Search for content, post, videos

Barowo i przekąskowo – TOP 10

Zbliża się weekend, a karnawał powoli kończy – świetny pretekst żeby wieczór zacząć od niewinnego kieliszka wina albo koktajlu w połączeniu z dobrą przekąską.

1. BAR PACYFIK

ul. Hoża 61
Bardzo ciekawe, kolorowe i smaczne propozycje inspirowane rejonami Pacyfiku – frytki okonomiyaki, totoposy i pikantne salsy albo kalafior w tempurze. A do tego bogata oferta drinków w bezpretensjonalnej atmosferze.

2. KOKO AND ROY

ul. Wilcza 43, www.kokoandroywarsaw.com
Amerykańska sezonowa kuchnia i bar z ciekawymi drinkami – skupilibyśmy się tu właśnie na barowych przekąskach (precle / deviled eggs ), albo postawili na weekendowy brunch w zestawie z mimosą albo bloody mary.

3. PANI WINA

ul. Wilcza 11
Chyba największe odkrycie ostatnich miesięcy – zmieniająca się co miesiąc karta niewielkich dań, które są kulinarnymi doznaniami. Wino i autorskie koktajle.

4. BEZ TYTUŁU (BAR)

ul. Poznańska 16
Tutaj kierujcie się od razu do schodów (tył restauracji ) i schodźcie do podziemi, gdzie działa koktajl bar (oprócz karty koktajli barmani przygotują na pewno coś ciekawego zgodnie z preferencjami klienta), z tapasowymi przekąskami (chorizo, kalmary).

5. KOSMOS

ul. Poznańska 24
Co jak co, ale propozycji z pizzą nie może zabraknąć – jak dobrze wiemy pizza potrafi ratować życie. Do tego piwko, wino albo drink jak znalazł.

6. BIBENDA

ul. Nowogrodzka 10, www.bibenda.pl
To już klasyk: restauracja, ale też bar. Warto usiąść przy kontuarze, napić się czegoś dobrego, zjeść treściwą przekąskę i iść dalej w miasto.

7. REGINA

ul. Koszykowa 1
Kolorowe drinki, kolorowe dania, czasami trochę chińskie, czasami trochę włoskie, czasami chińsko-włoskie – daj się zaskoczyć.

8. CAFÉ MOZAIKA

ul. Puławska 53, www.restauracjamozaika.pl
Można skorzystać z ofert tak zwanej “starej Mozaiki”, czyli klasycznych polskich smaków, albo wybrać “nową mozaikę” o bliskowschodniej nucie. Do Tego pełna gama trunków – wybierasz w jakim stylu chcesz się bawić.

9. LOTOS

ul. Belwederska 2, www.restauracjalotos.pl
To jest ukłon w stronę nostalgii i tradycji – proste polskie smaki i polskie trunki. Nie zapominajmy o nich. A dla spragnionych stricte lokalnych smaków – za rogiem jest bar, a na jego ścianach galeria rozmaitych sportowych wlepek.

10. WODA OGNISTA

ul. Wilcza 8, www.wodaognista.com
Zajrzyjcie tu i dajcie się zaskoczyć, zarówno kartą drinków jak i barowych przekąsek nawiązujących do tradycyjnych warszawskich smaków.

mass
foto: Aga Bilska i Filip Klimaszewski

Regina
Regina
Regina
Regina
Mozaika
Regina
Regina
Mozaika
Bibenda na Nowogrodzkiej
Bibenda
Lotos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]