Search for content, post, videos

8.09. Nareszcie weekend! Polecamy

Pogoda zaskakująco dobra w ten weekend, więc polecamy Wam mieszankę spacerów i wystaw, z naciskiem na spacery.

PIĄTEK, 8.09

w godz. 10-20 – Leica 6×7 Gallery (ul. Mysia 3) – WYSTAWA FOTOGRAFII BOGDANA DZIWORSKIEGO „F/5.6”
Dziworski to jeden z najwybitniejszych reporterów, dokumentujących codzienne życie w Polsce w II poł. XX w. Na wystawie zobaczymy również wiele jego zdjęć dotąd niepublikowanych. Piątek to pierwszy dzień wystawy, która potrwa do 22 października (w niedziele czynna w godz. 12-18).

w godz. 17-20 – Instytut Awangardy (al. Solidarności 64/118) – KOJI KAMOJI NA DACHU
Ostatnio rzadko mamy okazję, żeby wejść do pracowni Henryka Stażewskiego i Edwarda Krasińskiego w tym mieszkaniu na ostatnim piętrze bloku przy pl. Bankowym. Koji Kamoji odtworzy na tarasie fragment labiryntu marmurowej posadzki katedry w Chartres. „To modlitwa do życia, jakby z wyciągniętymi rękoma nad Warszawą” – pisze artysta. Wystawę po raz kolejny będzie można zobaczyć dopiero podczas Warsaw Gallery Weekendu (22.09, w godz. 12-21, 23 i 24.09, w godz. 12-19). Wstęp wolny.

godz. 20 – Iskra (Pole Mokotowskie, ul. Wawelska 5) – KONCERT SMOLIKA I KEVA FOXA
W letnim ogrodzie Iskry usłyszymy materiał ze wspólnego albumu dwóch osobowości muzyki elektronicznej: producenta Andrzeja Smolika i brytyjskiego songwrittera Keva Foxa. Wstęp wolny.

SOBOTA, 9.09

cały weekend – Ogród Botaniczny UW (Al. Ujazdowskie 4) – WARSZAWSKI FESTIWAL KULINARNY, wstęp 10 zł
Pierwsza edycja festiwalu poświęconego roślinom i dobremu jedzeniu, w pięknych okolicznościach przyrody Ogrodu Botanicznego. W programie m.in. warsztaty, wykłady, spacery po ogrodzie, zajęcia dla dzieci, pokazy filmów, targ jedzenia i dizajnu. Przeczytajcie naszą rozmowę z organizatorem tego wydarzenia Grzegorzem Łapanowskim…

godz. 11 – Warszawa Powiśle (ul. Kruczkowskiego 3b) – SPACER PO POWIŚLU Z PRZEWODNIKIEM „POW”
Autorki książki wydanej przez Centrum Architektury – Małgorzata Omilanowska i Katarzyna Uchowicz – zabiorą nas na spacer po południowej części Powiśla. Opowiadają doskonale. Wiemy, bo byliśmy na premierze tego wydawnictwa. Więcej o “POW”…

 godz. 19 – bulwar generała Pattona – ŚWIĘTO WISŁY
Obchody święta trwać będą nad rzeką przez cały dzień. My polecamy rozświetloną wieczorną paradę jednostek pływających.

NIEDZIELA, 10.09

godz. 19 – Królikarnia (ul. Puławska 113a) – OTWARCIE WYSTAWY „PÓŁPRAWDA”
Przegląd współczesnej sceny artystycznej Europy Środkowo-Wschodniej (Albanii, Bośni, Bułgarii, Czech, Gruzji, Macedonii, Polski, Rumunii, Słowacji, Turcji, Ukrainy i Węgier). Wstęp na wernisaż jest wolny.

Foto: Bogdan Dziworski/Leica Gallery

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]