Search for content, post, videos

29.09. Nareszcie weekend!

Jest słońce, więc spacerujemy i jeszcze raz spacerujemy. Ale wieczory będą szalone!

PIĄTEK, 29.09

– godz. 8 – OTWARCIE HALI GWARDII
Nowe miejsce na targowej i imprezowej mapie Warszawy. Hala czynna będzie od piątku do niedzieli, a w niej m.in. bazar ze straganami najlepszych producentów żywności, ponad 20 knajpek, bar mleczny i bar z widokiem na antresoli, księgarnia Bęc Zmiany i miejsce dla dzieci – Mała Kwiaciarnia Grafiki. Przeczytajcie nasze pierwsze wrażenia z hali oraz rozmowę z jej współgospodarzem Krzysztofem Cybruchem…
Hala będzie czynna w piątki i soboty w godz. 8-17: targ, w godz. 11-1: sklepy i strefa gastronomiczna, w godz. 8-1: Smak Brasserie; w niedz. w godz. 9-17: targ,  11-23: sklepy i strefa gastronomiczna, 9-23: Smak Brasserie.

– godz. 20 – festiwal POMADA
Queerowe święto, które odbywa się w Warszawie już po raz siódmy i potrwa przez cały weekend. W piątek o godz. 20 w Sali Miłosza na szóstym piętrze Pałacu Kultury otwarcie wystawy „Dziedzictwo” (o polskim dziedzictwie artystycznym tworzonym przez środowiska LGBTQ lub o nich/dla nich), z pracami m.in. Natalii LL, Katarzyny Kozyry, Karoliny Breguły, Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego.
– o godz. 23 przenosimy się do klubu Pogłos (ul. Burakowska 12), gdzie bawić się będziemy przy techno i disco (siły połączą tu dwie kultowe imprezy Ganc Pomada! i Brutaż). Wstęp wolny. Więcej o Pomadzie tutaj…

– godz. 19 – TROPICAL DISCOTEQUE
Najbardziej wyczekiwana impreza festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Będą tańce przy dźwiękach łączących elementy muzyki elektronicznej z tradycyjną muzyką ze Sierra Leone, Turcji i Kolumbii. W namiocie festiwalowym pod Pałacem Kultury (od strony ul. Świętokrzyskiej) wystąpią: Kondi Band, BaBa ZuLa i Meridian Brothers, a w Barze Studio DJ Emile Omar z Francji. Bilety: 40 zł, do Baru Studio wstęp wolny (od godz. 23).

SOBOTA, 30.09

– cały weekend w godz. 11-19, Muzeum Etnograficzne (ul. Kredytowa 1) – NIECH ŻYJE PAPIER!
Coś dla tych, którzy kochają papier pod każdą postacią – prasy, książek, notesów, grafik, plakatów. Targi, organizowane przez redakcję magazynu „Zwykłe Życie”.

– cały weekend – VINTAGE WEEKEND NA PRADZE
Okazja do włóczęgi po Praskich zakamarkach. Otwarte będą w ten weekend w godz. 11-18 miejsca z retro dizajnem i ubraniami, m.in. Café Melon (ul. Inżynierska 3), Look Inside (ul. Wileńska 21), Lata 60-te (ul. 11 Listopada 54) i ZOO Market (al. „Solidarności” 55, tu kupicie vintage ubrania). A w klubie Hydrozagadka (ul. 11 Listopada 22) odbędzie się garażówka (w godz. 10-16).

– w godz. 14-17 – FINAŁ IX EDYCJI PARKU RZEŹBY NA BRÓDNIE
Trzeba wykorzystać słoneczną pogodę i wybrać się na spacer. Proponujemy Park Bródnowski, gdzie m.in. będziemy świadkami uroczystego odsłonięcia pomnika „Mieszczanie z Bródna”, nad którym pracowali artyści (m.in. Paweł Althamer) wraz mieszkańcami dzielnicy (o godz. 16). Sobotni piknik to zwieńczenie bogatego programu tegorocznej odsłony Parku Rzeźby, którego gospodarzami są Muzeum Sztuki Nowoczesnej i dzielnica Targówek.

– godz. 21.45 – kino Luna (ul. Marszałkowska 28) – KONCERT PRO8L3M
Ostatni ich koncert w tym roku w Warszawie, gratka dla fanów rapu. Po nim DJ Falcon1 i wideoklipy na kinowym ekranie czyli kolejna edycja Rap History Warsaw. Bilety: 40-60 zł, na after 10 zł.

NIEDZIELA, 1.10

– w godz. 12-18 – ul. Marszałkowska 43/1 – KIERMASZ WYDAWNICTWA CZARNE
Jesienne porządki i promocyjne ceny w księgarni Czarnego.

– w godz. 13-21 – streetartowa galeria ESCAPE ROOMS
Galeria, która zagości na dwóch piętrach kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 46 na czas trwania festiwalu Street Art Doping. Zobaczymy obrazy, rzeźby, instalacje artystów wywodzących się z nurtu ulicznego, tj. Lump, Simpson, Nawer czy Monstfur. Wystawa czynna będzie do 31.10, czw.-pt. 17-21, sob.-niedz. 13-21, wstęp wolny.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]