Search for content, post, videos

6.10. Nareszcie weekend!

W jesienne wieczory zaszywamy w się w klubach. A w ciągu dnia zwiedzamy nowe wystawy, targi mody, książek i dizajnu.

PIĄTEK, 6.10

– w godz. 17-1 – ul. Towarowa 3 – NOCNY MARKET KOŃCZY SEZON
To jedno z bardziej klimatycznych miejsc w Warszawie – nocny targ jedzeniowy na peronie nieczynnego już dworca Warszawa Główna Osobowa. Jeśli nie byliście tam jeszcze w tym sezonie, nadróbcie to na ostatniej prostej. Nocny Market czynny będzie również w sobotę (w godz. 17-1) i niedzielę (w godz. 16-23).

– godz. 22 – Niebo, ul. Nowy Świat 21 – BLACK SUN EMPIRE
Koncert legendarnej już holenderskiej formacji z nurtu mocnego i eksperymentalnego drum and bass. Bilety: 45 zł.

SOBOTA, 7.10

– w godz. 11-19 – ul. Kłopotowskiego 11 – DOM OTWARTY
Bardzo lubimy taką formułę. Kreatywne dziewczyny – Olga Piekarska, Marta Kalinowska, Aleksandra Smolicka, Katarzyna Ceranowicz, Marta Szymkowiak i Malwina Konopacka – na jeden dzień zamieniają dom przy Kłopotowskiego w miejsce ekspozycji i sprzedaży ciekawej mody i dizajnu. Wśród zaproszonych twórców m.in.: Projekt Roślina, MAKADesign, Potato Lamp, Leżę i Pachnę. Wszystko z tej aranżacji będzie na sprzedaż – od bibelotów, przez rośliny, po meble. Więcej informacji tutaj…

– w godz. 11-19 – Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2 – TARGI KSIĄŻKI KULINARNEJ
Coś dla smakoszy. 5. edycja targów połączona będzie z jubileuszem 25-lecia Qchni Artystycznej Marty Gessler (czynne również w niedzielę, w godz. 11-18).

– godz. 19 – Pogłos, ul. Burakowska 12 – HAŃBA!
Po świetnie przyjętym ubiegłorocznym debiucie i niemal nieustającej trasie koncertowej krakowska Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!” powraca z kolejnym albumem „Będą bić!”. Bilety: 30 zł.

– godz. 21 – ul. Mikołaja Reja 9 – IMPREZA W KRÓLESTWIE WWA
Wybuchowe połączenie rapu i techno w nowym miejscu na imprezowej i knajpianej mapie Warszawy – Królestwie Wwa, w Teatrze Ochoty. Zagrają m.in.: JWP Soundsystem (Falcon1, Kosi, Łajzol) oraz didżeje: Concept Of Thrill, Moes i Phil Jensky. Wstęp: do godz. 22:30 wolny, później 15 zł.

NIEDZIELA, 8.10

cały weekend – WEEKEND KAWIARNI
W ponad 20 warszawskich kawiarniach święto czarnej kawy – wypijecie ją w promocyjnych cenach. Warto więc zacząć dzień spotkaniem ze znajomymi w: Storze, Filtrach, Hałasie, Faworach., Relaksie, Secret Life, U Krawca lub… (pełna lista kawiarni tutaj).

godz. 13 – Galeria Studio (Pałac Kultury i Nauki) OTWARCIE WYSTAWY „PLAC DEFILAD: KROK DO PRZODU”
Najważniejsze wydarzenie festiwalu Warszawa w Budowie, który co roku wskazuje najbardziej palące problemy miasta, takie jak reprywatyzacja czy mieszkalnictwo. Tym razem koncentruje się na placu Defilad. Wystawa w Galerii Studio czynna będzie do 26 listopada. Przeczytajcie naszą rozmowę z kuratorem festiwalu Tomaszem Fudalą…

godz. 18.15 – Muzeum Narodowe (Al. Jerozolimskie 3) – OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „BIEDERMEIER”
Nowa wystawa w Muzeum Narodowym jest jak słodka bańka spokojnego mieszczańskiego życia, w której możemy na chwilę się zanurzyć. Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po Kongresie Wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848). To styl spotykany głównie w Austrii i Niemczech, ale również na ziemiach polskich. Na wystawie zgromadzono ponad 400 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin, strojów, biżuterii i bibelotów, zabawek – „uroczych gracików” (jak nazywali je ich użytkownicy), które wprowadzą nas w klimat epoki. Wystawa czynna jest już od czwartku, w oprowadzą po niej kuratorki Anna Kozak i Agnieszka Rosales Rodríguez. Bilety: 20 zł.

godz. 20 – Grizzly Gin Bar, ul. Wilcza 46 – KONCERT MITCH & MITCH
To będzie najlepsze zakończenie weekendu. W Grizzly Barze można dobrze zjeść i wypić, a do tego posłuchać na żywo kultowej warszawskiej formacji Mitch & Mitch. Bilety: 50 zł.

foto: materiały Muzeum Narodowego

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]