Search for content, post, videos

6.04. Nareszcie weekend! Sprawdźcie, co polecamy

Wreszcie piękna pogoda, jedziemy więc do Ogrodu Botanicznego, siedzimy na trawie w Jazdowie i rozpoczynamy sezon ogrodniczy.

PIĄTEK, 6.04

godz. 19 – KANALIE W NOWYM ŚWIECIE MUZYKI – ul. Nowy Świat 63
Otwarcie wystawy portretów autorstwa formacji artystycznej Łyżka Czyli Chilli. Waciak i Mendyk pokazali osobowości świata kultury, sztuki i nauki w konwencji zdjęć osób zatrzymanych przez policję. Bo w dzisiejszej Polsce bardzo łatwo kogoś zdyskredytować. Wśród „kanalii” znaleźli się m.in.: Magdalena Cielecka, Olga Tokarczuk, Zygmunt Miłoszewski, Marek Raczkowski, Maciej Stuhr, Jan Klata. Wystawę organizowaną przez galerię Sztuka Wyboru można oglądać do 15 kwietnia.

godz. 20 – ANNA ZARADNY W SPATIFIE – Al. Ujazdowskie 45
Koncert artystki dźwiękowej i wizualnej, współtwórczyni wytwórni i festiwalu Musica Genera. Bilety: 30 zł.

godz. 22 – BOOGIE NIGHTS W BARZE STUDIO – Pałac Kultury i Nauki
Do tańca zagra Diskollektive, wstęp wolny.

SOBOTA, 7.04

od godz. 9 – DRUGIE URODZINY OTWARTEJ PRACOWNI JAZDÓW – ul. Jazdów 3/6
Przez cały weekend świętujemy w tym magicznym miejscu na osiedlu fińskich domków na Jazdowie. W sobotę w godz. 9-10.30 wspólne śniadanie, finał w niedzielę o godz. 18 (będzie tort i ognisko). A w międzyczasie sprzątanie terenu i odnawianie domku.

w godz. 11-19 – NIECH ŻYJE PAPIER W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM – ul. Kredytowa 1
Targi dla miłośników papieru, organizowane przez „Zwykłe Życie. Ponad 60 wystawców, dwa dni (również w niedzielę w tych samych godzinach). Polecamy m.in. w sobotę o godz. 15 spotkanie z Józefem Wilkoniem i Agatą Napiórską o ich wspólnej książce.

w godz. 11-19 – ŚWIĘTO KWIATÓW NA MYSIEJ – ul. Mysia 3
Targi organizowane przez magazyn „Usta” i Mysią 3. W programie również: o godz. 12 – spotkanie z twórcami kwiaciarni Kwiaty&Miut, o godz. 13 – z artystą sztuk wizualnych Pawłem Bownikiem.

w godz. 12-19 – FRIEND OF A FRIEND – WEEKEND OTWARCIA
Osiem wiodących warszawskich galerii sztuki współczesnej zaprasza do siebie galerie z Niemiec, Czech, Francji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Wystawy w sobotę i niedzielę w galeriach: BWA Warszawa, Fundacja Galerii Foksal, LETO, Piktogram, Dawid Radziszewski, Raster, Stereo i Wschód. Szczegóły na www.foaf.pl.

godz. 13 – LAWRENCE WEINER W OTWOCKU – ul. Waleriana Łukasińskiego 44
Kolejna odsłona projektu artystycznego „Otwock” poświęcona jest Lawrence’owi Weinerowi. Artysta stworzył pracę na ścianie budynku, w którym mieści się pracownia Mirosława Bałki. Jej inauguracji towarzyszyć będzie pokaz filmów Weinera i dyskusja o jego twórczości.

godz. 20 – KONCERT PRO8L3M W DRUKARNI – ul. Mińska 65 
Wyprzedany, ale spróbujcie zdobyć bilety z drugiej ręki. PRO8L3M zaprezentuje swoje najnowsze wydawnictwo „Ground Zero Mixtape”

NIEDZIELA, 8.04

w godz. 10-18 – MIESIĄC JAPOŃSKI W OGRODZIE BOTANICZNYM W POWSINIE – ul. Prawdziwka 2
Wystawy fotograficzne o Japonii niech będą dla Was pretekstem, by odwiedzić piękny ogród botaniczny w Powsinie. Dojazd autobusem 139 ze stacji Metro Wilanowska, bilety: 10 zł.

w godz. 12-17 – ROZPOCZĘCIE SEZONU OGRODNICZEGO W MOTYCE – ul. Jazdów 3/9
Solatorium się zamyka, teraz czas na Motykę i Słońce. Zaczniemy o godz. 11 śniadaniem na trawie, prace ogrodnicze dla chętnych od godz. 12. Wieczorem pizza i koncert Tropical Soldiers in Paradise (godz. 20). Wstęp wolny.

godz. 19 – PIANO DAY W NIEBIE – ul. Nowy Świat 21
Wystąpią m.in.: Pianohooligan (Piotr Orzechowski), Luke Howard, Misia Furtak, Hior Chronik (Giorgos Papadopoulos) i Bass Astral. Więcej o Piano Day tutaj… Bilety: 90 zł.

godz. 20.30 – BASTARDA W BARZE STUDIO – Pałac Kultury i Nauki
Zagra zespół powołany do życia przez klarnecistę Pawła Szamburskiego i wybitnych instrumentalistów Tomasza Pokrzywińskiego i Michała Górczyńskiego. Bilety: 35 zł.

Foto: Aga Bilska

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]