr. i pt. 10-19, sob. 8-16

Taki bazar powinien być w każdej dzielnicy – tu z dobrodziejstw producentów dobrej żywności korzystają mokotowianie.

6. Hala Gwardii

pl. Żelaznej Bramy 1

pt.-sob. 9-20, niedz. 10-17

www.halagwardii.pl

To doskonale połączenie knajp, sklepików, wydarzeń kulturalnych i bazaru. W jednym miejscu, poddałem, kupicie dobre wina, piwa, warzywa, ryby, sery, przetwory, wędliny, kosmetyki. Jedno z ulubionych miejsc spotkań warszawiaków.

Hala Gwardii
Hala Gwardii
Hala Gwardii
Hala Gwardii
Hala Gwardii

7. Bazar na Kole

ul. Obozowa 99

sob.-niedz. 8-14

Bazar staroci z najbogatszą historią. Drożej tu niż na Olimpii, ale miłośnicy antyków i retro dizajnu zaglądają tu regularnie. Tu też można upolować perełki w dobrych cenach, zwłaszcza wokół ogrodzenia bazaru. No i oczywiście, jeśli potraficie się targować.

Bazar na Kole
Bazar na Kole
Bazar na Kole

8. Targ Śniadaniowy

www.targsniadaniowy.pl

W różnych punktach miasta, doskonała opcja na spędzenie weekendu w plenerze. Można tu zrobić jedzeniowe zakupy, ale też umówić się z przyjaciółmi na leniwe śniadanie.

9. Bazar Olkuska

ul. Olkuska 12

pon.-pt. 10-19, sob. 8.30-16

www.bazarolkuska.pl

Znów Mokotów, więc nieco drożej, ale wyśmienity wybór przysmaków z różnych stron świata. Polskie dobre jedzenie również. Bardzo lubimy.

Bazar Olkuska
Bazar Olkuska
Bazar Olkuska
Bazar Olkuska

10. Namysłowska

ul. Namysłowska 8

W sercu Pragi, z Praskim klimatem, w miejscu po dawnych odkrytych basenach, z zachowanymi elementami basenowej architektury. To najbardziej autentyczny bazar – z częścią spożywczą i ogromnym terenem, na którym wszyscy handlują wszystkim. Polujemy tutaj szczególnie na ciekawe ubrania z drugiej ręki.