Search for content, post, videos
Vegan Ramen Shop

Azjatyckie jedzenie – TOP 10

To najpopularniejszy kierunek kulinarnych podróży warszawiaków. Bardzo polubiliśmy różnego rodzaju aromatyczne zupy i odkrywamy różnorodne potrawy, jakie ma w swojej ofercie kuchnia japońska i wietnamska – sycąca i przystępna cenowo. A jak złapiemy bakcyla – do odtworzenia w domu.  

1. VIET STREET FOOD

ul. Królowej Aldony 5
Szerszej publiczności pokazali się na Nocnym Markecie. I otworzyli swoją restaurację na Saskiej Kępie. Nie można źle tu trafić. 

2. UKI UKI

ul. Krucza 23/31, www.ukiuki.pl
Popularyzacja udonu na pewno zaczęła się w Warszawie od nich – rozgrzewające buliony i chrupiące dodatki w tempurze to naprawdę “comfort food”. 

3. OH MY PHO

ul. Wilcza 32, www.ohmypho.pl
To centralna i ekonomiczna opcja wietnamska. I gotuje tu wietnamska mama. Polecamy obierać raczej znane kierunki: pho i spring rollsy są świetne. 

4. VEGAN RAMEN SHOP

ul. Finlandzka 12a
Jest to znakomity ramen. Koniec kropka (na zdjęciu powyżej).

5. VIETNAMKA

ul. Poznańska 7 (wejście od Wilczej)
To prawdziwe wietnamskie doznanie. Ceny nie są tu niskie, ale za to porcje pho ogromne. 

6. SATO GOTUJE

ul. Pawińskiego 24
Nie da się tu raczej trafić przypadkiem – mały pawilon na dalszej Ochocie z otwartą kuchnią i japońskim szefem kuchni, który gotuje ciekawie i smacznie. Tu nie wolno się spieszyć.

7. THE COOL CAT

ul. Solec 38
To kulinarne azjatyckie podróże w kolorowej oprawie. Nie nudzi się tu szef kuchni, nie znudzi się też klient.

8. MIZU SUSHI

ul. Duchnicka 3, www.mizusushi.pl
Lokali z sushi jest w Warszawie sporo, ale polecamy żebyście wybrali się tutaj. A jeśli starczy wam sił i zapału, to sprawdźcie kiedy organizowana jest sesja omakase albo kaiseki (to już wyższa półka cenowa dla amatorów kuchni japońskiej).

9. PEKO PEKO

ul. Emilii Plater 13
To lokal dla amatorów mięsnych domowych smaków (tonkatsu – schabowy) – inne oblicze kuchni japońskiej. Jest prosto, smacznie i niedrogo. 

10. YOUMIKO VEGAN SUSHI

ul. Hoża 62, www.youmiko.vg
To wegańska wariacja sushi i trzeba przyznać, że nie jest ona powszechnie znana Japończykom. Ale z tego, co mówią goście tego lokalu – chcieliby mieć taką wersję u siebie w Japonii. Pysznie, kolorowo, teksturowo-kreatywnie. 

mass

Uki Uki
Viet Street Food
Youmiko Vegan Sushi
Youmiko Vegan Sushi
Mizu Sushi
Youmiko Vegan Sushi
Youmiko Vegan Sushi
Vegan Ramen Shop
Vegan Ramen Shop

1 comment

  • Warto wspomnieć o Regina Bar i MOD gdzie szefem kuchni jest Trisno Hamid, który łączy smaki włoskie z chińskimi – wychodzi pyszna ostra i niezapomniana mieszanka – Ramen w Mod albo nowojorski klasyki Kurczak generała Tso długo zostają na podniebieniu 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]