Search for content, post, videos
WARMUT

TOP 10: Gdzie na wieczornego drinka?

Gdzie wieczór zacząć od niewinnego kieliszka wina albo koktajlu w połączeniu z dobrą przekąską?

1. PALOMA

Muzeum nad Wisłą, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22
To hit tegorocznego lata, mieści się w pawilonie Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą. Ugoszczą was selekcją kolorowych drinków (szprycerki fantastycznie orzeźwiają!) oraz menu wegetariańskim wzbogaconym o ryby i owoce morza. Polecamy vegan tacos oraz bangkok fava.

2. WARMUT

ul. Marszałkowska 45/49
Świetna lokalizacja na MDM-ie; podcienia, gdy pada deszcz; efektowne wnętrza, gdzie wypijecie koktajle na bazie wermutu albo piwa kraftowe. Do tego nowe menu (na zdjęciu powyżej). Gospodarzami są twórcy Nocnego Marketu, więc znają się na rzeczy.

3. BAR PACYFIK

ul. Hoża 61
Bardzo ciekawe, kolorowe i smaczne propozycje inspirowane rejonami Pacyfiku – frytki okonomiyaki, totoposy i pikantne salsy albo kalafior w tempurze. A do tego bogata oferta drinków w bezpretensjonalnej atmosferze.

4. BIBENDA

ul. Nowogrodzka 10, www.bibenda.pl
To już klasyk: restauracja, ale też bar. Warto usiąść przy kontuarze, napić się czegoś dobrego, zjeść treściwą przekąskę i iść dalej w miasto.

5. REGINA

ul. Koszykowa 1
Kolorowe drinki, kolorowe dania, czasami trochę chińskie, czasami trochę włoskie, czasami chińsko-włoskie – daj się zaskoczyć.

6. CAFÉ MOZAIKA

ul. Puławska 53, www.restauracjamozaika.pl
Można skorzystać z ofert tak zwanej “starej Mozaiki”, czyli klasycznych polskich smaków, albo wybrać “nową mozaikę” o bliskowschodniej nucie. Do Tego pełna gama trunków – wybierasz w jakim stylu chcesz się bawić.

7. LOTOS

ul. Belwederska 2, www.restauracjalotos.pl
To jest ukłon w stronę nostalgii i tradycji – proste polskie smaki i polskie trunki. Nie zapominajmy o nich. A dla spragnionych stricte lokalnych smaków – za rogiem jest bar, a na jego ścianach galeria rozmaitych sportowych wlepek.

8. WODA OGNISTA

ul. Wilcza 8, www.wodaognista.com
Zajrzyjcie tu i dajcie się zaskoczyć, zarówno kartą drinków jak i barowych przekąsek nawiązujących do tradycyjnych warszawskich smaków.

9. BEZ TYTUŁU (BAR)

ul. Poznańska 16
Tutaj kierujcie się od razu do schodów (tył restauracji ) i schodźcie do podziemi, gdzie działa koktajl bar (oprócz karty koktajli barmani przygotują na pewno coś ciekawego zgodnie z preferencjami klienta), z tapasowymi przekąskami (chorizo, kalmary).

10. CAFE BAR HAVANA

ul. Słowackiego 16/18, DT Mercury
Miejsce jest świeżutkie, więc jeszcze będziemy obserwować, ale już pielgrzymuje tam cała Warszawa. Lokal w DT Merkury, więc klimat lat 60., 70. Czynny od godz. 9 do 3 w nocy, więc można tam wpadać już na śniadanie. Ale my najchętniej bywamy tam popołudniami i wieczorami, oprócz drinków autorskie dania koordynowane przez szefową kuchni Marię Przybyszewską. Dobrego lata w mieście!

tekst: mass i aka
foto: Aga Bilska i Filip Klimaszewski oraz materiały lokali

PALOMA NAD WISŁĄ
PALOMA NAD WISŁĄ
PALOMA NAD WISŁĄ
PALOMA NAD WISŁĄ
PALOMA NAD WISŁĄ
PALOMA NAD WISŁĄ
Regina
REGINA
Regina
REGINA
WARMUT
WARMUT
CAFE BAR HAVANA
CAFE BAR HAVANA
CAFE BAR HAVANA
CAFE BAR HAVANA
CAFE BAR HAVANA
MARIA PRZYBYSZEWSKA, SZEFOWA KUCHNI CAFE BAR HAVANA
MOZAIKA
MOZAIKA
Bibenda na Nowogrodzkiej
BIBENDA
LOTOS
LOTOS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]