Search for content, post, videos
Forteca Kręglickich

TOP 10: Bazary

Bazary z jedzeniem i targi staroci – tradycyjne, osiedlowe i te nowoczesne. Godziny spędzone na nich to jedna z naszych ulubionych przyjemności. Polecamy Wam najciekawsze.

1. HALA MIROWSKA

Największy wybór owoców i warzyw w mieście, w dodatku w centrum miasta. Inne artykuły spożywcze również. Codziennie oprócz niedziel, najlepiej w sobotę. Tu można kupić też w sezonie sadzonki ziół i warzyw, przed halą stoją do późnych godzin wieczornych sprzedawcy kwiatów ciętych. Tuż obok Hala Gwardii.
pl. Mirowski 1

2. FORTECA KRĘGLICCY – TARG

Raj dla koneserów dobrej żywności. Co środę zjeżdżają tu najlepsi producenci z całej Polski. Jest Pan Ziółko, Pan Sandacz i wielu wielu innych. Są sery, wędliny, warzywa, pieczywo, miody, wszystko co Polska ma najlepszego.
ul. Zakroczymska 12; śr. od rana do godz. 16; www.kregliccy.pl

3. BAZAR W FALENICY

Najlepiej przyjechać tu w sobotę. Bazar działa w bliskim sąsiedztwie stacji PKP Falenica, dojeżdża tam też m.in. autobus 521 z centrum (to wciąż 1 strefa biletowa). To klasyczny bazar, taki jak ten pod Halą Mirowską. Są więc warzywa i owoce, wędliny, ryby, są ciuchy i domowe graty, jest też dużo sadzonek roślin na balkon i do ogrodu.

4. OLIMPIA

To z kolei raj dla kolekcjonerów. Nie ma chyba takiej rzeczy, której by się na Olimpii nie kupiło. Można tam upolować piękne szkło czy porcelanę, zabawki, książki, płyty, co tylko dusza zapragnie. Uwielbiamy tak spędzać niedzielne poranki.
ul. Górczewska 56/60; niedz. 8-15; więcej tutaj…

5. BIOBAZAR

Taki bazar powinien być w każdej dzielnicy – tu z dobrodziejstw producentów dobrej żywności korzystają mokotowianie.
ul. Wołoska 3; śr. i pt. 10-19, sob. 8-16; www.biobazar.com.pl

6. HALA GWARDII

To doskonale połączenie knajp, sklepików, wydarzeń kulturalnych i bazaru. W jednym miejscu, poddałem, kupicie dobre wina, piwa, warzywa, ryby, sery, przetwory, wędliny, kosmetyki. Jedno z ulubionych miejsc spotkań warszawiaków.
pl. Żelaznej Bramy 1; pt.-sob. 9-20, niedz.10-17; www.halagwardii.pl

7. BAZAR NA KOLE

Bazar staroci z najbogatszą historią. Drożej tu niż na Olimpii, ale miłośnicy antyków i retro dizajnu zaglądają tu regularnie. Tu też można upolować perełki w dobrych cenach, zwłaszcza wokół ogrodzenia bazaru. No i oczywiście, jeśli potraficie się targować.
ul. Obozowa 99; sob.-niedz. 8-14; więcej tutaj…

8. TARG ŚNIADANIOWY

W różnych punktach miasta, doskonała opcja na spędzenie weekendu w plenerze. Można tu zrobić jedzeniowe zakupy, ale też umówić się z przyjaciółmi na leniwe śniadanie.
www.targsniadaniowy.pl

9. BAZAR OLKUSKA

Znów Mokotów, więc nieco drożej, ale wyśmienity wybór przysmaków z różnych stron świata. Polskie dobre jedzenie również. Bardzo lubimy.
ul. Olkuska 12; pon.-pt. 10-19, sob. 8.30-16; www.bazarolkuska.pl

10. ZOO MARKET

To bazar po praskiej stronie Wisły, vis a vis ZOO. Odbywa się raz w miesiącu. Kupicie tu ubrania, wzornictwo stare i współczesne. Poleniuchujecie na leżakach i posłuchacie muzyki. Jest klimacik.
al. Solidarności 55, więcej tutaj…

foto: Aga Bilska, Filip Marek Klimaszewski

Hala Gwardii
Hala Gwardii
Hala Gwardii
Hala Gwardii
Bazar Olkuska
Hala Mirowska
Bazar Olkuska
Bazar Olkuska
Targ Śniadaniowy (fot. mat. organizatorów)
Forteca Kręglickich
Hala Mirowska
ZOO Market
ZOO Market

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]