Search for content, post, videos

3.11. Nareszcie weekend!

W ten weekend czeka nas dużo ciekawych wystaw, tanecznych imprez i koncertów. Oraz Sputnik – święto rosyjskiego kina.

PIĄTEK, 3.11

godz. 19 – SPUTNIK NAD WARSZAWĄ
Rozpoczął się festiwal filmów rosyjskich, który potrwa do 12 listopada. Warto przejrzeć kalendarz projekcji, trailery i wybrać się do festiwalowych kin: Iluzjonu, Luny i Elektronika. Bilety w cenie 18 zł, wiele filmów wyświetlanych będzie również z angielskimi napisami. W piątek polecamy szczególnie spotkanie z Kostkiem Usenko w Big Book Café (ul. Dąbrowskiego 81, godz. 19) na temat współczesnej kontrkultury muzycznej w Rosji. Więcej o Sputniku tutaj…

godz. 20 – Królikarnia (ul. Puławska 113a) – SŁUCHY. KONCERTY DO ZWIEDZANIA
To niezwykłe połączenie muzyki i sztuki. Podczas oprowadzania usłyszymy koncert Lutosławski Piano Duo (Emilii Sitarz i Bartka Wąsika), wytężymy zmysły słuchu i wzorku. Wstęp wolny.

godz. 22 – DZiK (ul. Belwederska 44a) – ZADUSZNO / SOUL SERVICE W PEŁNYM SKŁADZIE
Cpt Sparky, Papa Zura, Ojciec Karol, Burn Reynolds i Misty – nic dodać, nic ująć. Może tylko to, że bilety do godz. 23 – 10 zł, później – 20.

godz. 22 – Pogłos (ul. Burakowska 12) – WARSAW JUNGLE MASSIVE 24
Przyda nam się na oswojenie się z jesienią trochę jamajskich klimatów. Warsaw Jungle Massive to cykl imprez promujących muzykę basową z jamajskim pazurem (ragga, bass, jungle). Bilety: 10 zł.

SOBOTA, 4.11

godz. 14 – OPROWADZANIE PO WYSTAWIE WARSZAWY W BUDOWIE
6 listopada poznamy piątkę finałowych prac w konkursie architektonicznym na Plac Centralny w Warszawie. Rozpocznie się debata i każdy będzie mógł zagłosować na swój ulubiony projekt. Przygotujmy się do tego na wystawie „Plac Defilad: krok do przodu” w Galerii Studio (Pałac Kultury i Nauki, Teatr Studio), po której oprowadzi kurator Szymon Maliborski. Bilety: 5 zł.

godz. 15 – OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „KREW. ŁĄCZY I DZIELI” W POLIN (ul. Anielewicza 6)
To wystawa, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Można na niej prześledzić rolę krwi w judaizmie od pierwszych wzmianek w Biblii po najnowsze pytania, np. o znaczenie więzów krwi we współczesnym wielokulturowym społeczeństwie. Wystawa przyjechała do nas z Jewish Museum w Londynie i została uzupełniona o polskie wątki oraz najnowsze prace tworzących tu artystów.  W niedzielę oprowadzą po niej kuratorki. Warto wcześniej kupić bilet (12 zł) tutaj… Jeśli zabraknie miejsc na oprowadzaniu, idźcie po prostu na wystawę o dowolnej godzinie.

godz. 18 – Zachęta (pl. Małachowskiego 3) – SPOTKANIE Z HONORATĄ MARTIN
To tegoroczna laureatka konkursu Spojrzenia dla najciekawszych artystów młodego pokolenia. Wystawę nominowanych do nagrody (zresztą ostatniej jej edycji), można oglądać już tylko do 12 listopada. Podczas spotkania wstęp na wystawę będzie bezpłatny. Przyjedzie na nie specjalnie z Włoch tata Honoraty – Oskar Piotr Martin, który opowie o życiu uchodźców w miasteczkach Kalabrii.

godz. 22 – Café Kulturalna (Pałac Kultury i Nauki) – KONCERT REBEKI
Jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, który tworzą Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny. Bilety: 40 zł.

w godz. 22-5 – SILENT DISCO / JESIENNA CHANDRA
Po koncercie Rebeki możecie pozostać na Placu Defilad w klubowych klimatach silent disco w Barze Studio. Wypożyczenie słuchawek – 10 zł.

NIEDZIELA, 5.11

w godz. 12-18 – Leica 6×7 Gallery (ul. Mysia 3) – WYSTAWA FOTOGRAFII PAWŁA JASZCZUKA
Paweł Jaszczuk, znany z fotograficznych opowieści o Japonii, po powrocie do Polski mierzy się z najbardziej polskim z tematów – Jezusem. Wstęp wolny.

godz. 19 – Pogłos (ul. Burakowska 12) – THE STUBS [FINAL SHOW)
„Gitary! Przestery! Hałas! Rock’n’roll! To nasi tak grają. Bez kompleksów. I bez kompromisów.” – pisał o nich Robert Sankowski. Więc żal, że wydając czwartą płytę „Let’s Die”, jednocześnie rozwiązują zespół. Zatańczmy więc na tej stypie! Bilety 25 zł.

godz. 20 – Hydrozagadka (ul. 11 Listopada 22) – KONCERT JOZEFA VAN WISSEMA
Postać niezwykła, hipnotyzująca. Wirtuoz gry na lutni, przyjaciel Jima Jarmuscha, autor muzyki do wielu jego filmów. To jeden z tych koncertów, na których trzeba być chociaż raz w życiu. Wissem promować będzie swój najnowszy album „Nobody Living Can Ever Make Me Turn Back”. Bilety: 45 zł.

godz. 21.30 – Café Kulturalna (Pałac Kultury i Nauki) – KONCERT TYMONA TYMAŃSKIEGO
Artysta wszechstronny i wciąż niepokorny. Bilety: 40 zł.

fot. Paweł Jaszczuk/Leica 6×7 Gallery

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]